Aktuality

5. 5. 2021 - Očkování psů

Po uvolnění nákazových opatření (naštěstí v obvyklém čase) bychom provedli očkování ve Vaší obci  ve stejný čas a na obvyklých místech, jako každý rok.   V sobotu   22.5.2021      Lozice       u prodejny        7,30 – 7,50 , Doočkování proběhne     12.6.2021   u Betonu     v 8,00-8,30     Děkuji Dr Husák.

7. 4. 2021 - Svoz velkoobjemového a nebezpečného odpadu

Vážení občané, 

informujeme Vás, že v pátek dne 21. 5. 2021 proběhne v 16:00 svoz velkoobjemového a nebezpečného odpadu zajištěný TS Hlinsko. Velká jarní očista garáží a kůlen se blíží :). 

20. 3. 2021 -

Vážení občané,

1. o víkendu ve dnech 20. 3. (od rána) a 21. 3. 2021 (do večera) proběhne ČIPOVÁNÍ VAŠICH POPELNIC. Žádáme vás, abyste v tuto dobu umístili vaše nádoby k chodníku (stejně jako při svozu) a aby tyto nádoby byly viditelně a trvale označeny číslem popisným. Čipem je v průběhu víkendu označí pan Ondráček. Prosíme, dokud nebudete mít na popelnici čip, neuklízejte ji. 

2. Dále informujeme, že ČEZ distribuce nebude v budoucnu informovat o odstávkách aj. pomocí letáků, ale elektronicky

Detailní návod najdete na samostatném listu brožury. Zákazník bude potřebovat datum narození nebo IČO a EAN kód, který najde na vyúčtování za elektřinu. Pak už jen navštíví www.cezdistribuce.cz/sluzba, kde si zaregistruje, popř. zkontroluje kontaktní údaje pro zasílání upozornění,
a je hotovo.

3. Oznamujeme, že v průběhu března - dubna proběhne číslování hrobů, a to pomocí malých plastových štítků, které umístíme na zadní část náhrobku, konkrétně do pravého dolního rohu. Čísla budou pevně přilepena. Nedojde k narušení piety ani k vizuálnímu narušení hrobu či náhrobku. Děkujeme  za pochopení. 

S ohledem na přijatá vládní opatření a s ohledem na vývoj epidemie nejen na území Pardubického kraje, dojde s platností od 7.3.2021 k omezení veřejné dopravy.  

V autobusové dopravě dojde od tohoto data k přechodu na prázdninový letní provoz.

Jízdní řády budou po jejich schválení k dispozici na adrese: http://portal.idos.cz/Search.aspx?mi=2&c=7  

V železniční dopravě dojde od tohoto data k omezení některých spojů v rozsahu obdobném na podzim roku 2020.

Přehled omezení konkrétních vlaků bude k dispozici na stránkách Pardubického kraje: www.pardubickykraj.cz  

Tato opatření jsou zavedena s platností do 5.4.2021.

24. 2. 2021 - Nová pravidla svozu odpadu

15. 1. 2021 - Očkování - covid-19

12. 12. 2020 - Mobilní rozhlas - na zkoušku

Vážení a milí Lozičtí,
jsme vítězná obec, a proto nesmíme být pozadu! Zprovoznili jsme tedy mobilní rozhlas, zatím jakousi jeho "demoverzi". Pokud se chcete stát pokusnými králíky, přidejte se k nám a registrujte se pomocí adresy  lozice.mobilnirozhlas.cz .
Z "gůglplej" (a té "ajfounové" verze jistě taky) pak lze stáhnout do mobilu aplikaci propojenou s Vaším účtem.
Kompletní rozsah mobilního rozhlasu bychom podle naší a Vaší spokojenosti rozjeli někdy v únoru následujícího roku.
Též nezapomeňte ocenit redesign obecního webu.