SDH 2021

Datum: 19. 9. 2021 | Počet fotografií: 15

  Ani dorostenci nechtěli zahálet a vyjet. Bohužel Vítek s pochroumanou kyčlí nemohl, tak to zbylo jen na Matyášovi Votroubkovi.

Za ženy se postavila na start Máca Votroubková.

Hned první problém, Mates nechal doma vak s oblečením. Neva, s Mácou si vyměnili oblečení. Dámské leginky mu opravdu slušely. Konečně na startu a  s časem 19:90 byl maximálně spokojen. Při druhém pojusu se na kladině změnil v létajícího Čestmíra a vše vypadalo na osobáček....., ale podklouzla se tretra, a Mates si k děliči sednul. No nic. osmé místo

Máca, která se věnuje tréninku o trochu víc, nebyla dobře naladěna. Při prvním pokusu vypadlo rameno při sběru hadic a už se nechtělo vrátit. Dovrávolala k cilí, kde nedala proudnici. Druhým pokusem se chtěla vylepšit, ale utekla jí hadice. Přesto 12. místo není nejhorší.

Datum: 18. 9. 2021 | Počet fotografií: 29

Ani dospělí se nechtěli nechat zahanbit a vyjeli na závody. Poprvé na úzké hadice. A všichni si je pochvalovali. Lehčí a dříve je tam voda.... prostě paráda. Ženy v exibici první a muži druzí... o kousek.

Ženy: koš-Hanka Novotná, savec - Máca Votroubková, stroj - Mates Votroubek, B - Marcela Votroubková, rozdělovač - Iveta Pitrová, útoky - Natka Kubelková a Katka Málková

Muži: koš-Aleš Mlejnek, savec - Martin Votroubek, stroj -Marek Vesecký, B - Iveta Pitrová, rozdělovač - Michal Žák, útoky - Matyáš Votroubek a David Stehlík

Datum: 18. 9. 2021 | Počet fotografií: 16

Poté , co nám zrušili závody v Hrochově Týnci, nám tento den zbyly pouze Chroustovice. Plni nadšení jsme se v 10:00 sešli a chtěli předvést své výkony. Hned na začátku jsme se dozvěděli, že jsme jediní. Korona opět zaútočila... Karanténa nebo nemoc. Nevadí. V EXIBICI jsme se předvedli. I s chybkami jsme si to užili a předvedli výkony, za které jsme se nemuseli stydět.

Datum: 12. 9. 2021 | Počet fotografií: 36

8 bojovníků hájilo naše barvy. Terezka Svobodová měla svou slabší chvilku, jako všichni, což jsme zjistili až později. Rozdělovač, spoje i proudnice byl problém. čas 26:35s.

Mladší chlapci bojují o nejlepší pozice. Ale začalo pršet. Všichni jsme se schovali a čekali. A když se konečně počasí umoudřilo, a rozhodčí svolili k pokračování závodů, byli jsme nadšení. Tréninky prozradily klouzající všechno a o pády nebyla nouze. Ale....

Mára Novotný čas 17:12, Bzuk Havlík 17:28 a Kopy Kopecký 17:64s. A v tomto počasí obsadili i všechny tři místa. Nedali nikomu šanci. Překvapením byl i Vlnka Novotný, který časem 19:94 bral 10 místo.

Ve starších holkách je velká konkurence. My se držíme při zemi. Viky Komárková doklouzala pro čas 21:78. Míša Teplá se trochu bála a tak zvolila raději jistotu. Přesto čas 18:02 byl vynikající.

Ve starších klukách jsme měli jen Davida. Zaběhl si svůj standartní čas 19:81.

Datum: 12. 9. 2021 | Počet fotografií: 31

Hned druhý den jsme nabuzeni vyrazili do Zderazi. No, spíš už unaveni, ale to jsme zjistili až po hodině. Stan rychle postaven, mašina zahřátá a mladší na scéně. Všechni varazili, a... zatím vše dobrý... i "mrňavý" stihli doběhnout, no paráda. Čas 23:96 a naše spokojenost s 9. místem.

Starší byli připraveni na jeden ze svých nejlepších výkonů. Ale jak to tak bývá..... . Sestavili jsme hned dva týmy. Prostřední posílyli Bzuk a Anička z mladších. Ty se teprve seznamovali.

První pokus A a upadl nám košíček. A pro změnu při druhém bouchlo Béčko. Čas 24:52 a 13. místo. Tým B nic neočekával, zde bylo potřeba nechat nováčky doběhnout k čáře a tak čas 24:12 a 12. pozice byl vynikající výkon.

Datum: 11. 9. 2021 | Počet fotografií: 24

Rychlo akce jsou prostě nejlepší. Závody v Podlažicích by ly vyhlášeny na poslední chvíli, ale přesto jsme postavili jak starší , tak mladší. STále si týmy sedají, a hledáme nejlepší alternativy. Zajímavostí těchto závodů je společná mašina pořadatele. Již první pokus mladších značil, že smůla nás ještě neopustila.... Eli si myslela, že už má nastříkáno a tak honila proudem okolo létající mouchy.... Druhý pokus už byl lepší, jen nám klekla mašina. Aleš ale bravurně nastartoval a my brali bronz(27:45s). U starších to bylo už jen o rychlosti. Všechno klaplo jak mělo a nakonec vydřeli stříbro, o prsa....(24:18s)

Na závěr ještě předvedli útok vedoucí, což byla největší sranda. Učit a běhat je dost velký rozdíl...

Datum: 5. 9. 2021 | Počet fotografií: 34

  Dnes máme za sebou třetí závod v šedesátkách z pěti. I když po prázdninách, přesto jsme očekávali nějaké to umístění.

Terka Svobodová si obrovským zlepšeným časem 22:27s vyběhla 16. místo.

V mladších chlapcích se strhl boj o prvenství. Mára Novotný se druhým pokusem zlepšíl a časem 14:98 bral zlato. Bzuk už už sahal po stříbru ale rozdělovač dal na jeden zub. 16:59 a 4. místo. Kopy Kopecký si drží své a 17:43 bylo na 7. místo.

Tím jsme asi vyčerpali své štěstí..... Ve starších dívkách so na svých prvních závodech vyběhla Míše Teplá 24. místo časem 17:02.   Viky Komárková se při prvním pokusu zamotala do hadic - 18:93s. A při druhém spadla z kladiny... sedřené stehno - 26. místo.

Ve starších chlapcích nastoupil jako první závodník Vítek Hrnčál. Vše klaplo, kladina, rozdělovač i proudnice....., ale do cíle už jen doskákal a v cíli se s bolestivou grimasou složil k zemi. Kyčel.  I přesto si časem 16:19 vyběhal 7. místo a za odměnu se svezl sanitkou do Chrudimské nemocnice. S naštíplou kostí v kyčli pro něj bohužel sezona skončila.  David Bačík se mezi ošetřením Vítka obrovsky zlepšil a časem 19:59 obsadil 16. místo.

 

Datum: 28. 8. 2021 | Počet fotografií: 20

       I dospělí se rozhodli , že vyrazí na závody po roce. Za prázdniny lehce potrénovali, takže namotivovaní po obídku vyrazili. Ženy loni skončili druhé, tak letos chtěli minimálně zopakovat tento výsledek.  Na koši Hanku Novotnou, savce Katku Sotonovou, stroj Marťa Doudová, béčka Marcela Votroubková st., rozdělovač Iveta Pitrová a na útocích Máca Votroubková a Katka Málková. Oba pokusy na nástřikové terče jsme měli v podstatě shodné. Všechno sedlo tak, jak mělo a světe div se, vyhráli jsme - ZLATÉ!!!!!!

   Muži se nechtěli nechat zahanbit. Koš Aleš Mlejnek, savce Martin Votroubek, stroj Marek Vesecký, béčka Pavel Hladík, rozdělovač Michal, útoky Davidové mlejnek a Stehlík. Právě noví ve předu prošli náročnou zkouškou a i když každému nevyšel jeden pokus dle představ, stačilo to na to, aby o pár vteřinek předběhli soupeře. I oni si vyběhli první místo - ZLATÍ!!!!

Nádherná sobota, kdy dopoledne většina z nás zmokla s dětmi ,byla odměněna korunovací. Díky všem.

Datum: 28. 8. 2021 | Počet fotografií: 21

  Po roce první postCovid závody. Nemohli jsme chybět. I když ....složit se nebylo vůbec jednoduché. Ale dali jsme to. Byla znát nervozita a netrénování, ale užili jsme si to. U mladších se nám útočníci sešli u jednoho terče, ale Bzuk spolehlivě zakročil a pokus se povedl. U starších zazlobili béčka, ale i na nich zamakáme. Celkově mladší sedmí a starší osmí. Takže spokojenost.

Děti: STARŠÍ: Vítek Hrnčál, Vojta Svoboda, Týna Minaříková, Aleš Svoboda, Mára Novotný, Kopy Kopecky a Bzuk Havlík.

        MLADŠÍ: Ani Svobodová, Bzuk Havlík, Niky Ondráčková, Vlnka Novotný, Tery Svobodová, Supr Zástěra a Eli Málková.

 Vedoucí: Marcela, Máca a Mates Votroubci, Katka Sotonová, Verča Vesecká, Ivet Pitrová

Datum: 13. 8. 2021 | Počet fotografií: 5

     A ani "útočníci" nemohou zůstat pozadu. V prázdninovém módu si každý vyzkoušel jinou pozici. A myslím, že jsme se našli.... Zbyl i čas na zábavu...

Datum: 12. 8. 2021 | Počet fotografií: 12

Po prázdninové pauzičce jsme se vrhli zase na trénink. Trochu jinak než obvykle, ale se stejným výsledkem....

Datum: 6. 8. 2021 | Počet fotografií: 8

   Častý déšť a silné větry způsobily popadání větví. Proto jsme byli vyzváni, abychom je uklidili. Páteční odpoledne jsme se sešli, motorovou pilou vše pořezali, naložili a odvezli ke kontejneru do biologický odpad. Za chvilku nebylo co řešit.

zúčastnili se: Aleš Mlejnek, David Stehlík, Matyáš a Marcela st. Votroubkovi

Datum: 2. 8. 2021 | Počet fotografií: 9

Marcela Votroubková ml se v kategorii ženy účastní souteže Český pohár. Závody na 100 m překážek. V Třebíči 24.7. se i s pádem umístila na 16 místě časem 20.02s.

V Bludově čas vylepšila na 19:71 a 19 místo.

Datum: 18. 7. 2021 | Počet fotografií: 15

     Po povodních byla spodní cesta od parčíku plná bahna. A tak jsme byli požádáni obcí, abychom jí ostříkali a uklidili. Nedělní dopoledne pro to bylo jak dělané. V 10 jsme se sešli, do auta hodili plovoucí čerpadlo, 2 céčka a proudnice. K tomu ještě nářadí a už jsme jeli. Někteří členové se k nám pomalu přidávali.....

     Vzájemně jsme se u jednotlivých nářadí prostřídali. Postříkat, lopatama stáhnout a košťatama zamést. Za hodinku bylo hotovo. Pak už jen v řece umýt hadice, dát je na sušák a hurá domů na oběd.

Zúčastnili se: Marcela Martin a Matyáš Votroubkovi, Mareka a Martin Veseckovi a Pavel Hladík. Na závěr nás ještě přišel zkontrolovat Láďa Dolanský.

Datum: 9. 7. 2021 | Počet fotografií: 18

    A je to tady. Letošní první povodně. Zatím se nám všechna varování ČHMÚ vyhýbala.  Tentokrát se ale trefili. Neskutečný liják se spustil ve 4 ráno. Silnice, příkopy - vše bylo pod vodou. Řeka bez problému vše brala. První náznak přišel z Luže, kdy před šestou přišlo varování na vyhlášení prvního stupně. Než jsme se nadály, byl tu v 6:20 druhý stupeň a my jsme se přes sociální sítě začali dotazovat, kdo je doma, kdo může přijet .

    Situace se v Luži velmi rychle zhoršovala a již v 7:00 při 187 cm byl vyhlášen III. stupeň. Za 2 hoďky je to u nás. Začali jsme jednat. Na řeku již dohlíželi Láďa Dolanský, Martin Vesecký s Davidem Stehlíkem. Z dovolené stáhli i Davida Dolanského. Na pomoc přispěchala i Máca Votroubková a statečně odstrkávali větve od pilířů mostu. Z práce jsme v 8:00 stáhli i Marka Veseckého, Martina a Matyáše Votroubkovi a Honzu Hladíka. Luže v 8:10 měla vrchol na 219 cm.

    Jak to již bývá. Luže stojí, my stoupáme. Anenský potok se nenechal zahanbit a přidávál též. Trochu nás pozlobil modrý most, kde se o jeden pilíř "šprajcly" dlouhé větve a vytvořily barieru. "Bordel" u nich utvořil během chvilky dlouhou zábranu. pomoci musel i traktor. K hlídačům se přidává Jitka Dolanská, Aleš Mlejnek a Marťa Doudová.  Řeka zaplavuje dětské hřiště a  zahrady. A stále stoupá.

   Vzdala to až v 11:00, ale skoro hodinu nás napíná a kolísá. Teprve pak klesá. Přesto ještě do 15:00 udržujeme pohotovost. Tak snad je to za námi. Na silnici se nedostala, což je pro nás takový milník. Pokud se dostane na silnici, je zle.

                                                                                         Marcela Votroubková

Datum: 5. 7. 2021 | Počet fotografií: 1

A druhý ročník je tady.

VÍCE ZDE:

Datum: 1. 7. 2021 | Počet fotografií: 21

    "Chtela bych vás tu všechny privítat-Marcela to na me přehodila ???? ,jsem ráda,že jsme se sešli takhle v hojném počtu, tento den je vaš,berme ho jako zakončení naši sezóny,ač jsme se mohli scházet naživo jen krátce,tak i přes sociální síťe a i na výzvy jste byli skvělí,važíme si vaší zpětny vazby a doufáme,že po prázdninách se zase všichni sejdeme."

   Tak takto uvedla Verča nadcházející poslední schůzku našich dětí. SPOZ Lozice společně s hasiči pro ně připravili odpoledne plné her, kdy si namalovali kaminky, zahráli "pinčes", zaskákali gumu(tato retro disciplína měla nebývalý úspěch) a panáka, zaházeli na obličeje. Zbaštili mraky buchet, bonbónů a na závěr opekli buřtíky. Užásná akce a všem, kteří se na ní podíleli , děkujeme.

Datum: 13. 6. 2021 | Počet fotografií: 26

A konečně došlo i na dorostence a ženy se závody. Za nás vyrazili Marcela a Matyáš Votroubkovi. Měl jet i Vítek Hrnčál, ale nakonec si to rozmyslel, protože neměl tolik natrénováno.

   Začátek souteže provázely technické problémy a tak se začalo s dvouhodinovým zpožděním. Běhalo se ve čtyřech dráhách, a tak šli všechny kategorie na jednou. Matese pozlobil rozdělovač, jako již obvykle. Přesto čas 20:49 s stačil na krásné 6 místo. Na kraj velmi dobré.

   Na Mackovi se podepsal i velmi náročný víkend. Druhý pokus už byl tak skvěle rozběhnutý, ale před cílem jí prostě došly síly. Čas 20:61s bohužel stačil pouze na 8. místo. Ale i tak.... skvělý.

Datum: 13. 6. 2021 | Počet fotografií: 34

Další týden a další šedesátky, tedy závod jednotlivců. A my jedeme na vítězné vlně. Jako vždy jsme ve velké zimě odstartovali závod mladších dívek, kde si Terezka Svobodová zaběhla podobný čas jako ve Skutči a to 23:48 a umístila se na 14. místě. 

Za kategorii mladších chlapců to byli Bzuk Tonda Havlík a Mára Novotný. Bzukovi štěstěna nepřála a časem 18:88 získal 4. místo. Mára běžel poprvé a dle jeho slov si jel pro medaili. A geniálním výkonem 17:02 obsadil 2. místo.

Ve starších dívkách jsme měli Viky Komárkovou a s časem 16:29 byla 12-tá. I tady skvělý čas.

Ve starších chlapcích opět DAvid Bačík a Vítek Hrnčál. David si vybral veškerou smůlu a čas 22:64 stačil na 17. místo. Za to Vítek zabral a nezastavitelným časem 14:35 získal stříbro - 2.místo.

Datum: 6. 6. 2021 | Počet fotografií: 20

Pokovidové první šedesátky ve Skutči. Svolané byly na poslední chvíli a tak měla většina našich běžců jiné plány. Ale i tak pětice statečných vyrazila.

První se slova ujala Terezka Svobodová a zaběhla si svůj osobáček 23:21s a 16. místo.

Bzuk a Kopy šli druzí. Na trénincích se neustále předbíhali a tak jsme byli zvědaví, jak dopadnou. Nakonec Tonda Bzuk Havlík 16:51 - 2. místo a Vojta Kopy Kopecký 17:47 a 3.místo.

Za starší kluky si David Bačík poprvé střihnul velkou překážku přes nohy a časem 20:16 - 14. místo. Časy Vítka Hrnčála nasvědčovyly obrovskému zlepšení. Bylo znát , ře trénuje i na fotbale. Časem 14:86 si zajistil 6.místo. Všem blahopřejeme.

Datum: 24. 4. 2021 | Počet fotografií: 37

      Přestože se nám blíží rozvolnění a možnost tréninků, my neleníme. Je tu další akcička. Stezka za pokladem. I když..... s trochou osvěty.

   Kdykoli během víkendu a následujícího týdne si mohly hasičské děti i veřejnost projít úsek kolem řeky od Lozic pod Voleťák a nalést 18 karet. Na nich bylo nějaké cvičení, zajímavé informace o naší přírodě a ještě něco pro chytré hlavičky.  Určitě si každý našel to své. 

  Děti z SDH Lozice byly za svou píli a snahu odměněni. Z domácí dílny Jitky Peškové vznikly krásné.......

Datum: 5. 4. 2021 | Počet fotografií: 1

I vyhledávání vajíček nás baví

FOTEČKY Z AKCE ZDE.......

Datum: 4. 4. 2021 | Počet fotografií: 1

Vytvoř a vyrob cokoli. Máš na to 4 dny.....

Více zde

Datum: 24. 3. 2021 | Počet fotografií: 17

Už se ani neznáme. A hned tak se asi neuvidíme. Poznáme se vůbec na ulici? Ne? Tak proč se znova neseznámit. V březnové výzvě měli děti poslat svou fotečku v roušce či respirátoru.

Datum: 27. 2. 2021 | Počet fotografií: 1

    Ošklivá a špinavá zima. Poté co kluci jezdili do lesa na zkoušky s "motorovkou", vypadalo auto jako jedna blátivá koule. A tak nezbývalo nic jiného, než vzít vodu. Ale chlapci jsou vynalézaví a tak zajeli na myčku. I tam však museli mýt rukama. 

Datum: 20. 2. 2021 | Počet fotografií: 9

         Od Pardubického kraje a Obce Lozice jsme dostali dotaci na nákup motorové pily. A bychom s ní mohli pracovat, museli dva naši zástupci z JPO na školení. Díky Covidu to bylo trochu jiné než v předchozích letech.   5.2. měli Aleš Mlejnek a Martin Votroubek on-line teoretickou výuku , 20.2. a 27.2. se učili v lese již praktické dovednosti. Kácet stromy tak ,aby spadli tam kam chcete. Různé druhy řezu včetně řezání roviny, řezání zaseknutých stromů a odvětvování. Přijeli vždy totálně vyčerpaní a s rukama vytahanýma, jak "opičáci". Přesto úspěšně složili zkoušky a nyní patří k vycvičeným "motorovkářům".

Datum: 20. 2. 2021 | Počet fotografií: 22

         Výzvy se nám opravdu líbí. A tak proč neudělat další? Zkusili jsme měsíční, pětidenní a tak teď je tu DESETIDENNÍ. Za 10 dnů museli děti splnit tři úkoly. Bylo jen na nich v jakém pořadí, nebo zda všechny na jednou. Líbí se nám vaření, takže uvařit cokoli z vajec. Trocha cvičení - 60 sedů-lehů a nesmí chybět ani rukodělná práce - postav pyramidu. Tentokrát se zúčastnilo 10 dětí a 4 dospělí. Všem i v této době děkujeme.

PS:  I nadále je s námi Covid, Už rok. Místo roušek již musíme mít respirátory, děti stále nechodí do škol, kroužky i sporty jsou zakázané. Stýkat se smí pouze dva lidé a zákaz vycházení je od 21:00 do 5:00. Z obchodů jsou otevřené pouze potraviny.  Zajímalo by mě, zda tomuto někdo za 50 let uvěří.

Datum: 14. 2. 2021 | Počet fotografií: 1

       A máme tu další výzvu z dílny SPOZu ( Sbor pro občanské záležitosti) a hasičů. Vytvoř valentýnské srdce. Opět se představivosti meze nekladou. A my jsme se nenechali zahanbit.

fotografie zde:

Datum: 16. 1. 2021 | Počet fotografií: 12

     A další zimní výzva je tu. Původně byla vymyšlena pro malé hasiče, ale proč ji nerozšířit. Nápaditost dětí i dospělých nemá mezí.

     Od zřícenin po protitankový kryt, Červený koberec až po schody do nebe. Velký, malý, krátký i dlouhý, nic není nemožné.....

   Za chvíli nezbude v Lozicích a okolí ani vločka 

Datum: 15. 1. 2021 | Počet fotografií: 7

       Naprosto skvělá akcička, která vznikla jen díky nedostatku společných pohybových aktivit pro dospělé.  Už nevíme co, abychom dodrželi všechny vládní opatření, a tak jsme zavzpomínali na naše mládí. 

    Vypadalo to, že nás bylo více, co jsme měli stejný nápad a chtěli si zpestřit sobotu. Pár se nás na lozickém kopci prostřídalo. Protáhly se boby, saně, pytle, ale i na koulovačku z přimeřené vzdálenosti došlo ????️????️

    Kopec je zrádný stejně jako za dob našeho mládí. Vyhazuje ze sedel, láme a ničí boby, a navádí vozidla do řeky. Ne všichni se odvážili jezdit, ale koulovačku si nenechal ujít nikdo.   Kdo byl zmrzlý a mokrý, šel domů. Ale ihned ho nahradili další.  Prostě skvělý večer.

Datum: 14. 1. 2021 | Počet fotografií: 2

     Napadl sníh a silnice nejsou pod ním vidět. Aby mohli řidiči a chodci bezpečně přecházet, posypali hasiči místní křižovatu a bílý most.

Datum: 13. 1. 2021 | Počet fotografií: 0

To, cose v neděli naložilo se muselo odvést. Láďa Dolanský, Martin Vesecký a Matyáš Votroubek si to vzali za své a za silného sněžení doklouzali do Uhřetic. Vše vyložili a doklouzali domů, kde si oddechli, že dojeli bez nehody.

Datum: 13. 1. 2021 | Počet fotografií: 4

      V neděli odpoledne jsme se sešli, abychom naložili staré kryty od světel do hasičského vozíku a poté v týdnu odvezli do sběrného dvora. V půl páte začali nakládat Marcela, Macek, Martin a Mates Votroubkovi a David Mlejnek. Do každého krytu udělal Mates díru krumpáčem. Bylo to rychlé. Mládí...... Když bylo vše hotovo, přišli Láďa a Ládik Dolanskovi. Ještě jsme zalili kytky v klubovně a pak rychle domů.

Datum: 9. 1. 2021 | Počet fotografií: 2
    Další akcička ve chvílích, kdy se opět díky Covidu nemůžeme stýkat. Ve venkovních i vnitřních prostorách se mohou pohybovat max. 2 lidé. ALe......
   
Vypadá to, že v Lozicích už není žádný sníh ???????? A proč?? Protože se hromada lidiček zapojila do akce "LOZICKÝ SNĚHULÁK" ☃️
Účast byla velice hojná, zapojily se děti, omladina, ale i dospěláci a kreativita sršela vzduchem ????️ Vznikla kupa skvělých sněhuláku a my jsme rádi a děkujeme, že jste v tom s námi ????????
 
                                                                                                      Více zde