• e-mail: ou.lozice@tiscali.cz

... Úřední hodiny OÚ ...
St 18°°  - 20°° hod

Hasiči Lozice děti: ZPV Brčekoly 13.10.2019

I děti mají svůj závěr závodní sezóny a tím je braňák. Celou zimu se na to děti připravovaly. Nejintenzivněji pak v září. Stále dokola a dokola.

Se čtyřmi týmy jsme vyjeli do Brčekol, aby jsme ukázali, co umíme.

starší A: Mates, Aleš, Vítek, Katka a Hanka

starší B: Roman, Dominik, Vojta, Bára, Patrik

Mladší A: Bzuk, Mára, Viky, Jeník a Anička

mladší B: Vojta K., Gabča, Zdenička a 2 děti z pokřikova

Za nás měli běžet ještě David s Kyky, ale tatínek si to popletl a dojel do Hlinska.

Běžící děti čekala tříkilometrová trať se stanovištěm střelby ze vzduchovky, topografické značky, zdravověda, přiřazení správných hasících přístrojů, přelézat lano a pracovat s buzolou.

starší si, stejně jako loni, vyzkoušeli zdravovědu na živo. Hance se cestou udělalo mdlo a tak jí poskytli první pomoc a dopravili k prvnímu rozhodčímu po cestě. Ten zhodnotil její stav jako neschopný k pokračování v závodě a autem je transportovali na základnu.

Ostatní týmy do toho dali úplně vše a nakonec mladší vybojovali 10 a starší 24 místo.

Na start se postavili i dorostenci.

Matyáš Votroubek v kategorii střední jednotlivec. Dlouhé tratě mu moc nesedí a tak raději dělal morální podporu soupeři z Vinar. Přesto dokázal doběhnout na druhém místě.

Za tým Štěpánova běželi Nela Smejkalová a Máca Votroubková. Ani oni se neztratily a byly tahouny, které získaly třetí místo.

V neposlední řadě nesmíme zapomenout ani na rozhodčí. Celé dopoledne se na trati potili Iveta Pitrová, Natka Kubelková a i Nela Smejkalová.