SDH 2023

Datum: 3. 6. 2023 | Počet fotografií: 0

Nejenom sportem je živ hasič. V sobotu pomáhali hasiči s nakládáním nebezpečného odpadu a zároveň vyčistili hasičskou stodolu. Za hoďku nebylo co řešit. Díky.

Datum: 3. 6. 2023 | Počet fotografií: 19

kluci postoupili na okresní kolo, a tak neponechali nic náhodě a vyrazili i na trénink do SKutče. Domeček, velká kladina a velká bariéra. Na závěr předávky. Myslím, že nám neudělají ostudu.

Matyáš Votroubek, Vítek Hrnčál a Michal Žák. 

Datum: 28. 5. 2023 | Počet fotografií: 34

Zachy - 27:18

Tery - 18:58

Bzuk 15:39

Kopy - 15:55

David - 16:26

Mára - 17:94

Viky - 14:07

Míša - 15:33

Hanka - 18:48

 

Datum: 27. 5. 2023 | Počet fotografií: 0

Zbytky (muži B) a ženy vyrazili na noční závody do Zderazi. Standartně běželi mezi posledními, ale neubralo to ne jejich zápalu. První běželi ženy ve složení Terka s Mackem na špici, Joha na děliči, Nela na béčkách, stroj Kačka, Míša náběr a Hanka koš. A nemohlo to dopadnout lépe. Vše klaplo a nejlepší čas tohoto roku a 6 místo. U zbytků trochu pozlobil stroj s Kačkou, ale jinak taky skvělé a 15 místo. KOš Patrik, náběr Míša, béčka Vojta, dělič Aleš, a útoky Mates s Vítkem.

Datum: 20. 5. 2023 | Počet fotografií: 58

Neuvěřitelné..... tímto slovem bych zhodnittla nysazení našich dětí. O výsledcích nemluvím, ale týmovost našich dětí mě přesvědčila a stále přesvědčuje o tom, že má práce a práce všech vedoucích a instruktorů má smysl. Dva dny na slunci, ve vedru a přesto žádný zádrhel. Děcka šlapaly jak hodinky. Všude jsme byli včas, nikdo " neremcal". Každý do svého výkonu dal vše, co mohl. Ve štafetách nám to moc nešlo, ale v útocích se mladší umístili na 5 a starší na šestém místě. Celkově to u obou stačilo na 11 místo. Prostě paráda.

Datum: 14. 5. 2023 | Počet fotografií: 14

Jen s jedněma staršíma a jedněm mladšíma jsme vyrazili k sousedům do Markovic. Počasí nám přálo, první opalovačka. Mladší předvedli svůj nejlepší výkon v sezóně. V útoku to nemohlo být lepší, každý na svém místě a 5 nejlepší čas. Na dvojicích se nám nechtěla sbalit hadice, ale i tam patí, takže nakonec jsem urvali páté místo.

U starších si svou chvilku vybral RAdim. Jeho běk na útoku připomínal procházku na mole, a tak 10 místo. Stejný výsledek i na dvojicích. takže 10.

Datum: 13. 5. 2023 | Počet fotografií: 14

NArychlo jsme vyrazili na Chrudimskou ligu do Chrudimi. Široké hadice a ošklivé počasí, no kdo by to nebral....

První se na start postavili Zbytky. Vlastně poprvé běžel Vojta na 3 béčka. Trénoval to jenom jednou. A i tady to nedopadlo dobře. Zadek byl moc rychlý, takže voda nám ho zalila, neroztáhla se béčka a tím pádem útočníci nedoběhli. NP - 14 místo. Ale my to dáme... koš Páťa, náběr Mates, straj Aleš S.,béčka Vojta S, dělič Alda, útoky Vítek a David Stehlík.

Ženy - konečně , zmrzlé, došly na řadu. Namotivované a připravené na vše. Skoro. Na startu vše klaplo. Hanka koš, půjčená Míše ze Štěpánova náběr, MArťa mašina a počkala si, až doběhne Nela s Mackem k terčům a osolila. Bohužel nevydrželo béčko u rozdělovače a bouchlo. MArcela st. ho s proudící vodou táhla k Joze k děliči, zapojili a prasklo znova. NP. Bohužel nevydržela spojka. 14 místo.

Datum: 7. 5. 2023 | Počet fotografií: 18

Letošní první závody a naše oslabená účast. Terka předvedla svůj standartní výkon 19:61 s. Holky se vyšvihly. Viky 14:70 s a Míša 14:46s. Obě obrovské zlepšení. U kluků to bylo...... velmi zajímavé. Bzuk poprvé na velké překážce a naprosto úžasný výkon 15:76 s. David si držel svoje časem 16:59 s. Kopy si vybral smůlu a zároveň štestí zároveň. Nevybral překážku a následoval hrozivý pád. Kopy se oklepal a i když lehce omráčen, doběhl do cíle. Všichni ho ocenili obrovským potleskem. Čas 18:17 s. Mára po dvouch zraněních a ročním výpadku zaběhl hezký startovní čas 21:56 s. Paráda.

Štafetu 4x60 m si zaběhli kluci. Nemohli se domluvit, tak jsme losovali. Kladina Bzuk, David velká překážka, Kopy hasičák a Marek hadice. Výkonem 48:16 obsadili z 31 týmů 12 místo. Paráda.

 

Datum: 6. 5. 2023 | Počet fotografií: 61

Hujerovic vyrazili. 7 týmů vyrazilo na Okrskovou soutěž v Hroubovicich. Mladší první a druhé místo. Starší první a druhé místo. Protivníkem byly dva týmy z Luže, ale naše děti se nenechaly zaskočit.

Ženy první místo. Tady se jim v konkurenci postavil tým Hroubovic, posilněn Mácou v útoku. Loni sice vyhráli, ale letos hplky neponechali nic náhodě.

Muži Zbytky - bohužel naplatny pokus, takže osmé místo. Muži A první místo. K tomu není co dodat. A prostě nejlepší, B Zbytky - Patrikovi spadnul koš, ale i to se stane. Poučení pro příště.

Datum: 22. 4. 2023 | Počet fotografií: 39

Na podmáčené hřiště, kde by se včera prý dala pěstovat rýže, se podívali tři naše týmy. Čvachtali jsem hned při příjezdu. Ani celodenní slunce rto nestihlo vysušit.

Starší družstvo předvedlo svůj 18,71

čas,a to zazlobil koš. U druhého pokusu nám prasklo céčko. Přesto 16 místo splnilo naše očekávání.

Za mladší A se poprvé oběvila Líza na koši a na proudu znovuvrácený Tonda. Byli jak housličky a 20s stačilo na sedmé místo. Paráda.

Mladší B a naši malinký. Zachy, Nik a Milan. 21 s bylo jejich maximum a desáté místo - naprostá spokojenost. Ve Skutči jsme byli od 8 až do 16:00 a děti byly naprosto úžasní.

Datum: 22. 4. 2023 | Počet fotografií: 2

Nakonec jen muži A odjeli hájit naše barvy k sousedům na první závody. Zbytky a ženy měli obrovskou marodku, takže pojedou příště.

Kluci chtěli "prubnout" naší novou mašinu. Časem 19:40 ukořistili 15. místo. Zazlobil košíček a proud, ale přeci, hlavně, že si zaběhli.

Datum: 21. 4. 2023 | Počet fotografií: 9

Opakování je matka moudrosti a trénink dělá mistra. Aleš Mlejnek a Martin Votroubek o tom vědí své...... Řežou a řežou...

 

Datum: 15. 4. 2023 | Počet fotografií: 2

 Katka Málková, Marcela, Máca a Mates Votroubci se školili na nová pravidla hry Plamen. A nebylo to vůbec jednoduché. V jednotlivých krocích nám byly představeny změny a na závěr jsme psali nové testy. Pořádně jsme se zapotili. Uvidíme na soutežích, co jsme si odnesli.

Datum: 14. 4. 2023 | Počet fotografií: 0

Natka Kubelková a Aleš Svoboda si poprvé zkusili školení rozhodčích pro děti. Směrnice měli nastudované, takže to pro ně byla zábava. Ani testy jim nedělaly problémy.

Datum: 14. 4. 2023 | Počet fotografií: 1

Protože 3 naše týmy běhají Pardubickou ligu, zúčastnili se Marek Vesecký a Honza Hladík školení pravidel a změn. Bedlivě poslouchali, a poté vše přetlumočili.

Datum: 14. 4. 2023 | Počet fotografií: 10

První povodně po dvou letech jsou tady. Přestože chodilo hodně upozornění na povodně, noc začala nevinně. Jen se zvedala voda, sem tam kláda, až..... se jedna šprajcla u modrého mostu. Ať se kluci snažili sebevíc, nehli s ní. A tak nezbývalo, než si nechat pomoc. KOPIS a lužští hasiči. Ani jim se ale nedařilo, a stromy byly už dva. A tak přichází na řadu Poovodí Labe a traktor. Než dorazí, zkusili lozičtí hasiči stáhnout stavidla na jezu. To pomáhá a ruční pilkou se daří větve nařezat a uvolnit stromy z pilířů. Traktor se odvolal, stavidla se vytáhla. Bohužel se ale zasekl na bílém mostě. A tak vše znova. I tady se společnými silami podařilo vše uvolnit. Celé to trvalo 4 hodinky. Pak už se jen celou noc hlídalo a ráno se vydechlo...

Zasahující hasiči i dobrovolnici: Láďa Dolanský, Marek Vesecký, David Stehlík, David Mlejnek, Mirek Dobrkovský, Martin Votroubek, Honza Hladík, Mates Votroubek, Martin Vesecký, Jirka Douda, Marcela Votroubková st. a starostka Bára Málková.

Datum: 25. 3. 2023 | Počet fotografií: 4

V ZD máme uklizen písek v protipovodňových pytlích od poslední povodně v roce 2021. Pytle ale již dosloužily a bylo nutné rozhodnout, kam s ním. Našlo se tedy nové místo. Pytle se vysypaly do radlice a písek odvezl. Účast byla velká, a tak bylo za chvíli hotovo.

Datum: 24. 3. 2023 | Počet fotografií: 15

I tento rok jsme se zapojili do celonárodní akce Ukliďme Česko. Nepořádek je stále i když chodíme na ta stejná místa. Stačí jen příjezdové cesty do vesnice. Rukavice, pytla a vyrazili jsme. Při 10 pytlech jsme se museli vratit. A i dnes jsme se nestačili divit, co všechno lidi vyhodí do příkopů.

Datum: 19. 3. 2023 | Počet fotografií: 13

Letošní první brigáda ????

Trocha práce dětem nikdy neublíží. A navíc, když si dávají dohromady své vlastní překážky. Najít je ve stodole, kvůli nim celou vystěhovat, pak přijít na správnou technologii přenosu na delší vzdálenost, a nakonec sešroubovat. Při třetí části už "děcka" přišly na to, že pokud rozloží své síly, je to lehčí. Klíče drželi někteří též poprvé. A kladina dvakrát složená už také vypadala, jak má. Už jen otřít, zátěžová zkouška a můžeme začít trénovat.

 

Datum: 18. 3. 2023 | Počet fotografií: 1

Opravdu vydařená akcička. Více zde:

Datum: 7. 3. 2023 | Počet fotografií: 1

Dnes jsme si přivezli novou mašinu. PS12 s výkonem 1,9. Krásná, zelená. Už teď se těšíme na sezónu.

Datum: 18. 2. 2023 | Počet fotografií: 0

17.2.-18.2.2023

Martin Votroubek, Aleš Mlejnek a Marek Vesecký nejprve plnili celý leden a část února on-lin testy s prezentacemi na velitele jednotek. A následně pátek a sobotu strávili v sídle HZS Chrudim, kde se zúčastnili přednášek na zdokonalení nabitých vědomostí. Na závěr si prohlédli hasičskou zbrojnici.

Datum: 12. 2. 2023 | Počet fotografií: 22

I třetí bruslení bylo uchvacující. Schází se nás čím dál tím víc. Za Lozice 39 lidiček. Znova jsem se rozdělili na hokejisty a krasobruslaře. Honička i hokej byli náplní celé hodinky. Všechny nás bolely nohy. Třeba to vyjde ještě jednou.

Datum: 4. 2. 2023 | Počet fotografií: 2

Vojta Svoboda byl poslední z našich zástupců, který se pokusil oslnit rozhodčí ve Skutči při plnění Odznaku odbornosti CVIČITEL.  Přijeli jsme o 40 minut dříve a vyplatilo se. Trefili jsme se do chvilky, kdy se čekalo na další tým, a tak nás hned vzali. Vojta si ani nestihl sundat bundu ????. Test nás trochu potrápil, ale dvě chybky poté vysvětlil. Pak si ho už vzal pan Branda a podrobil ho podrobným otázkám. Tady se Vojta nedal zastrašit a bez jakýchkoli okolků dokázal, že na něj si nikdo nepřijde. A na závěr už jen velitelské schopnosti v pořadovém cvičení. Tady jsem musela nastoupit i já, Marcela Votroubková st. Na pořadové cvičení si nemohli vybrat nikoho horšího. Pravá a levá je pro mě španělská vesnice. Ještě, že nehodnotili mě. A Vojtovi nevadilo, že se točím na druhou stranu, než velí….. Ale odznak je náš.

Datum: 28. 1. 2023 | Počet fotografií: 2

Jako každý rok jsme se rozhodli splnit Zkoušky odbornosti. Tentokrát nás obhajovali:

                    Terka Svobodová a Burák Maixner – strojník Junior

                    Hanka Charouzová – preventista

Všichni byli naučeni perfektně, i když to zkoušející museli občas lovit, ale splnili jsme. Díky všem.

Datum: 15. 1. 2023 | Počet fotografií: 19

I v letošním roce jsme pro fyzickou přípravu zvolili led ve Skutči. Tentokrát se led rozdělil pro hokejisty a krasobruslaže a evidentně to všem prospělo. Bylo to úžasná hodinky plná rychlosti a pádů.