Obec Lozice

Přejít na obsah
Dnes je 4.7.2020, svátek má Prokop.
Obec Lozice
Obecní úřad
SDH Lozice
Kontakt
Obec Lozice
Lozice
PSČ: 538 54
 
• tel.: 469 671 560
• e-mail: ou.lozice@tiscali.cz
 
... Úřední hodiny OÚ ...
St 18°°  - 20°° hod

14. 9. 2019 jedeme do Luhačovic na vyhlášení celostátního kola „Vesnice roku 2019“.

 

        Jedeme s pocitem dobře odvedené práce a s očekáváním, jestli si odvezeme alespoň cenu útěchy. Jako předvoj vyráží v hasičském autě parta ve složení : Marcela,Radka,Tereza, Hanka a Láďa, aby navezli do stánku vše potřebné. Vezeme koláče, vdolky, utopence, perníčky, propagační materiály zkrátka to, co nám přišlo pod ruku. Při příjezdu na místo, jsme trošku v rozpacích, neboť nic na místě samém nepřipomíná akci, která se zde má konat. Naše oblíbenkyně ing. Tichá pobíhá s páskou a ohraničuje prostory a do stánku nás nehodlá pustit. Je nám zima a neznalí poměrů její zákaz tak nějak ignorujeme a začínáme se stěhovat na naše ohraničené území. S námi ovšem i konkurence, ing. Tichá rezignuje a vyklízí pole.  Jsme ještě nadšení, jak nám vše klape, vyzdobíme si stánek, seznamujeme se s ostatními zástupci obcí, začínáme ochutnávat u konkurence a jsme zvědaví, jak bude vše probíhat. Trošku jsou nám podezřelí návštěvníci s batohy na zádech, ale pořád nic nechápeme. Nechápeme jen do chvíle, kdy se na nás baťůžkáři vrhnou jako kobylky s cílem spořádat, vše co je v dosahu a nejlépe ještě nacpat do baťohů a tašek. Nejen jídlo se hodí, i propagačního materiálu není nikdy dost. V deset hodin dopoledne jsme čtvrtili vdolky, půlili koláče a na plátky krájeli utopence a dělali ze všeho jednohubky. Pivo jsme bránili vlastním tělem. Zbytek občanů, kteří jeli autobusem, přijeli  již k poloprázdnému stánku, ale pivo jsme jim zachránili. Skutečnost opravdu předčila naše představy. Ve stánku zůstaly už jen zbytky letáčků a brožurek. Někteří z nás se vydali odreagovat na luhačovickou přehradu. Krásné počasí nám zajistilo příjemnou procházku. V 16.00 hodin začalo vyhlašování .

Nejprve představení všech zástupců jednotlivých soutěžících obcí a jejich krátká zdravice. Moderátor  má připravené otázky na starosty ohledně  počtu obyvatel, čísel popisných, vybavenosti a společenského života. U nás je to jako vždy hlavně o hasičích (starosta se dme pýchou a děkuje našim zástupcům, kteří zde fandí). A jde se vyhlašet.

První ocenění vyhlašuje předseda hodnotitelské komise a jde o cenu za nejlepší koláče.

Cenu za nejlepší koláče tzv. Koláčovou, získává (chvilka napětí)  vesnice Pardubického kraje roku 2019 -  Lozice. Hurááááááá. Jsme nadšení, starosta mává, máme to doma (teď se jenom rozhodnout, které že koláče to vlastně vyhrály? Marta nebo Jaruška?).

Ze třinácti obcí bylo v Luhačovicích ten den oceněno pět. Vesnicí roku 2019 se stala obec Lipová  na Děčínsku v Ústeckém kraji. Na druhém místě skončila Ratiboř ze Vsetínska ve Zlínském kraji, třetí příčku obsadily Libovice z Kladenska ve Středočeském kraji.

No a my jsme vlastně čtvrtí, to je přece výýýýýýýborné.

                                      Hanka Hrušková

Aktuality z obce

20. června 2020

   POVODNĚ 20.6.2020 Již podruhé v krátké době nás straší velká voda....

10. června 2020

Oslavenci v červnu   V měsíci červnu oslaví narozeniny: Václav...

13. května 2020

Oslavenci v květnu V měsíci květnu slaví narozeniny: David Stehlík,Věra...

6. května 2020

Aktualizace informací k jízdním řádům:  dnem 11. 5. bude obnoven provoz linek v...

29. dubna 2020

Vážení občané, upozorňujeme Vás, že od 1. 5. 2020 bude obnoven PRÁZDNINOVÝ provoz...
Anketa
Líbí se Vám revitalizace prostoru při vjezdu do naši vesnice od Jenišovic?
Určitě ano.
Určitě ano.
hlasů: 94
Ano.
Ano.
hlasů: 16
Spíše ano.
Spíše ano.
hlasů: 1
Spíše ne.
Spíše ne.
hlasů: 3
Ne.
Ne.
hlasů: 2
Vůbec ne.
Vůbec ne.
hlasů: 27
Počet hlasujících: 143
Jsem robot:
Napište číslici devět:
Doporučujeme
Počasí
Redakční systém MaRS 2.2 © regrafika ▪ design 2014 © Studio DAMI ▪ Prohlášení o přístupnosti