SDH 2022

Datum: 15. 5. 2022 | Počet fotografií: 28

 Se 3 družstvy jsme vyrazili na přípravu před Plamenem do Markovic. Jedny mladší a dvě starší družstva chtěla zabojovat a nejlepší výkony.

Útok mladších nemohl proběhnout lépe. Všechno klaplo, rychlost úžasná, jen Fanda desentně prostříkl, ale i tak úžasné 5 místo.

Střední - Lozice starší A - opět naprosto femonenální výkon. Míše s Vítkem vyšel náběr a i Radim s Gabčou doběhli. krásné 6. místo.

Starší - Lozice B - si vybrali nepřízeň osudu a po spadnutí koše neplatný pokus.

I ve dvojicích se opravdu blýskli, Sice tam byly chybky, ale z těch se poučíme, Celkově tedy mladší 5, starší 8 a 11.

Datum: 8. 5. 2022 | Počet fotografií: 69

Po zimně a covidu snad konečně normální závody. 8 statečných se vypravilo plna sil a očekávání. Terka Svobodová si dokázala zlepšit čas o 2 s a celkovým 21:00 obsadila 22 místo.

Radim Bačík běžel za Lozice poprvé a překvapil časem 25:30s a celkovým 38 místem

Bzuk, Antonín Havlík se konečně dočkal. Zaběhl svůj životní čas 15:44 a vybojoval 1. místo.

Ani Míša Teplá se nechtěla nechat zahanbit, ale přece jenom, překážky nás stále strašili. Takže šla raději na jistotu a časem 17.07 brala 54 místo.

Mezi staršími kluky udržel Vítek Hrnčál svůj standart a časem 14.58 bral 14 místo. David Bačík překvapil a 16.66 s bylo jeho maximum-27 místo. Kopy Vojta Kopecký poprvé ve straší kategorii a startovací čas 16.87 a 29 místo. A Mára Novotný, snad největší smolař. Loni v Hlinsku poslední závody a zlomená čéška a letos první závody a zlomené zápěstí. Zamotal se nám do hadic a pozoroval tartan z blízka.

Odpoledne jsme nastoupili do štafety 4x60. Za mladší kladina Radim, Bariéra Terka, Hasičák Matěj z Vinar a hadice Bzuk. Čas 55 byl velmi slušný...

Za starší Kladina Kopy, Bariéra Míša, hasičák David a hadice Vítek. Davidovi spadl hasičák, ale jinak 52s a opět skvělý výkon.

Datum: 6. 5. 2022 | Počet fotografií: 16

4.5. - mytí dlažby - Marcela Votroubková, Jitka Dolanská, Hanka Hrušková, Radka Vesecká a Jitka a Kamil Peškovi

6.5. -  penetrace stropu - Láďa Dolanský, Martin Vesecký

7.5. - první nátěr stěn - Láďa Dolanský, Martin Vesecký, Jirka Douda, Marcela, Máca a Mates Votroubkovi, Jarda Vašina, Johy Hrubá, Hanka Novotná, Katka Málková 

9.5. - druhý nátěr stěn-Marcela Votroubková, Jitka Pešková, Jitka Dolanská, Zuzka Mauerová 

14.5. - třetí a čtvrtý nátěr - Láďa Dolanský, Martin Vesecký, Eva Doudová, Martinové Pitrovi a Míra Dobrkovský

Datum: 30. 4. 2022 | Počet fotografií: 29

 

pracanti: Marcela, Macek a Mates Votroubkovi, Radka, Marek a Martin Veseckovi, Jitka, Láďa, David a Olin Dolanští, Zuzka Mauerová, Hanka Hrušková, Martinové Pitrovi, Bára a Katka Málkovi, Míra Dobrkovský, Věra Vítková, Eva a Jirka Doudovi

Datum: 27. 4. 2022 | Počet fotografií: 11

Naši Junioři se "trochu" zašpinili a vystěhovali kapličku. Rozhodli jsme se vymalovat, protože se nikomu černá nelíbila. Všichni jsou pro bílou.

Trochu vážněji. Nějakým nedopatřením nám "zčačl" vnitřek kapličky. Nikdo neví jak, ani přesně kdy. Odnesl to jen sporák a skříňka. A bohužel i zdi, které zčernaly. Zřejmě to nebyl požár, jen tavení. Škody jsou "zaplať panbú" minimální. Vymalujeme si sami a nábytek jsme chtěli stejně nový.

stěhováci: Martin, Marcela a Mates Votroubkovi, Honza Hladík, Marek Vesecký, Aleš a David Mlejnkovi, a kamarád.

Datum: 23. 4. 2022 | Počet fotografií: 9

Konečně po delší době a nekonečném čekání vyrazili naši Junioři a Juniorky na první závody v tomto roce. Neměli to daleko. MEMORIÁL BOHUSLAVA MYŠKY A 1. KOLO HASIČSKÉ PERNŠTEJN LIGY v Jenišovicích.

U obou týmů došlo k lehkým změnám a tak se chtěli předvést. První přišli na řadu muži ve složení: koš Aleš Mlejnek, savce Martin Votroubek, stroj Marek Vesecký, B- Honza Hladík, dělič Míša Žák a útoky Davidové Stehlík a Mlejnek. Tréninky naznačovaly, že to nebude tak jednoduché, ale.... všem všechno klaplo, až na mašinu. Drobet se přidalo a uvolnila se svíčka. Trochu to zakuckalo a voda nikde. Škoda, levý útok 18 s, pravý 34 a celkem 16 místo.

Ženy ve složení: koš Hanka Novotná, savce Katka Sotonová, stroj Iveta Pitrová, B a dělič půjčený, útoky Nela Smejkalová a Katka Málková. Pro Katku to byli vůbec první závody a tak se chtěla úvést. Nemohla začít "lépěji". Jak gazela doběhla k čáře a zrada. Kačce nevyšel spoj a Nelča nedoběhla. Takže když vystříkla voda s ní to hodilo a srazila všechno možné, jen ne terč. Takže NP.  No neva, snad si smůlu už vybrali.

Datum: 23. 4. 2022 | Počet fotografií: 57

A první závody i pro děti. A zase. My snad nikdy neodběhneme tak, jak jsme trénovali. Pořadatelé nám nedovolili běžet s tolika družstvy, tak jsme dali aspoň 3 s 22 dětmi. A vše jsme musely rozházet. Ale skvěle jsme si to užili a nakonec z toho bylo 10, 13 a 14 místo. Naší náladu nezkazila ani rozbitá mašina, ještě ,že máme Vinary. A Matese Votroubka, jako strojníka.

     A protože se všem dařilo, všichni spojili, nastříkali a našli svůj terč, jsou i jejich vedoucí spokojení. díky všem.

Datum: 2. 4. 2022 | Počet fotografií: 1

Ukliďme Česko aneb ukliďme vesnici

34 STATEČNÝCH z naší vesnice se v osm v sobotu 2.4., při 2°C, vrhlo na jarní úklid naší vesnice. Ženy uspořádaly „gruntung“  hospody od půdy, přes sál po přízemí, kavárnu, nové sociální zařízení, kuchyň a výčep. Mužská část shrábla a poklidila veškerá obecní prostranství. Hrábě, lopaty, košťata a vozíky se nezastavily. Všichni si zaslouží náš neskutečný dík.

VÍCE:

Datum: 30. 3. 2022 | Počet fotografií: 3

Naší kladině je minimálně 30 let, takže není divu, že již není v plné kondici, proto jsme se rozhodli pro její renovaci.

Pan Havlík zařídil nákup a výměnu fošny nahoře.

28.3. Honza Mlejnek zařídil svářením potřebné úpravy.

29.3., 30.3. Marcela Votroubková ml. natřela prkna i železné nohy.

Datum: 26. 3. 2022 | Počet fotografií: 1

Marek Vesecký a Aleš Mlejnek provedli po zimě údržbu PS15 včetně výměny oleje.

Datum: 13. 3. 2022 | Počet fotografií: 16

Čtyřčlenné ženské komando se vrhlo na sestavování překážek. Muži se někde zapoměli, ale jak to tak bývá, my ženy prostě musíme zvladnout všechno.

Eva Doudová, Katka Málková, Marcela a Máca Votroubková dali dohromady dvě překážky, kladinu i nové plato. Jsme prostě "dobrý".

Datum: 12. 3. 2022 | Počet fotografií: 0

   Jako každý rok jsme se zúčastnili školení, abychom byli vzorně připraveni na vedení dětí.

Tentokrát jeli: Marcela, Máca a Matyáš Votroubkovi, Aleš Svoboda a Katka Málková.

Datum: 6. 3. 2022 | Počet fotografií: 18

Brigáda 5.3. + pomoc 6.3.  

   I naši hasiči odvezli materiální pomoc ze sbírky v naší obci do Centrálniho skladu v České třebové, kde pak celý den pomáhali. Odbavili 130 aut, většinu i s vozíky a zabalili neskutečných 595 palet. Díky všem, kteří se na této akci podíleli.

    Když ve středu večer přišla výzvy pro SDH na nedělní pomoc uprchlíkům, nelenili jsme a hned se přihlásili. První, kdo z našich řad kývnul, byli Honza a Pavel Hladíkovi, poté Marcela Votroubková st.. Druhý den ráno se přidal Matyáš Votroubek a David Mlejnek.

To už ale přišel stopstav z OSH Chrudim a požadavek pouze na 4 osoby. V sobotu ve čtyři jsme se sešli k naložení sbírky/ humanitární pomoci do auta a v sobotu odjeli 4 kluci do skladu. Dle jejich slov si sáhli až na dno svých sil, kdy kolona aut na složení dosahovala 1 km a zdálo se, že nemizí. Co balíků, pytlů, palet jim prošlo rukama. Sami pak byli hrdí, že k tomuto kolosu patří. Jen kdyby to bylo za příjemnější situace. Mnohokrát jim děkujeme.   

Datum: 25. 2. 2022 | Počet fotografií: 1

Tento pátek se sešlo několik  zástupců ze 7 sborů z našeho okrsku na obecním úřadu v Hroubovicích. 

Mezi programem bylo hodnocení uplynulýxh dvou let, které byli poznamenané covidem. Četly se zprávy jak z okrsku, tak jednotlivých sborů. Ani v této době nokdo nezahálel.

Poté byli stanoveny termíny jednotlivých akcí.

Okrskové kolo v Dolích - 21.5.2022 od 10:00, poté oslavy až do nočních hodin

11.6.2022 - Oslavy v Bělé, pouze průvod a doprovodný program

3.9.2022 - Oslavy v Chrudimy, pouze průvod i s naším praporem a doprovodným programem

VVH v roce 2023 bude v Radimi

Pak už zbývalo jen utužovat vztahy mezi sbory.

Datum: 5. 2. 2022 | Počet fotografií: 4

Jako každý rok, i letos jsme museli v rámci celoroční hry Plamen, splnit Odznaky odbornosti. I letos organizaci komplikuje Covid a různá opatření. Plnit tak smí pouze 5 dětí. Za nás to je Aleš Svoboda - odznak VELITELE. Vojta Svoboda-odznak Strojníka, Míša Teplá - odznak Preventisty.

 Měli tu s námi být i Terča Svobodová a Bzuk Havlík, ale nemoc je bohužel zastavila. Na ně přijde řada později. Všem blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci.

Update: Terka i Bzuk museli díky nemoci splnit své zkoušky Preventistů on-line. A i oni uspěli, děkujeme.

Datum: 2. 2. 2022 | Počet fotografií: 8

S prvním regálem jsme nad míru spokojeni, tak proč nevyměnit další dosluhující. Tentokrát se toho ujali Míra Dobrkovský a David Stehlík. Vystěhovali a zbourali strarý, a během chvilky už na jeho místě stál krásný , nový. Díky kluci

Datum: 21. 1. 2022 | Počet fotografií: 13

Již 5.1.2022 byl poptáván první rozvoz. Z našeho sboru se přihlásoli 15 lozičáků, ale nevybrali nás. 

Tentokrát chtěli 21.1. a jako první zareagovali Máca a Mates Votroubkovi a Iveta Pitrová. Protože byl požadavek pouze na 2, ostatní se již nehlásili. Ve čtvrtek přišlo oznámení, že jedeme a tak začali první přípravy. Vytisknout papíry a nastartovat auto. původně mělo jet jen ženské kombo, ale večer přišel požadavek ještě na muže.....

V pátek v 8:00 již tito 3 mušketýři stáli připraveni na hasičské stanici Chrudim. Po proškolení a vydání dalších papírů se vrhli na nakládání krabic. A potom už jen jezdili a předávali. V jedenáct bylo hotovo a už se mohli jet zahřívat pod dekou.

Datum: 21. 1. 2022 | Počet fotografií: 4

I naše autíčko si zaslouží trochu péče. A tak mu Aleš Mlejnek a Marek Vesecký dopřáli pěnovou koupel , zakončenou perličkou. Došlo i na mytí kol a podvozku. Chyběla pouze masáž, ale na tom chlapci ještě zapracují.