Hasiči Lozice: Novohradka 2. ročník

Datum: 4. 7. 2021 | Počet fotografií: 34

    Loni to byla skvělá akce, tak proč jí i letos nezopakovat. A tak je tu druhý ročník. Opět jsme se sešli u splavu. Podmínkou byl kostým, plavidlo a palivo. a tak se nám tu sešli:

Sandokan a Mariana - Dolanští st., Kočičkovi-Dolanští ml., turisti z Hawaje - Veseckovi, kolotočáři - Marek Vesecký a Pavel Hladík, KTM - Peškovi, námořníci - Marcela st. a Matyáš Votroubkovi, lodník - Martin Pitra st., pontón - Martin Pitra ml.,  pneuservis - Jirka, růžovky - Stehlíkovi, akvarista - Honza Mlejnek.

    Pro potěchu přihlížejících jsme jeli už od splavu - i když jsme většinu Lozic šli pěšky - ale pak to začalo mít grády. Nezlomilo nás nic, i když se nám do cesty stavěly stromy, přelezli jsme je. Nebo podlezli..... Mělčiny přebrodili.... A až k zalažanskému mostu dojeli bez ztráty kytičky. Řeka byla klidná, zásoby paliva se sice tenčily, ale stále byli. Tak dojedeme až k mostu u odbočky na Lhotu? Proč ne.

    Ale... tam dojeli jen Pitrovi. Kolotočářům se splašila zvířata a nechtěla pokračovat. My ostatní jsme s vidinou 10 spadlých stromů vylezli už u Pošívalky a čekali na auto. A ejhle. Nemáme telefon. Naše vojsko nás v tom ale nenechalo a doběhlo do Zalažan ke známým a odvoz zajistilo. Poté již zemdleni čekali na louce na vysvobození, kde nás Máca Votroubková posbírala a rozvezla až domů. Večer u buřtů nebylo o témata k zasmání nouze.