SDH 2021

Datum: 20. 2. 2021 | Počet fotografií: 3

Od Pardubického kraje a Obce Lozice jsme dostali dotaci na nákup motorové pily. A bychom s ní mohli pracovat, museli dva naši zástupci z JPO na školení. Díky Covidu to bylo rochu jiné nežř v předchozích letech.   5.2. měli Aleš Mlejnek a Martin Votroubek on-line teoretickou výuku , 20.2. a 27.2. se učili v lese již praktické dovednosti. Kácet stromy tak ,aby spadli tam kam chcete. Různé druhy řezu včetně řezání roviny, řezání zaseknutých stromů a odvětvování. Přijeli vždy totálně vyčerpaní a s rukama vytahanýma, jak "opičáci".

Datum: 20. 2. 2021 | Počet fotografií: 22

         Výzvy se nám opravdu líbí. A tak proč neudělat další? Zkusili jsme měsíční, pětidenní a tak teď je tu DESETIDENNÍ. Za 10 dnů museli děti splnit tři úkoly. Bylo jen na nich v jakém pořadí, nebo zda všechny na jednou. Líbí se nám vaření, takže uvařit cokoli z vajec. Trocha cvičení - 60 sedů-lehů a nesmí chybět ani rukodělná práce - postav pyramidu. Tentokrát se zúčastnilo 10 dětí a 4 dospělí. Všem i v této době děkujeme.

PS:  I nadále je s námi Covid, Už rok. Místo roušek již musíme mít respirátory, děti stále nechodí do škol, kroužky i sporty jsou zakázané. Stýkat se smí pouze dva lidé a zákaz vycházení je od 21:00 do 5:00. Z obchodů jsou otevřené pouze potraviny.  Zajímalo by mě, zda tomuto někdo za 50 let uvěří.

Datum: 14. 2. 2021 | Počet fotografií: 1

       A máme tu další výzvu z dílny SPOZu ( Sbor pro občanské záležitosti) a hasičů. Vytvoř valentýnské srdce. Opět se představivosti meze nekladou. A my jsme se nenechali zahanbit.

fotografie zde:

Datum: 16. 1. 2021 | Počet fotografií: 12

     A další zimní výzva je tu. Původně byla vymyšlena pro malé hasiče, ale proč ji nerozšířit. Nápaditost dětí i dospělých nemá mezí.

     Od zřícenin po protitankový kryt, Červený koberec až po schody do nebe. Velký, malý, krátký i dlouhý, nic není nemožné.....

   Za chvíli nezbude v Lozicích a okolí ani vločka 

Datum: 15. 1. 2021 | Počet fotografií: 7

       Naprosto skvělá akcička, která vznikla jen díky nedostatku společných pohybových aktivit pro dospělé.  Už nevíme co, abychom dodrželi všechny vládní opatření, a tak jsme zavzpomínali na naše mládí. 

    Vypadalo to, že nás bylo více, co jsme měli stejný nápad a chtěli si zpestřit sobotu. Pár se nás na lozickém kopci prostřídalo. Protáhly se boby, saně, pytle, ale i na koulovačku z přimeřené vzdálenosti došlo ????️????️

    Kopec je zrádný stejně jako za dob našeho mládí. Vyhazuje ze sedel, láme a ničí boby, a navádí vozidla do řeky. Ne všichni se odvážili jezdit, ale koulovačku si nenechal ujít nikdo.   Kdo byl zmrzlý a mokrý, šel domů. Ale ihned ho nahradili další.  Prostě skvělý večer.

Datum: 14. 1. 2021 | Počet fotografií: 2

     Napadl sníh a silnice nejsou pod ním vidět. Aby mohli řidiči a chodci bezpečně přecházet, posypali hasiči místní křižovatu a bílý most.

Datum: 13. 1. 2021 | Počet fotografií: 0

To, cose v neděli naložilo se muselo odvést. Láďa Dolanský, Martin Vesecký a Matyáš Votroubek si to vzali za své a za silného sněžení doklouzali do Uhřetic. Vše vyložili a doklouzali domů, kde si oddechli, že dojeli bez nehody.

Datum: 13. 1. 2021 | Počet fotografií: 4

      V neděli odpoledne jsme se sešli, abychom naložili staré kryty od světel do hasičského vozíku a poté v týdnu odvezli do sběrného dvora. V půl páte začali nakládat Marcela, Macek, Martin a Mates Votroubkovi a David Mlejnek. Do každého krytu udělal Mates díru krumpáčem. Bylo to rychlé. Mládí...... Když bylo vše hotovo, přišli Láďa a Ládik Dolanskovi. Ještě jsme zalili kytky v klubovně a pak rychle domů.

Datum: 9. 1. 2021 | Počet fotografií: 2
    Další akcička ve chvílích, kdy se opět díky Covidu nemůžeme stýkat. Ve venkovních i vnitřních prostorách se mohou pohybovat max. 2 lidé. ALe......
   
Vypadá to, že v Lozicích už není žádný sníh ???????? A proč?? Protože se hromada lidiček zapojila do akce "LOZICKÝ SNĚHULÁK" ☃️
Účast byla velice hojná, zapojily se děti, omladina, ale i dospěláci a kreativita sršela vzduchem ????️ Vznikla kupa skvělých sněhuláku a my jsme rádi a děkujeme, že jste v tom s námi ????????
 
                                                                                                      Více zde