SDH 2024

Datum: 7. 7. 2024 | Počet fotografií: 3

Máca Votroubková ml. se zůčastnila závodu na 100 m překážek na Českém poháru. Podmínky nebyly ideální, právě na pokusy žen pršelo. Tartan se smekal a pády nebyla nouze. Při prvním pokusu se jí bohužel  smekla tretra u rozdělovače-20:54s.

Na druhém pokusu si již  tretry pohlídala, ale zazlobila proidnice. Čas 18:87 s se ale řadí mezi ty lepší a 10 místo mezi závodníky z celé České republiky není vůbec špatné.

Datum: 5. 7. 2024 | Počet fotografií: 50

Po roce opět na místě činu. Loni zde muži vyhráli, a tak jsme jeli obhajovat. Složení bylo zajímavé.

Ženy: koš Hana Novotná, náběr Kamča Šillerová, stroj Marek Vesecký, béčka Iveta Pitrová, dělič Marťa Doudová, útok Macek Votroubková a Míša Uličná.

Zbytky: koš Patrik Kubelka, náběr Macek Votroubková, stroj Marek Vesecký, béčka Honza Hladík, stroj Vojta Svoboda, útoky Vítek Hrnčál a Milan Vrabec.

První nastoupili ženy. První pokus byl normální. Holky nastoupili v dobré náladě a vše jim vyšlo. Časem 21:22 s na široké hadice obsadili první místo. Náskok na druhé týmy byl luxusní, ale rozhodující je vždy druhý pokus, kde se posty losují na startovní čáře. Tam nám ale osud přál a místa si vyměnili jen Hanka s Ivet. Ostatní si vylosovali své posty. Čas 23:19 jim zajistil prvenství = 1. místo. 

MUŽI = ZBYTKY byly "slepený" jak z kluků z áček, tak půjčeného Vrabčáka. Nicméně na startu v 15:25 byli připraveni táhnout za jeden provaz. A to se jim také podařilo. Čas 22:58s je řadil na průběžné třetí místo. Osud se ale rozhodl, že si s nimi trochu pohraje. Každý si vylosoval něco jiného. Koš Patrik, náběr Míša( která běžela místo Vojty, který odjel do autoškoly), stroj zůstal Marek, béčka vrabčák, dělič Máca a útok Vítek a Honza Hladík. Všem to "tak nějak" vyšlo, až na Honzu, který si nestihl sednoud na proudu a trochu to s ním hodilo. Přesto čas 25:51s byl druhý nejrychlejší. V součtu časů a celkovém pořadí obsadili druhé místo = 2.

Soutěž jsme zakončili v Burgárně Henry, kde jsme uplatnili své ceny. Jo, byli užásný. Takové výhry máme rádi.

Datum: 22. 6. 2024 | Počet fotografií: 6

Třetí akce v jeden den. Opravdu nářez. Já už stěží tahala nohy. Ale co by člověk pro mladé neudělal.

V osm večer jsme vyrazili do Kameniček. Jedno osobní auto, řízené Mackem a hned za ní hasičské, řízené Marcelou(mnou). Ihned po vystoupení nás přepadla zima. Kdo měl bundu vyhrál. To byl málo kdo. Na řadu přišla i pláštěnka. Měli jsme běžet až 37, takže jsme měli spousty času. Naše chvíle přišla v 1:40. 

Ženy v obsazení: koš Hanka Novotná, náběr Kamča Šillerová, stroj Marťa Doudová, béčka Katka Málková, dělič Máca Votroubková, útoky Viky Komárková a Míše Teplá. Zkřehlé, ve 4 stupních, se postavili na start, a vyraili. Začátek dobrý, ale Kamča ne a ne spojit. Čas 53,46 stačil na 12-té místo.

Zbytky běželi 39. Koš Hanka Novotná, náběr Patrik Kubelka, strojMarťa Katka Málková, béčka Míša Teplá, dělič Vojta Svoboda, útoky Matyáš Votroubek a Vítek Hrnčál. I oni nastoupili prokřehlí, což není omluva. U nich byl zadek perfektní, vše vyšlo. Trochuzaváhání na děliči, ale vojta béčko stihl za běhu. Pak už ve tmě byl vidět jen létající Vítek. SIce stihnul proudnici zapojit, ale už nestihl zakleknout. Čas 33:21 stačil na 10 místo. Jednou se seběhají.

                                  Marcela Votroubková

Datum: 22. 6. 2024 | Počet fotografií: 23

Bylo úterý večer, když zazvonil telefon. A zapeklíté vyprávění začíná. 

SDH Orel slaví tuto sobotu své založení, a chtěli tam mát ukázku dětského útoku. Bohužel domluvené sbory museli na poslední chvíli odříct. Ale kdesi v Telči se potkal hasič z SDH Hroubovice s hasičem SDH Orel, slovo dalo slovo a už putuje kontakt na SDH Lozice. A my máme volno, tak proč kolegům nevypomoct. Ano, ráno máme závody na Štěpánově, a večer v Kameničkách, ale logistika pro nás není překážkou.

Kuříkovi nám vzali mašinu a savce a zbytek se naskládal do naší "haťapky",votroubkovic. Hasičské auto bylo stále na Štěpánově. Ostatních 14 dětí dovezli rodiče přímo do Orle, ke Špejlíkovi. 21-člená skupinka v dresech byla nepřehlédnutelná. Průvod za doprovodu hudby a sirén došel na hřiště, kde proběhlo představení a požehnání praporu. Pak už jsme se začali připravovat a družstva mladších i starších předvedla zpomalené útoky, tak, aby je diváci stihli zachytit. Pak přišla pro naše děti nejzajímavější část, házení do kádě. Všichni se ochladili. Pak jsme od pořadatelů dostali párky v rohlíku a limonádku. Zkoukli jsme vystoupení dětí ze Slatiňan a vyproštění účastníků dopravní nehody. Dvě auta hasiči otevřeli, jak rybičky.

Mezi tím si mohli děti zajezdit na čtyřkolce, nebo si prohlédnout hasičskou techniku. Dále si mohli vyzkoušet útok. Na závěr ještě zapálili auto a i se sirénami uhasili. Děti byly nadšené a  spokojené odjížděli domů. NAvíc dostali ňaminky. Jo, tam se nám líbí.

Datum: 22. 6. 2024 | Počet fotografií: 7

Zbytky-muži B- nechtěli volno a tak vyrazili k sousedům na Štěpánov. Startovní číslo jsme měli 15 a tak bylo dost času.

Koš Haka Novotná, náběr Patrik Kubelka, stroj Katka Málková, béčka Vrabčák, dělič Vojta Svoboda, útoky Matyáš Votroubek a Vítek Hrnčál. Musím říct, že útok byl jako hra na housle. Všechno klaplo a i nástřik byl rychlý. 29 s byl na nás skvělý čas a 13. místo.

Datum: 15. 6. 2024 | Počet fotografií: 194

Pod taktovkou Jitky Dolanské se uskutečnil v Lozicích dětský den. Tentokrát zvolila šipkovanou po vesnici s názvem Z pohádky do nepohádky. Vše si dopředu připravila, takže na nás zbyla jen brigádapřed začátkem. Každý měl dopředu určen svůj úkol, takže vše běželo jak po drátkách. Pak už jen masky na sebe a na stanovištích čekat na děti.

Nejdříve je piráti okradli o vstupné, pak Kruela namalovala a včelky vypustili na trať. Děti šli po fáborkách a šipkách. Čekalo na ně 12 stanovišť, kde hned dostali odměny. Přes Křemílka a Vochomůrku, Minny, kovboje, hokejisty, Pindruše, hokejisty, motorkářku, samuraje, motýla, Boba a bobka, hroznové vího Hrozen a Bobulka a vílu Zvonilku se děti dostali zpět na hřiště, kde na ně ještě čekalo kolo štěstí a lukostřelba. Na závěr se vydováděli v kouzelné pěně, kterou nám připravili hasiči z Hroubovic. Mokří, špinaví a za začínajícího deště vyrazili spokojeně domů. V kapličce se o pohodlí starala četa kuchtíků.

Datum: 9. 6. 2024 | Počet fotografií: 28

Naprosto úchvatné výsledky našich dětí na „šedesátkách“ v Pardubicích. Neměli to vůbec jednoduché, protože zde probíhala kvalifikace na MČR 2024. A zrovna byl strašný „pařák“. A přesto....

                                   Jsme na ně pyšní              

Míša Teplá

13:07s

9 místo

Osobní rekord

Viky Komárková        

13:39s

15 místo

Osobní rekord

Anna Svobodová

15:50s

49 místo

Osobní rekord

Vojta „Kopy“ Kopecký

13:50s

7 místo

 

Tery Svobodová

16:90s

8 místo

Osobní rekord

Datum: 8. 6. 2024 | Počet fotografií: 13

Vypadalo to, že do Slepotic ani neodjedeme. Chyběla nám Kamča, protože slavila narozeniny. A Viky dostala zajímavou nabídku a reprezentovala Skuteč na krajském kole Plamen. A tak jsme požádali holky ze Štěpánova, zda by nám nevypomohli. Míša zaběhla útok a Kája béčka. Zbytky se dohromady nedali.

Natěšené a zároveň bojácné jsme se postavili na startovní čáru, mezi posledními. Na útoku Míša a Míša Teplá, dělič Marťa Doudová, stroj Katka Málková, náběr Máca Votroubková, koš Hanka Novotná. Od začátku holky běželi jak dobře promazaný stroj. Nikdo nevyčníval, nikdo se neopožďoval. Koš, náběr, stroj, béčka, dělič i útoky. Nikde žádné zaváhání. Terč spadl na neuvěřitelných 19:87s. Náš letošní rekord. A cekové 5. místo. Naše nejlepší umístění. Na lepší umístění nám chyběla jedna desetina vteřiny..... Díky holky

Datum: 2. 6. 2024 | Počet fotografií: 23

Ano, vyčerpaní, unavení a znova na startu. Tentokrát pouze šedesátkaři a opět v Markovicích. Tam se nám ale daří, takže jsme tajně doufali. Znova hlásili déšť. Mokli jsme sobotu, tak proč ne i v neděli. 

Terka Svobodová - 18.11 a 10. místo

Cvrček Kuřík - 28.38 a 30 místo

Viky Komárková 13,73 a 6. místo

Bzuk Havlík - 14.48  9.místo

David Bačík - 13:95 a 5. místo

Kopy Kopecký - 13:37 a 2. místo 

Datum: 2. 6. 2024 | Počet fotografií: 1

Máca Votroubková vyrazila, tentokrát sama , na druhé kolo 100 m překážek do Náchoda. A opravdu se jí dařilo. V základním kole byla 3-tí. s časem 19:15 s.

Poté se zúčastnila ještě rozstřelu o pohár starosty a i zde vybojovalo 3. místo. Blahopřejeme

Datum: 1. 6. 2024 | Počet fotografií: 23

Z okresního kola požárního sportu jsme pouze přejeli do Skutče. Vše připravili pro příjezd mladších žáků a stihli jsme si na 20 minut i lehnout a nabrat síly. Samotný závod byl rozdělen na dva oddíly. Mladší od 17:00 - 21:00 a po vyhlášení následovyli starší. Ty vydrží více.

Mladší žáci- na start se postavili naši nejmenší. Vojta "Cvrček" Kuřík a Emi Richterovou na pravý proud, Matěj "čmelák" Krejčík a Domčou Havlíčkem na levý proud. Doplňovali je zkušenější kamarádi, Ondra Havlíček na děliči, Terka Svobodová na béčkách a Vojta "Burák" Maixner na koši. Na poprvé i na podruhé jim vše krásně klaplo a s výsledným časem 24:16 a 17. místem jsme byli maximálně spokojeni.

Starší žáci A - chyběl Mára se zlomenou rukou, ale jinak výkvět. První pokus krásných 15 vteřin a obrovská radost. Bohužel Téra přesah proudnice a NP. Porada a promluva do duše od trenéra a druhý pokus si již vše pohládali. 14.67 a neuvěřitelné 7. místo.

Satrší žáci B - těm se opravdu nedařilo. První pokus opět přesah proudnice a druhý 23.44. a 19 místo. Ale i oni to zlomí....

DOmů jsme odjížděli v 0:30, kdy i ty nejotrlejší už byli KO.

Datum: 1. 6. 2024 | Počet fotografií: 25

Áčka si vybojovali postup na okres. Bohužel se nedali dohromady a tak tuto povinnost přenechali Zbytkům, respektivě mužům B. Jenomže ze šesti mohli pouze 4. Oslovíme někoho? ANi oni nemohli. Takže na řadu přišla stará osvědčená sestava, kluci a holky. Nejdříve jsme zažádali o vyjímku, protože dle pravidel mohou v mužském družstvu startovat pouze muži. Pak jsme vyrazili na trénink do Skutče a na závěr do Otradova.

Na víkend hlásili neustálý déšť. Ale nás nic nezastaví. Rozložili jsme stan, s "občankami" se zaprezentovali a již obhlíželi trať na štafetu 4x100m. Domeček přeběhl Vojta Svoboda. Při seskoku, respektivě dopadu, vložil ještě parakotoul, ale rychle doběhl na předávku, kde byl David Bačík. 2m vysokou překážku přeletěl, jako by tam nebyla a rychlostí blesku byl u Matese Votroubka, který se neskutečně rychle popral s kladinou a hadicemi. Na závěr štafety běžel Aleš Svoboda, pro kterého hasičák nebyl žádnou zátěží. Celkově jsme se umístili na 5 místě. Cíl splněn, šli jsme dál.

100 m překážek: To jsme vyhlíželi s obavami. Mates i David běhají stovky na Českém poháru, takže "NO Stres", ale Vojta? Na tréninku přeskočil překážku z 20 pokusů jednou. Tady se do něj ale vrazil adrenalin a přeletěl jí, jako by se nechumelilo. Kladinu si pojistil chůzí a už letěl k cíli. Platný pokus. Paráda. Mates i David se do toho opřeli a i v dešti ukázali, že patří mezi špičky tohoto sportu. Celkem 6 místo. Sluší se podotknout, že David běžel ještě i v kategorii dorostu s manšími překážkami. 

Požární útok už měla být exibice. Kluky doplnili holky, se kterými běžně trénují, takže na pohodu. Koš Hanka Novotná, náběr David Bačík, stroj Marťa Doudová, béčka Vojta, dělič Aleš, útoky Mates a Katka Málková. První pokus se nedařil hned od začátku. Hanka se zasekla na koši, David se předběhl a nenabral, protože byl v kádi dřív než koš, a Katka ztratila gumičku v proudnici a ta se jí rozstřelila na čáře a pomlátila jí. NP a Katka zraněná. Vzhledem k tomu, že jsme neaspirovali na přední příčky, umožnili nám změnu proudu a do druhého pokusu nastoupila Máca Votroubková. Bohužel si tady vybral svůj díl Aleš. Na děliči zapojil jediný spoj a vše doháněl za běhu. 7. místo.

Celkově jsme obsadili 6. místo. Myslím, že jsme ostudu neudělali. Za reprezentaci okrsku i sboru děkuji. Marcela Votroubková

 

 

Datum: 31. 5. 2024 | Počet fotografií: 17

A pokračujeme. Všíchni chceme přispět k čistější planetě.

Nejdříve starší žáci naskákali do hasičského autimobilu a jako každý rok vyjeli na Řepnický kopec. roudali jsme si rukavice a pytle a vyrazili směrem dolů. Nikdo by neřekl, že to tady uklízíme každý rok. Pytle se začali rychle plnit. Nadšení starších mě nepřestávalo překvapovat. Běhali z jedné strany na druhou a žádný odpad před nimi nebyl v bezpečí. Ani ten vzdálenější. Vrhli se z kopce dolů a cokoli si podávali. za odměnu se vyvezli, tentokrát v docela zapáchajícím autě, na zmrzlinu do Luže.

Mladší žáci měli podobný program, ale tentokrát pouze silnice od Lozic k Srbské křižovatce. Ani tam toho nebylo málo. Samozřejmě k věku jsme cestu zkrátili. I oni do toho dali vše. Malým jsme i vysvětlovali, proč to děláme a jací jsou lidi "prasátka". Že vyhodit něco z okénka auta není úplně ono. A i oni měli malou odměnu v podobě sladkostí v krámě. Zmrzlina už měla zavřeno.

Velkou odměnu budou mít opět všichni na podzim.

Datum: 30. 5. 2024 | Počet fotografií: 0

Pro naše hasičské prostory jsme sehnali regály. Firma je složila na dvoře a tak byla potřeba je přesunout. Byli docelá težké. Nejdříve je starší žáci přesunuli pod střechu a následně dospělí přesouvali do skládku. Za 1/2 hoďky bylo hotovo.

Datum: 26. 5. 2024 | Počet fotografií: 58

Asi jako každý rok, ani letos, jsme nevyrazili na nejdůležitější závody v roce, nevyrazili v původním složení. Hned dva nemocní. Takže opět na poslední chvíli složený tým. Ale neměli se za co stydět. Dali to. 

SOBOTA: štafeta CTIF - 5 místo a naše nadšení se probudilo. Štafeta dvojic a Míša odhodila hadici,11 místo. Naše sebevědomí kleslo. Štafeta 4x60m a neuvěřitelné se stalo skutečnostííííííí, 1 místo. Ale my zústali střízlivý, radost nikde. PÚ CTIF, královská štafeta a naše gazelky nastoupili jako první. Všechno udělali krásně a rychle. Jen Didy prokaučovala uzel. V druhém pokusu stejný scénář, všechno krásné, jen Verča v rychlosti vzala sběrač misto koše. Ale 5. místo bylo naše.

NEDĚLE: požární útoky a neskutečně namotivované družstvo. První pokus ale neudržela nervy Didy a rozdělovač jí potrápil a dokonce i podrazil nohy. Parakotoulem uvolnila místo Davidovi, který ho zachytil, ale chvíli to trvalo. S časem 41s jsme nebyli spokojeni. Na druhý pokus už byli všichni v klidu a bylo to znát. Všechno klaplo. Až na mašinu. Zase nám vylétl přetlakový ventil a tentokrát zničil celou spojku. 13 místo. Muselo jsme to jít rozdýchat na zmrzlinu.

Za oba dny jsme získali 6. místo. Mockrát děkuji tomuto neuvěřitelnému týmu. Po celou dobu byli skvělí. Poslouchali, pomáhali si a byli prostě úžasní. Díky

Datum: 26. 5. 2024 | Počet fotografií: 16

Máca Votroubková a Vítek Hrnčál vyrazili na své další stovky.

Mackovi první pokus úplně nevyšel, nejdříve nesprávně odhodila hadici a poté netrefila dělič. Nicméně druhý pokus si již pohlídala a svou první osmnáctkou vybojovala 5. místo (18:98s)

Vítek byl lichý a tak si první pokus švihnul sám. Dopředu ho hnala Macek svým křikem. Do druhého pokusu ale k němu nastoupil p. Kroupa, reprezentant České republiky. Vítkovi samozřejmě utekl, nicméně ho nesktečně táhnul a ten dal čas 19:72s a celkové 11 místo. 

Datum: 25. 5. 2024 | Počet fotografií: 5

Protože se naši mladí žáci nemohou z věkových důvodů zúčastnit okresního kola hry Plamen, poslali jsme je do Heřmaňáku. 5 nejmenších podpořili dva starší kamarádi. Protože to byli jejich první opravdové závody, očekávali se težkosti v podobě pláče, nebo srazu útočníků u jednoho terče. Nic z toho se nestalo. Děcka se se seběvědomím českých hokejistů postavili na čáru a na výstřel vyrazili. Všechno jim klaplo, všichni krásně zapojili a už "mazali" k terčům. Neuvěřitelné, dokázali to. Nádherný čas 26s. Bohužel, jedna proudnice překonala čáru a neplatný pokus. No nic. Máme druhý pokus. Ale tady již začali pracovat nervy a Čmeláček(Matěj) nezapojil. Přesto 8. místo s časem 40s. Otloukají se pěkně.

Muži B ve složení koš Hanka Novotná, náběr Máca Votroubková, stroj Katka Málková, béčka Dan, dělič Vojta Svoboda, útoky Maty Votroubek a Vítek Hrnčál si vyzkoušeli první letošní závody na 3 B. Domácí si je získali svou přívětivostí a tak šli do všeho s chladnoou hlavou.  Pojistili si oba pokusy a získali neuvěřitelné 4. místo 23:97s. Radost byla obrovská. Navíc postoupili do rozstřelů s týmem Lány. Tam bohužel chyběla milisekunda, aby junioři postoupili. Ale čtvrté místo nám nikdo nevezme. Kluci díky.

Datum: 19. 5. 2024 | Počet fotografií: 60
Datum: 18. 5. 2024 | Počet fotografií: 9

Ženy a Zbytky(mužiB) si nenechali ujít ani druhé kolo HPL. Tebtokrát noční Zderaz. NAši nováčci David, Míša a Viky si mohli vybrat, zda pojedou na noční s dospělými, nebo na denní s dětmi. Vybrali si dospělé.

Ženy vyběhli ve složení: koš Hana Novotná, náběr Kamča Šillerová, stroj Marťa Doudová, béčka Míša Teplá, dělič Marcela Votroubková, útoky Viky Komárková a Katka Málková. Po okrsku, kdy nám vše klaplo, jsme si docela věřili. Předčasně. Začátek opět suprový. Koš i náběr na poprvé, holky všechny na platě spojili a vyrazili. Lehké zaškobrtnutí, kdy Máca přišlápla hadici Viky, ale ta to ustála a pelášila dál. Katka hnala taky, ale tma po odhozu hadic udělala své. Katka se sice trefila do proudnice, ale tlak udělal své a vše vylétlo. I na podruhé. No, když se daří..... Jinak by byl čas pod 20 s. Takto 59:31s. a 10 místo.

Muži B (Zbytky): I tady si chlapci věřili. Byli nejmladším týmem na závodě, kdy nejmladší David 15 a nejstarší Mates 19 let. Chlapci šli 7 míst za holkama, a tak vše bylo jak v rychlíku. Na startu se usmívali a v rychlosti ještě dopilovávali. Koš Patrik Kubelka, náběr David Bačík, stroj Aleš Svoboda, béčka Katka Málková, dělič Vojta Svoboda, útoky Mates Votroubek a Vítek Hrnčál. Klukum na platě vše klaplo a opět byli u terčů neskutečně rychle. Bohužel, David nenabral . Až na podruhé. čas 30:54 a 18 místo.

Přesto, že umístění není, je vidět neskutečný potenciál. Skvělé, jen tak dál.

Datum: 12. 5. 2024 | Počet fotografií: 42

Unavení po předešlém dni, kdy jsme vyhráli okrsek, jsme dojeli k sousedům na odloženou soutěž v požárních útocích. Opět dvě družstva starších a jedno mladších.

První šli na řadu mladší. Koš Supr Ondra Zástěra, savce Cvrček Vojta Kuřík, béčka Burák Vojta Maixner, dělič Terka Svobodová a Milan Milenko, útoky Fanda Dolanský a Ondra Havlíček. Přestože se Fandovi podařila proudnice až na podruhé, byl čas naprosto úžasný 19:23s. A celkové 6. místo. Naprostá bomba. Díky tomu jsme postoupili i do rozstřelů, kde ale Fanda ani na potřetí, opět nedal proudnici a tak jsme prohráli. Jen mezi řečí, hned prvním pokusem jsme zničili přetlakový ventil, a naší koncovku na stroji.

Starší A - byli tak moc namotivovaní, až to nevyšlo. Miky nevydrželi nervy a nespojila proudnici. Ta jí nakonec za běhu stejně vypadla a tak vypomohl David. Ale to se prý nesmí. Neplatný pokus. Ale v druhém zabojovali a nebýt prostřiku na rozdělovači....No, čas 18:09s stačil na 13. místo. koš Ani Svobodová, savce Verča Vostřelová, stroj Kopy Vojta Kopecký, béčka David Bačík, dělič Mára Novotný, útok Miky Lišková a Míša Teplá.

Starší B si vybrali tu nejhorší smůlu. Respektivě Didi Difková. Při obou pokusech přešlápla čáru proudu a oba NP. Celkem 23 místo. No nic, snad příště se na nás usměje štěstí. Koš Tonda Vašina, béčka Andy Pešoutová, stroj Bzuk Tonda Havlík, béčka Zdeni Dostálová, dělič Marťa Vrátilová, útoky Gabča Dolanská a Didi.

 

Datum: 11. 5. 2024 | Počet fotografií: 95

Letos na nás vyšlo pořádání okrskové soutěže. Protože jsme soutěž nedělali dostatečně dlouho, věnovali jsme přípravě opravdovou pozornost. Obec Lozice věnovala finanční prostředky na zakoupení všech 86 medailí a 30 diplomů. Marcela a Máca je vybrali ve firmě SABÉ v Hradci Králové. Tamtéž vybrali i poháry pro ženy i muže. Na tyto přispěl okrsek Luže.

Jitka Dolanská zařizovala všechny ceny, věnovala tomu mnoho večerů a pak spoustu nervů, aby vše přišlo včas. 65 batohů pro děti přišlo na poslední chvíli. Nákupy v JIPu Pardubice zajistili Jitka Pešková, Jitka Dolanská, Radka Vesecká a řidič Marcela Votroubková. Vše koordinoval samozřejmě Láďa Dolanský. Samotné souteži předcházeli brigády, do kterých se zapojili všechny generace.

V sobotu ráno jsme ještě připravovali, když již přijeli Hroubovice a hned začali natáček dronem. Pak postupně dojeli i ostatní sbory. Láďa na nástupu všechny přivítal a postupně předával slovo starostce obce Báře Málkové, starostovi ookrsku Kubovi Macháčkovi, hlavnímu rozhodčímu panu Budinskému. Poté vysvětlil pravidla požárních útoků a Máca Votroubková ml. stovek, které letos byli doplňkovou disciplínou.

Paralelně běhali děti útoky a dospělí stovky. Tam byli jako rozhodčí: starter David Stehlík, závodčík Katka Málková, kladina Mates Votroubek a Kamča Šillerová, cíl Vojta Svoboda a Vítek Hrnčál, časomíra Patrik Kubelka a Hanka Novotná, zapisovatel Iveta Pitrová a hlavní rozhodčí Máca Votroubková ml. Přihlášeno bylo 13 mužů a 10 žen. Sice byli nějaké neschopenky, ale takovou účast jsme nečekali. Ano, měli jsme naše, místní, podmínky. Trať měřila 60m a překážky byly dětské. Přesto dospělí běhali jak o život a o dobré výkony nebyla nouze. Všichni si zaslouží obdiv, protože někteří to běželi poprvé a zřejmě i na posled. Mezi muži kraloval Milan Slabý, mezi ženami Máca Votroubková.

V požárních útocích dětí začalo SDH Luže. Všechny pokusy absolvovali na výbornou a my se třásli, zda je zvládneme porazit. Naši nejmladší se nám do toho trochu zamotali, ale dokončili za 30:79. Mladší překonali sami sebe a čas 18:81 byl jejich nejlepším. Starší A  neponechali nic náhodě a všem ukázali, jak se to u nás běhá -16:97. Ani B se nechtělo nechat zahanbit, ale příroda byla proti nim, respektivě náběr- 24:97. Přesto jsme brali všechna první místa a u starších i druhé.

Při vyhlášení byly všechny děti odměněny medailí a batůžkem s ňaminkami.

Pak už přišly na řadu oba pokusy žen. Lítý boj mezi Hroubovicemi a Lozicemi byl i cítit. Lozice chtěli obhájit, Hroubovice zvítězit. A vyhráli Lozice časem 21:85. 

I u mužů jsme měli dvě želízka v ohni a i tady jsme chtěli nechat pohár doma. Muži A běželi jako první a časem 18:28 nenechali nikoho na pochybách, že tomu tak bude. Nikdo jiný nepokořil čas 20 vteřin, až na Lozice B. Ty si chtěli vyběhnout respekt Lozic A a tak do toho dali vše. Časem 19:94 toho dosáhli. I stříbra. Naši chlapci z Béčka běhali i v ostatních družstvech. V podstatě za Bělou běžel i celý náš předek. I proto byli třetí.

Startér byl Petr Štrbka, zapisovatelkou Katky Sotonová a Málková, nosičem časů Aleš Mlejnek, Marťa Doudová a Marceli Votroubkové. Starší se později přesunula i na rozhodčího. Láďa Dolanský, jako velitel sboru, korzoval mezi všemi.

Nádhené fotky nám zařídil Tomáš Pitra.

A ještě informace ze zákulisí, protože nejen na bitevním poli/hřišti se odehrávali všechny bitvy. Závod s časem zažívala i obsluha v kapličce a vedle. V podstatě ani nevím, kde kde byl, ale snad na nikoho nezapomenu. U klobás se s grilem prali Ondra Zeman, Zuzka a Míša. Marek Vesecký se staral o dřevo a vypomáhal všude, kde bylo potřeba. Za barem byli Martin Pitra a Klárka Dvořáková, o kuchyň se starali Radka Vesecká, Jitka Pešková a Jitka Dolanská. Výdejce jídla byl Michal Ondráček. Parkováček a elektrikář Martin Pitra st. Tak velký nápor soutěžících a diváků jsme si asi nikdo nepředstavil. Ruce se nikomu nezastavili a byla jen otázka času, kdy něco dojde. Tady se ale osvědčila Zuzka, a jako DPD postupně objela Chrudim, na podruhé Skuteč a na potřetí Luži. Ale myslím, že vše ustáli a všichni byli spokojeni. Všem, opravdu všem patří obrovské poděkování.

Večerní párty už byla jen třešnička na dortu.

Datum: 10. 5. 2024 | Počet fotografií: 6

Jako každý rok, i tento se chceme zapojit do akce Ukliďme Česko. Jako první se na úklid vrhli dorostenci. Pro tento rok si vybrali Brdo. S pytlemy se vrhli na okolí zastávky a přilehlý park a samozřejmě podél silnice. Práce jim šla od ruky a dostali i pochvalu za práci.

Datum: 5. 5. 2024 | Počet fotografií: 77

Neděle a zase závody. No proč ne. Všichni si zaběhli skvělé časy a na závěr jsme se postavili i na štafetu 4x60 a z 21 družstev jsme skončili druzí a šestí....

Datum: 4. 5. 2024 | Počet fotografií: 6

Zničení a znavení jsme se vraceli z Třebíče. Auto už pod nánosem bahna nebylo vidět, a proto jsme se rozhodli ho umýt. Myčku jsme potkali ve Ždáru na Sázavou.David se ujal hadice a zkušeným tahem dokonale namydlil celé auto. Pak přišla na řadu Míša, která ošplouchla všechnu pěnu. A na závěr přišla Viky a Míša, které celou karoserii navoskovali.

Datum: 4. 5. 2024 | Počet fotografií: 24

Proč nevyrazit na další stovky. A co rovnou do Třebíče na Český pohár.

Vyjeli jsme v pět ráno a cestou necestou, podle navigace včas dojeli. Ano, byli i zastávky...zdravotní. Po příjezdu jsme si vůbec nebyli jistí, zda jsme správně. Stadion jsme viděli, ale vchod ne. |Celé jsme to obešli a nic. Ještě, že nám místní důchodce poradil a nevedl nás. Obsadili jsme místo pod stanem a přinesli všechno vybavení. To, že byla opět zima není ani potřeba zmiňovat.

První přišly na řadu střední dorostenky: Míša Teplá a Viky Komárková. Holky byly namotivované a chtěli se předběhnout hlavně sami. Viky se tentokrát dařilo podstatně lépe. Vše jí klaplo a na ničem se nezastavila. Čas 20:39s a celkové 31 místo. Míša Teplá si vybrala smůlu, kdy jí spadli hadice a pak už nebyla úplně v poho. Přesto čas 20:64 je parádní i 35 místo.

Další byl David Bačík - střední dorostenec. Ten se rohodl raději oslnit přihlížející dámy a běžel na krásu. 21:64s a 54místo. Ale i tak spokojenost.

Mates Votroubek s Vítkem Hrnčálem se dostali na řadu jako poslední. V tuto chvíli měl již závod přes 3 hodiny zpoždění. Tolik závodníků se dostavilo. I chlapci závodili sami mezi sebou a protentokrát vyhrál Vítek Hrnčál - 20:94s a 40 místo ve starších dorostencích. Matyáš Votroubek s časem 21:02 obsadil 32 místo v kategorii muži.

Datum: 27. 4. 2024 | Počet fotografií: 34

Kamkoli přijedeme, jsme nejpočetnější skupinka. Nejinak tomu bylo i v Jenišovicích na Hasičské Pardubické lize.

Jako první se postavili na start naši zapůjčení závodníci. Ať už Aleš Mlejnek, Macek Votroubková, nebo Michal Žák. Poslední zmiňovaný měl bohužel, i pro nás, smůlu. Při běhu s Ostrovem ho vzal dělič přes ruku a hned tu byl zlomený ukazováček. Na první pohled byl prohnutý. Tím vznikl problém pro Áčka, kterým najednou vypadl dělič. Ale poradili si.

Jako 23. se postavili na start ženy v novém spojení. koš - Hanka Novotná, náběr Kamča, stroj Katka Málková, béčka Ivet Pitrová, dělič Macek Votroubková, útoky Viky Komárková a Míša Teplá. Pro holky to byla první liga a tak jsme neočekávali žádné výkony. A to se i potvrdilo. Míše spadl proud na platě a Kamča nespojila. Ale dokončili jsme, se štěstím. Čas 25.34 není nejlepší, ale 7 místo bereme.

Áčka měli číslo 25. bez tréninku předvedli standarní čas 17:41. Ano, bez svého děliče a s pujčeným Jáchymem. 14. místo úžasné. Koš - Aleš Mlejnek, náběr - Martin Votroubek, mašina Marek Vesecký, béčka Jan Hladík, útok David Mlejnek.

Zbytky B. Koš Hanka Novotná, náběr Patrik Kubelka, stroj Kačka Málková, béčka David Bačík, dělič Vojta Svoboda, útoky Mates Votroubek a Vítek Hrnčál.  Kluci byli namotivovaný, tréninky odpovídali krásnému času, ale Katka je prostě nechtěla zabít. Čas 20:94 a 19 místo. 

Datum: 14. 4. 2024 | Počet fotografií: 1

Marcela Votroubková st. a Aleš Svoboda se zdokonalovali v umění vést děti, tentokrát šlo o hru plamen a zvládání, respektivě vedení děti.

Datum: 13. 4. 2024 | Počet fotografií: 21

3. ročník karet nám trochu překazilo počasí. Bylo krásně a tak někteří dali přednost práci na zahrádce a výletům. Ale i tak se sešlo 26 závodníků. Od samého začátku to byl vyrovnaný boj. Děti, mladí i dříve narození spolu zápolili bez špetky respektu. Aby si udrželi sílu, dostali k obědu gulášek s dolky ze zaručené firmy Hanka, Eva a Bára. Tentokrát pomohla i Radka Vesecká. Svačinka pak byla škvarková a tvarohová pomazánka. Celým turnajem provázel Honza Hladík, hlavními organizátory byli David Stehlík, Ondra Zeman a Zuzka. Zhostili se toho se ctí. 

Hra trvala celý den, ale odpoledne jsme se dočkali. Vyhrál Milhaus, ale druhé místo zústalo doma u Zuzky. 

Datum: 13. 4. 2024 | Počet fotografií: 1

Marcela Votroubková starší studovala 3 měsíce na Karlově univerzitě on-line kurz trenéra a nyní přišla na řadu praktická zkouška. Sejít jsme se měli v Širokém Dole. Ve studovně nám představili, i zopakovali, co a kdo je dobrý trenér. U zdravé výživy jsme se všichni nasmáli. U vzorců pohybu nám ale dost zatrnulo. Pak jsme se přesunuli na věž, hasičskou. Různé druhy rozcviček byla ještě brnkačka. Opravdu obdivuji fyzičku našeho učitele. Šplhání po žebříku nám už tak hezké nepřipadalo. U zápichů jsme se ztratili úplně. Všichni.

Oběd v Poličce byl takový hezky mezník, pak jsme se ale přesunuli do Sádku. 3 hodiny na rozpáleném tartanu nám dal opravdu zabrat.  Zjistili jsme, teda aspoň já, že vlastně nic neumíme. Ani základní dřep :). Všechno pan učitel trpělivě opravoval, ukazoval jak ano, a jak ne. Opět další námět na rozcvičky, přesné provedení abecedy. Největší pozornost ale byla věnována překonávání překážek na běhu 60 a 100 m překážek. Od správného startu, přes přeskakování překážek, správnou kladinu, spojky i dělič a zakončeno proudnicí. Za mě velmi poučné a krásné školení. Osvědčení na závěr byla třešnička na dortu.

Datum: 24. 3. 2024 | Počet fotografií: 40

Hned 3 naši zástupci vyrazili na první letošní závody. Vstávání ve 4 ráno máme naučený. Cesta ubíhala po nové dálnici krásně, závodníci se stihli ještě prochrupnout a za dvě hoďky jsme byli tam.

První nás překvapil sníh. Ano, již týden jsme byli zvýklí na 14 stupňů a tady sníh a teploměr ukazoval 1 stupeň. Fuj.

Přesunuli jsme se do haly a doufali, že bude vyhřívaná. Registrace proběhla bez problémů, v hale teplo a hned druhé překvapení. Pořadatelé luxovali trať. No, sobotní trénink byl na trávě, takže si dokážete představit, jak vypadali podrážky.

Ještě že v autě máme dezinfekci z dob Covidu a smetáček na sníh. Každý si je vypuríroval k dokonalosti. A nyní nám již nic nebránilo se plně věnovat rozcvičení a samotnému běhu. Překážky ani dlouhou trať zatím neviděl ani jeden.

Máca Votroubková byla první. V sobotu se jí nedařilo a tak se bála překážky. Ale na běhu to nebylo znát. Časem 19:97s se jí vrátilo seběvědomí. Druhý pokus už byl o poznání jistější, ale chybka lávky. Zapoměla si přidělat proudnici a takjí do cíle musela držet v ruce. Překvapení na ní bylo znát, ale 19:58 stačilo na 26 místo ze 122 závodnic.

Mates Votroubek s Vítkem Hrnčálem se již rozcvičovali. Nezalekli se ani překážky a ani kladiny. Takže jak se jim bude vést na dráze? Nádherně. Vše jim sedlo a chlapci předvedli to nejlepší, co v nich je. Mates 20:66s a 42 místo  105 závodníků, a Vítek 21:89s a 58 místo z 105. Jsem na ně opravdu pyšná. Marcela Votroubková st.

Datum: 21. 3. 2024 | Počet fotografií: 13

Brigáda děti – skládání překážek

Datum: 21. 3. 2024

            Překážky opraveny, teď už je jen postavit. To ž zvládnout sami děti. I když občas je to jako Pat a Mat. Ale zvládli jsme to

Datum: 17. 3. 2024 | Počet fotografií: 7

Konečně jsme se dostali na lepení. Přečíst návod lepidla ještě šlo. Po otevření ale vypadalo jako asfalt. V míchání jsme se střídali. A pak už jen vymyslet, jak to provést. Ještě že máme pingpongový stůl. Lepidlo natíral Matyáš a Martin Votroubkovi, já jen „přicmrndovala“. Snad to bude držet. Marcela

Datum: 16. 3. 2024 | Počet fotografií: 32

A další sportovní příprava. Bohužel je půlka dětí na „jarňákách“, ale i tak nás bylo dost. Dle rozpisu jsme se sešli všichni na nádraží v Uhersku v 10:45. Vlak už v této době měl 5 minut zpoždění. Při deseti jsme začali vymýšlet plán B, protože jsme v herně museli být ve 12:20.  Při pětadvaceti jsme ho začali realizovat. Macek s Marťou jeli do Lozic pro hasičské auto. Na Uhersku do něj naskládali děcka, další do Votroubkovic fabie a paní Havlíčková nám vzala zbytek. Takže místo vlaku vyjeli 3 auta.

Vše jsme krásně stihli, zaparkovali u aquaparku a dokonce si i pohráli na dětském hřišti. A pak už nám vysvětlovali pravidla hry. První skupina byli starší.

Tonda, Viky, Gabča, Míša, Zdeni, Verča a Miky se vrhli do arény jak velká voda. Křik musel být slyšet až v Lozicích. Ukázalo se, že nejlepší mušku má Viky.

Ondra, Fanda, Terka, Supr, Cvrček(Vojtík) a s nima Macek byla druhá skupinka, a poznání tišší. Ale o to aktivnější. Lítali z rohu do rohu, z místnosti do místnosti. Několikrát se potkali i se zdí. Tady zazářil Fanda.

Vítek, Vojta, Marťa a Macek si to rozdali jako junioři. Tam už byla vidět strategie. Vítek neponechal nic náhodě a jasně všem ukázal, že on tomu tady velí. Každého zabil nejméně 50x.

V druhém kole už se hrálo na týmy, ale na typ hry to nemělo vliv. Všichni pálili po všech, takže i po vlastních. Čekání si děti krátili na playstation, nebo na arkádovce. Zázemí opravdu vynikající.

Krátkou procházkou za nádherného počasí jsme se přesunuli do Afi, kde jsme se rozdělili dle svých přání. Někdo na jídlo, někdo do hraček a dívky do obchodů s oblečením. S mladšími jsme byli i na hřišti za Afi. Největší úspěch měli ale eskalátory. Poté jsme se přesunuli na nádráži. Jezdící schody opět neměli šanci. Zhruba 20x…. Na Uhersku už si nás, mladší, přebrali rodiče. Starší, ty se vezli autama až domů. Krásně strávená sobota.

Datum: 8. 3. 2024 | Počet fotografií: 21

 

Tak co s těmi dětmi budeme dělat. Zima je letos opravdu dlouhá. No, nápad nepřicházel……

Máca nakonec vymyslela šipkovanou jinak. Připravili jsme pro děti cca 60 otázek, na které se odpovědi skrývali po Lozicích.

A ani netušila, jak se toho děcka chytnou. Děti jsme rozdělili na skupinky a poslali je po vsi. Mladší s doprovodem, starší už samostatně. Ano, před tím prošli školením bezpečnosti. Přece jenom, nechceme aby se autům něco stalo.

Děcka běhali sem a tam, vzájemně se předbíhali a hledali. Vše zapisovali do formulářů.

Odměna  v podobě velikonočního čokozajíčka, lentilkového vajíčka a pytlíku s mincemi, ano čoko, byla samozřejmostí.

Volnočasovky je fakt „bavej“

Datum: 17. 2. 2024 | Počet fotografií: 21

A po šipkách jsme vyrazili podpořit právě Hroubovice. V místním kulturním centru jsme se cítili jako rybky ve vodě. Tanec a zábava byla vynikající, o občerstvení ani nemluvě. Opravdu děkujeme.

Datum: 17. 2. 2024 | Počet fotografií: 10

Po kartách chtěli kluci vyzkoušet i šipky. Inspirovali se ve vedlejších Hroubovicích. Zapůjčili si terče, šipky nakoupili, ceny také a už jen závodníci. Ti dorazili v 12:30. Hned 24. Na začátku to byl docela masakr, ale pak si to sedlo. Po prvním kole byla klobáska, a pak hrálo už jen 16 hráčů a pavoukem jsme se dopracovali k vítězi. Všichni se dobře bavili a ohlasy byly velmi pozitivní. Takže příští rok zase. Cathering zajišťovalo 8 lidiček.

Datum: 16. 2. 2024 | Počet fotografií: 5

Martin Vesecký, Vladimír Dolanský a Marcela Votroubková se zúčastnili okrskové schůze v Bělé. Vyjeli zavčas, aby se Marcela mohla ještě domluvit s výborem a pak se již ponořili do slavnostního ceremoniálu. Po přečtení uchvacujících zpráv se volil nový starosta okrsku. Jakub Macháček zvítězil 5:2 nad Jiřím Tererem. Blahopřejeme

Datum: 10. 2. 2024 | Počet fotografií: 1
I děti si rádi hrají karty, tak proč to pro ně neuspořádat. Zvolili jsme jednodušší variantu. 4 stoly a 16 dětí s občerstvením. Hrozně jsme si to užili. Snad všechny děti to dokonale umí. A ani střídání pozic je nemohlo zastavit. Nejlépe se vedlo Kopymu, ale všichni byli vítězi. Pizza, domácí i kupovaná, na závěr všechny potěšila.
Datum: 10. 2. 2024 | Počet fotografií: 11

Marodka se nám docela rozrůstala a už jsme to měli akorát. Ještě jsme zkusili Tondu, zda by s námi nejel, ale již něco měl. No, co se dá dělat.

Odjeli jsme tedy se dvěma ajťáky – Mára Novotný a Kopy Kopecký, kuchařem-Gabčou Dolanskou a zdravotníkem-Ani Svobodová. Mára se vzorně připravoval, zatím co Kopy to četl až v autě. No, dopadlo to přesně obráceně. Testy napsali oba, ale v praxi perlil Kopy, zatím co Mára totálně vyhořel. A nám se rozplynul sen o podzimním braňáku. Ale nedá se nic dělat. Nervozita si prostě nevybírá.

Anička se nenechala ničím zaskočit. Test na jedničku a ani při zkoušení neměl pan Branda šanci jí na něčem nachytat. Prostě vzorný zdravotník.

Gabča ještě večer vyzkoušela doma palačinky a rodině na víkend uvařila guláš ????. Proto si byla téměř jistá úspěchem. Docela nás ale všechny překvapil test. Nicméně s trochou štěstíčka se jí to povedlo. První várka palačinek byla trochu připálená, ale druhá už byla luxusní. V podstatě jejich skupinka nakrmila všechny zkoušející.

Datum: 27. 1. 2024 | Počet fotografií: 18

V životě se má zkusit úplně všechno, co člověk chce. Tak i naše hasičské děti vyrazili poprvé na soutěž v uzlování. 

Vše začalo nevinně na podzim minulého roku, kdy nám Jitka shillerová vyprávěla o soutěži a zmiňovala, že ne příští rok nemají rozhodčí. No, slovo dalo slovo a v prosinci 2023 jsme se domluvili na spolupráci. Za rozhodčí nás reprezentovali Marcela Votroubková ml., Vítek Hrnčál a Aleš Svoboda. Jako startéra jsme dodali Damču P..

S dětmi jsme pilně trénovali. Většina mladších jet nechtěla, protože si s uzly nerozumí. A U starších měl přednost lyžařský kurz. takže sme odjeli pouze v deseti. Měl jet s námi i Vojta Svoboda, ale bohužel onemocněl. Což způsobilo maličké pozdvižení u Zástěrů. Přečetli si, že Vojta nejede a tudíž nevyzvedli Kopyho. Shoda jmen. Museli se pro něj vracet.

Nejdříve nastoupila družstva. Měli jsme zastoupení pouze v kategoriích straší a dorost.  STARŠÍ - Viky Komárková, Míša Teplá, Marek Novotný a Kopy Kopecký. První pokus se jim  moc nepovedl, ale pak zabrali a brali 4. místo. DOROST - Vítek Hrnčál, Aleš Svoboda, Patrik Kubelka a David Bačík. Kluci se prali statečně a i jim stačil výkon na krásné, 4. místo. Pak přišli na řadu jednotlivci. A nevedli jsme si vůbec špatně. Ano, nejvíce nás všechny potrápila proudnice.

Tereza Svobodová - 4. místo, Supr Zástěra - 12. místo., Marek Novotný - 8. místo., Kopy Kopecký - 7. místo, Viky Komárková - 5. místo, David Bačík - 4. místo, a Míša Teplá - 3. místo. Vítek Hrnčál - 4. místo. 

Čtvrtá místa nám jsou asi souzena. Ale i tak jsem na všechny pyšná. Na závěr běhali vedoucí a ani tady jsme se neztratili. Já, Marcela Votroubková, jsem skončila 8, Marcela Votroubková ml. 7-má. Za rok chceme jet určitě znova.

 

Datum: 20. 1. 2024 | Počet fotografií: 4

Ani letos jsme nezapoměli splnit Odznaky odbornosti.

Prvním odvážlivcem byl Vojta Svoboda, kterému už chyběl pouze “Instruktor”.

Doma se poctivě učil, aby v Markovicích předvedl, co umí.

Test s jednou chybičkou. O to víc zazářil při ústních zkouškách.

Jirka Pochobradský ho proklepl zleva I zprava. Všechny děti už byly pryč.

Studovna uklizená, židle nahoře, ale chlapci si stále povídali v hasičárně.

Ale závěrečná pochvala stála za to.

Datum: 13. 1. 2024 | Počet fotografií: 6

Dílo náhody nás svedlo na ples do Luže. Respektivě slovo dalo slovo a sešli se mladí i starší. Nejdříve jsme si dali knedlo, kančí, zelo a pak se vrhli na parket. No nebylo to tak žhavé, museli jsme se trochu posilnit, ale pak to stálo za to. Matyáš Votroubek vyhrál bažanta a Radka Vesecká celého kance. Zbytek vyšel na prázdno. Ale vydrželi jsme až do zavíračky.

Marcela a Matyáš Votroubkovi, Marek, Radka a Martin Veseckovi, David Mlejnek, Ondra se Zuzkou Zeman, Honza Hladík, David Stehlík, Svobodovci , Smejkalovi, Katka Málková, Joha Hrubá

Datum: 13. 1. 2024 | Počet fotografií: 17
Hned 6 našich závodníků bylo přítomno na vyhlášení. Nádherně připravené zázemí, vše rychle odsýpalo.

Terka Svobodová – 9. místo                                  Bzuk Havlík – 9. místo

Viky Komárková – 15. místo                                  Kopy Kopecký – 16. místo

Míša Teplá – 14. místo                                           David Bačík – 19. místo 

Datum: 12. 1. 2024 | Počet fotografií: 4

Viky Komárková a Anička Svobodová nás reprezentovali na univerzitě, kde se více dozví o záchrannářství……

Datum: 12. 1. 2024 | Počet fotografií: 2

Přijali jsme pozvání na Výročku k sousedům.

Jela jsem já, Marcela Votroubková a Honza Hladík.  Velmi zajímavá zkušenost. Myslela jsem si, že naše schůze je krátká. Nikoli. My měli hodinu, Hroubovice 26 minut. Ale i tak to bylo dobrý. Samozřejmě i pozdější raut měl svoje kouzlo.

Datum: 6. 1. 2024 | Počet fotografií: 7

31 z 42 dospělých členů se nás sešlo na naší Valné hromadě.

Ostatní byli řádně omluvení.

Program valné hromady:

 • Zahájení a přivítání hostů
 • Výroční zpráva za rok 2023
 • Zpráva o hospodaření
 • Návrh plánu činnosti na rok 2024
 • Diskuse
 • Závěr jednání

Výroční zprávu přečetl Vladimír Dolanský, zprávu o hospodaření Klára Dvořáková. Valná hromada obě zprávy odsouhlasila všemi přítomnými.

Plán činnosti na rok 2024:   

      17.2.2024 – šipky (je potřeba jak pomocníci, tak hráči – David Stehlík)

      Duben – karty (zde můžete být hráči, pomocníci nejsou

                                               potřeba – Honza Hladík)

      Květen – okrsková soutěž v Lozicích (11.5.?)(všichni ???? – Láďa Dolanský)

        25.-26.5. – Plamen děti

        1.6. – okres dospělých a dorostu

     Červen – dětský den (8.6. nebo 15.6.) (všichni ???? – Jitka Dolanská)

        22.6. – kraj dorostu

     Srpen – fotbálek (všichni ????- David Stehlík)

     Říjen – bludičky (25.10.) (všichni ????- Marcela Votroubková )

     Listopad – karty (je potřeba jak pomocníci, tak hráči – Honza Hladík)

     Prosinec – rozsvěcení stromku (1.12.) (přijďte si pouze užít pohodu ????)

 • Čerti (7.12.) (všichni ????- Jitka Dolanská)

              31.12. Silvestr na sále v Lozicích(Marek Vesecký–přijďte si všichni

                                      užít pohodu ????)

V diskusi poděkovala Starostka obce Bára Málková členům za jejich pili. Starosta sboru Martin Vesecký přebral Medaili za zásluhy pro SDH Lozice a Marcela Votroubková podala návrh na investice pro rok 2024.

                -sportovní potřeby pro děti se zajistí z dotací. Zbytky by chtěli

                  nové dresy, stejné jako mají velcí kluci. Podmíněno dotací.

                  -startovné – letos to bylo po cca 7 000 kč za děti a 7 000kč za dospělí.

                             Děti byly zaplaceny z dotací, dospělí – běžci se na něj složili,

                             Zbytek doplatili hasiči. V dalším roce si na něj musíme vydělat.

 • Lorna – kluci i ženy by uvítali ohřívač jídla, je možné i z druhé ruky
 • Stany, lavičky zkusíme dotaci, ale pokud nedopadne, koupíme sami
 • Drobný majetek reflektory, prodlužky, nářadí
 • Dotace Pardubický Kraj: 1 zásahová helma, 2 zásahové obleky, pláštěnky, vysílačky.

 

Po odsouhlasení a poděkování všem členům za jejich nasazení, přišlo občerstvení a volná zábava.

Výroční zpráva SDH Lozice rok 2023

Vyvěšeno: od 2. 1. 2024 do 31. 1. 9999
Název dokumentu Formát Velikost