SDH 2023

Datum: 26. 12. 2023 | Počet fotografií: 39

26.12 a 30.12.

Abychom se udržovali v kondici a dostali z těla pryč kapra se salátem, rozhodli jse se trochu provětrat brusle. 26 večer a 30 v poledne. Bylo nás fakt hodně.

Datum: 24. 12. 2023 | Počet fotografií: 30

I zde vyprávění z pohledu kronikáře Marcely Votroubkové st., 

Ano, všichni jsme doufali, že se varování nenaplní. Opak byl pravdou…..

V 18:00 zasedáme ke Štědrovečerní večeři a já vypínám mobil.

Když ho v 19:48 zapínám, nestačím se divit. Druhý povodňový stupeň a zmeškané hovory. Tak šup, obléknout, vzít Macka a Matese a běžet se podívat, co se děje. Netušili jsme, že se domů vrátíme za 12 hodin.

Obešli jsme bílý most a modrý most, kde bylo vše v pořádku. Tam jsme potkali Martina Veseckého, starostu hasičů a domluvili jsme se, zatím, na vyčkávací metodě. Vydrželo to celých 15 minut ????. Na splavu byl ale „šprajclí“ stromeček. A tak jsme došli pro háky do hasičárny a cestou potkali Jirku Hněvsu a Davida Dolanského. Už tady jsme se rozdělili a každý z nás pomáhal někde. Nakonec jsme se sešli všichni opět u splavu a dolovali nános. To už jsme se trochu namnožili.

Marek a Martin Veseckovi, David, Olda a Láďa Dolanskovi, Máca, Mates a Marcela Votroubkovi, Jirka Hněvsa. David Stehlík.

            Na splavě se ve 22:00 stává situace kritická. Za první pilíř se zachytily 3 klády o průměru 50 cm. A aby toho nebylo málo, připlul 6-ti metrový strom, který se za kořeny zachytil za 2 pilíř.  Na řadu tedy přichází Povodí Labe se svým traktorem. Díky jim se po ¾ hodině podařilo uvolnit vše. Za noc byli u nás ještě dvakrát….

Ve 23:50 dochází k rozhodnutí, začít pytlovat. Řeka dosahuje 3 povodňového stupně: Přes sociální sítě svolávám lidi. Pak se plnění opět pozastavuje, nicméně lidi nechávám přijet. Během 10 minut opět Láďa vydává pokyn k plnění. Tady se schází zbytek hasičů a občanů obce:

Jirka, Eva a Marťa Doudovi, Aleš a Honza Mlejnkovi, Láďa Dolanský ml., Aleš Mlejnek, Bára a Katka Málkovi, Martin Pitra, Jitka Dolanská, Honza a Pavel Hladíkovi, Tomáš Vrátil ml., Míša G., Michal Ondráček, Martin Votroubek, Jitka a Kamil Peškovi. Část lidí bojuje s povodím na modrém mostu a zbytek plní. Po naplnění 100 pytlů, je postupně rozvážíme a všichni procházíme kritická místa.

            Ve 2:00 se všichni přesouváme do hospody na dvůr, pořizujeme si štědrovečerní foto, není nad strávený večer s rodinou, a domlouváme nastávající hodiny. O řeku se nyní postarají mladí a staří půjdou spát. V 6:00 je půjdou vystřídat.

            Mladí a Marcela st. Tedy zůstávají. A voda stále stoupá. Na splavu není klid a po třetí přijíždí traktor. Do 4 je stále co dělat. Poté už jsme všichni vyčerpaní, a tak se aspoň na půl  hodiny přesouváme do klubovny si sednout. A pak znova na značky a opět je na všech stanovištích co dělat. Lehce po šesté nás přichází střídat Láďa a Martin Vesecký. Nikoho dalšího budit nechtějí a i oni se domlouvají na strategii. Řeka stále stoupá, ale zdá se, že plave méně „bordelu“. V 7:30 se ale situace otáčí a zdá se, že si konečně řeka dala říct. V 9:47 je pohotovost odvolána. Opravdu obrovské poděkování všem za jejich nasazení.

Poděkování i od paní starostky:

Hasiči, moc děkuji všem za noční nasazení. Je skvělý, že vás tady máme a nenecháváte nás ve štychu. Pěkný a snad už klidný zbytek Vánoc všem.

Datum: 9. 12. 2023 | Počet fotografií: 29

Již v létě jsme si s dětmi naplánovaly výlet do kina. A v prosinci to konečně vyšlo.

Všichni, kromě Macka a Damči, jsme vyjeli ve dvě z Chrasti. Autobus byl náš. Jelo nás 28.  Protože je jasné, že šestiletí a třináctiletí nenajdou společný film, rozdělili jsme se.

První skupina se oddělila hned na nádraží. Aleš vzal Aničku a Hanku MHD do Afi na film Trollové 3. My ostatní jsme procházkou dorazili do Afi, kde jsme se opět rozdělili. Starší měli rozchod, aby mohli ještě pomoci Ježíškovi s výběrem dárků a mladší pokračovali s Marcelou na film Přání. Po filmu se sešli s Alešovou skupinkou a společně ještě vykoupili "mekáč". Společně pak odjížděli v 18:20 autobusem. 

Starší se mezitím sešli v 18:00 u vánočního stromu a v doprovodu Macka a Katky vyrazili do Grandu na film 5 nocí s Fredym. Vybaveni popcornem a colou hlasitě okupovali sál, až je i ostatní diváci napomínali. Ale film se jim všem líbil. Po kině na ně již čekala Marcela, aby udělali pár foteček na náměstí a nasáli vánoční atmosféru na trhách. Cestou zpět se k nám přidala  Macek s Damčou, kteří byli na HungerGame. Všichni jsme pak za válečné vřavy mezi sněhovými koulemi dorazili opět do "Mekáče". Po naplnění žaludků jsme se přesunuli na nádraží a odjeli domů. 

Datum: 2. 12. 2023 | Počet fotografií: 15

    A je to tady. Po 10 letech nejzimnější víkend. Od pátka stále sněží. Je jasné, že účast bude slabší, ale my se určitě nedáme. Není nic, co by nás mohlo odradit. Dopoledne jsme vše připravili a odpoledne se jen oblékli a čekali na děti. Letošní novinkou, kromě vstupného 50 kč, byl létající anděl, který děti vítal hned při příchodu. V kapličce čekal pro děti čaj zdarma v nebíčku, a pro dospělé medovina a grog  v peklíčku. Na platě bylo připraveno pod stanem jídlo, čertovské klobásky a párek v rohlíku. Hořel oheň, kde se mohli hříšníci ohřát a malá hernička, kde se nedočkavci mohli trochu zabavit.

          Expres vyjel na čas. Bušící čerti, řinčící řetězy a andělé na plošině, nenechali některé děti v klidu. Někteří již s brekem odcházeli, ale i ti dostali dárečky.

Lucifer vystoupil v doprovodu dvou krásných čertic, které se starali o přísun duší. Ostatní čertíci mu přinesli trůn a on již konal svou práci. Pro řídícího MIKULÁŠE si pro změnu přišli dva andělé, zatímco ostatní roznášeli cukroví. Mikuláš všechny přivítal a vyzpovídal každé dítko. Ti si za své výkony odnesli „bonbóny“. Všechno vyšlo opravdu nádherně.

Datum: 2. 12. 2023 | Počet fotografií: 22

Mnoho, mnoho a mnoho hodin.....

Jitka Dolanská, Jitka Pešková a Radka Vesecká - strávili na této akci své mládí :). A všichni ostatní pomáhali co mohli.

Datum: 18. 11. 2023 | Počet fotografií: 39

Jedním slovem naprosto úžasné. Od 7:30 se sešli holky v kuchyni, aby začali připravovat guláš. Hanka Hrušková, Bára a Kačka Málkovi, Marcela a Máca Votroubkovi, Katka Sotonová, Natky Kubelková a Stříteská, Eva Doudová.

          V 8:00 se k nim přidali kluci nahoře, aby dopřipravovali vše na hladký průběh akce. Honza Hladík, Marek Vesecký a postupně se k nim přidávali i Pavel Hladík, Ondra Zeman. David Stehlík byl ještě na nákupu.

          V 9:30 se začali trousit hráči, aby se jich v 10:00 sešlo 36. Sešli se hráči jak od Pardubic, Hroubovic, tak i z Luže. Honza H. zahájil, vysvětlil a mávnul. ????. Litý boj jsme přerušili po 2 kolech v 12:10 a doplnili síly guláškem s vdolky, který si všichni chválili. Kolem 16 hodiny bylo rozhodnuto základní kolo a přišly na řadu řízky s chlebem. Opět velmi lahodné a opět jsme za ně sklidili slova chvály. Hráči byli spokojeni jak s hrou, tak s pitím i jídlem. Nikdo netrpěl nedostatkem. Děvčata se stále starala o jejich pitný režim. Tichý sál z rána se změnil v jámu lvovou. Emoce se drali na povrch a nebylo již slyšet vlastního slova. Ale tak to má být. Karty si chtěl prostě každý užít.

          Do druhého kola nastoupilo už jen 16 hráčů a systém byl „náhlá smrt“. Rozlosovali se stoly na první hru (4 životy) a pak už jen hráli první u jednoho, druzí u druhého…. V 17:30 byl znám vítěz, pan František a všem rozdány hodnotné ceny.

 

Datum: 10. 11. 2023 | Počet fotografií: 26

Instruktoři a vedoucí zavzpomínali na své „mládí“, kdy je na jejich stezce odvahy vyděsil Láďa D. se sekyrou a Jitka D. v kostýmu kostlivce. Rozhodli se, že našim dětem umožní také takový zážitek. Slovo dalo slovo a už tu byl termín. Samozřejmě nejdůležitější byly masky. Jejich představivost neznala mezí. Během jednoho večera měl každý vymyšlených tak 20 převleků. A to všechno kvůli hasičským dětem, kvůli 26-ti dětem. Pro ně byli ochotni udělat všechno, A hlavně je vyděsit ????.

          Trasa byla jasná. Z Voletic do Lozic. Požádali jsme lužské rybáře o spolupráci a zajištění jejich vytápěné chaty na čekání před odchodem. Na trase jsme vyznačili 6 úseků, a už se jen čekalo na den D.

Všichni jsme se sešli v Lozicích v 15:30, rozdělili sklenice a svíčky, zapůjčené obcí Lozice, a vyrazili na trať. Je vidět mládí a drive, protože každý byl na místě v 16:05 a měl hoďku a půl na přípravu. Na svém úseku rozdat svíčky a připravit jeden point s úkolem – otázkou „ kdo je nejdrzejší“ a tak. Nebyla špatná odpověď a plán byl, že se na konci nad odpověďmi zasmějeme. Příroda ale měla jiné plány. Všichni měli vše připravené, svíčky zapálené, obleky nasazeny a obličeje namalované a ……. Začalo pršet. Nevadí, pokračujeme, je to jen lehké mrholení.

Napsal se přesný rozpis odchodů dětí, aby i rodiče věděli, kdy je mají přivést. Ani rodiče se nenechali odradit a děti včas dorazili. V chatě se dětí ujali Martin a Mates Votroubkovi, a vysvětlili co je čeká a jak se mají zachovat. Jako první jsem šla já, Marcela Votroubková s našimi nejmenšími. Cvrčkem-Vojtíkem Kuříkem a Domčou Havlíčkem. Jako první se nám v dáli zjevila červená blikající maska – chodící maska (Patrik Kubelka). Poté na nás z roští vystoupil bubák v plynové masce (Vítek Hrnčál). Tady už Cvrček uskočil a ztratil holinku. Vrátili jsme se pro ní a ruku v ruce, v těsném šiku pokračovali – už za soustavného deště. Svíčky stále svítily. Na stanovišti  s úkolem jsme měli psát, ale vše bylo mokré a fixy se rozhodli stávkovat. Pokračovali do dalšího temného zákoutí a už tu byl morový doktor (Vojta Svoboda) se slovy „utííííkej“. A aby toho nebylo málo, po výkřiku se objevila smrtka s kosou (Aleš Svoboda) se slovy „postůj panáčku!“. To už jsem měla Cvrčka skoro v náručí. Domča stále statečně brebentil. Psaní úkolů už jsme vzdali. Černé šmouhy, rotující kolem nás (Kačka Málková a Nela Smejkalová), nám na klidu nepřidali, ale se strašením nás pošetřili. O to horší byly dvě modré blikající masky(Marťa Doudová a Katka Sotonová), které se rozhodli nás sledovat – rychle sledovat. A to byla asi poslední kapka naší odvahy. S řevem jsem začali utíkat. Masky nás stále pronásledovaly a Domča přestal mluvit. Za rohem jsme si na chvíli odpočinuli a už se na nás z boku řítil asi netopýr (Natka Kubelková) a druhý z  druhé strany (Hanka Novotná). My viděli jen něco, co se zvedlo z pole a opět s řevem utíkali. Opět za zatáčku. Už v  naprostém tichu jsme v jeden šik pokračovali. A zase… ne nemohli jsme si vydechnout, na nás zašustil strom (Pepa). Ano, nevydal hlásku, jen se pohnul. To stačilo, už jsme neměli sílu  vykřiknout, jen s malou dušičkou jsme ho sledovali. A když jsme ho obešli a zrakem se vrátili na cestu, přímo před námi stál strašák v bílém plášti (Domča Smejkal) a vrhl se na nás. Hlas se nám zase vrátil a s řevem znova utíkali. Až ke splavu. Tam už byl konec. Tolik už jsem toho dlouho nenaběhala.

 Tam jsme si teprve oddechli a oboum hochům se vrátila řeč. U splavu jsem čekali na druhou dvojici a vzápětí tu byly další. Déšť neustával a tak jsme se pomalu přesunuli na Obecní úřad. Ještě jsme ani nestihli sníst odměnu a už tu byli další. Každý za odměnu dostal kšiltovku hasiči a sladkosti.

První větší zádrhel. Volal Mates. Déšť už byl tak silný, že všechny svíčky zhasly. Co teď? Nic, všichni jsou na svých místech, ať vysílá děti po tmě. Cestu všichni znají, ať jdou. Nikdo neodmítl. V chatě na Voleťáku hráli fotbálek a karty.

 Čekání na ostatní si v Lozicích všichni chtěli zkrátit schovkou. A ano, stále pršelo ????. Zahráli jsme si 3 hry a mladší jsem začala postupně „lifrovat „ domů. Docela jsem znejistila, protože se dlouho nikdo neukázal. Uf, postupně se děti začali vracet. Všichni jsme šli dovnitř, rozdali si čepičky a chvíli byl klid. Pak se ale rozjela neřízená diskuze, kdy mi všichni sdělovali své zážitky a vzájemně se překřikovali. Po čtvrt hodince jsme se přesunuli ven na schovku, ale diskuze pokračovala i tam.

Ta upřímná radost, to vyprávění, kdo kde na koho vyběhl, jak se kdo zachoval, kde se kdo bál, byla největší odměna pro nás dospělé.

            Strašidla sice měla pocit, že se děti vůbec nebojí, nebo že je ignorují, ale opak byl pravdou. Byly naprosto nadšené. Prý víc takových akcí. No zmoklá a promočená strašidla úplně nesdíleli jejich nadšení.

          Všem těm čtrnácti lidičkám chci strašně moc poděkovat. S malou nápomocí si vše připravili, provedli a uklidili sami. Je vidět, že nám roste další generace, která se nebojí výzev a jsou ochotni, zcela zdarma, udělat cokoli pro dětskou radost.   

Datum: 4. 11. 2023 | Počet fotografií: 9

Proč nezkusit i něco jiného. SDH Herálec pořádá druhý ročník TFA pro děti a mládež. Chtěli jsme to jen "očíhnout". Neznali jsme pravidla ani podrobnosti. Zatím jen s Vítkem a Matesem, našimi dorostenci. Bohužel vlivem nešťastných událostí to Matesovi nevyšlo, ale Vítek byl včas na značkách. Na začátku nám byly všechny pravidla ukázána na trati a řádně vysvětlena. Samotné závody skvěle odsýpaly a v 13:00 na nás přišla řada. Vše jsme si vyzkoušeli na tréninku a tak už jsme jen čekali. Pneumatiky byly ještě v pohodě, ale kanystr Vítkovi bohužel vypadl z ruky a to ho stálo cenné vteřiny. HamerBox už zmákmul  levou zadní, zapojení hadic a uzel máme natrénováno, slalom s medicimbalem nebyl problém a sbalit hadici bez zvednutí ze země jsme trénovali. Časem 74,61 si vydobil 5. místo. Na poprvé dobrý.

Datum: 21. 10. 2023 | Počet fotografií: 7

Po velmi nabité sezóně se Juniorky a Junioři rozhodly jí zakončit stylově. Herní večer začal pivním pinpongem, pokračoval člověčem nezlob se a zakončil se Unem. Ano, již jsme připraveni na sezónu 2024.

Aleš a Vojta Svobodovi, Dominik a Nela Smejkalovi, Vítek Hrnčál a Patrik Kubelka, Marťa Doudová, Katka Sotonová, Kačka Málková, Marcela a Máca Votroubkovi, Hanka Novotná 

Datum: 22. 10. 2023 | Počet fotografií: 41

Bludičky, aneb vysvobození kapitána Rumpumpela.

Již třetí ročník oblíbených Bludiček, které vznikl v období Covidu, abychom dětem nahradili nemožnost hromadného scházení, proběhl v Lozicích. Téma této sezóny předurčil nový herní prvek - loď. Takže "PIRÁTI". Chtěli jsme ještě soutěže, které u nás nebyli a tak přišel na řadu bratr google. Co jsme nemohli vyrobit sami, pomohl truhlář. Všechny malby zajistila jedna dobrá duše. Masky jsme dokázali sehnat v hrabáku a trocha zručných rukou pomohla. Překvapeni naší šikovností jsme byli i my sami. 

      Trasa vedla kolem Lozic, po svíčkách. Nejdříve se děti sešli na dvoře hospody, kde jim příběhem a písní byl nastíněn děj věčera. Pak museli obehrát piráta v kostkách a mohli vyrazit. Čekající si krátili čas skákáním gumy, panáka, forbalem, židličkovanou a malbou sádrových staršidýlek. Na trati sbírali zlaťáky, které po urputném boji meči s hlídači truhly předali Rumpumpelovi. Za odměnu dostali balíček a unaveni z boje, se šli posílit buřty a čajem. Všichni byli nadšeni a nikomu se nechtělo domů. Díky všem.

Piráti a jejich pomocníci: Kačka Málkova a Joha Hrubá, Jitka Dolanská, Míra Dobrkovský, Aleš a Vojta Svobodovi, Katka Sotonová a Natka, Vítek Hrnčál a Patrik Kubelka, Lukáš a Tomáš, Michal Ondráček, Mates a Macek Votroubkovi a Míša, Martin Votroubek, Honza a David Mlejnkovi, Věra Ondráčkova a Eva Doudová, Marek Vesecký, Honza Hladík, David Stehlík, Zuzka, Ondra Zeman, Láďa Dolanský a Hanka, Nela Smejkalová a Natka Kubelková, Marcela Votroubková, Miloš a Bára. Jarda Vašina, Dominik Smejkal a Pepa.   

další podrobnosti:

Datum: 21. 10. 2023 | Počet fotografií: 14

V 8:05 nám pípl náš první výjezd. Pohřešovaný mladý muž.

Nejdříve jsme řídili dopravu na mostech a všechny směrovali na schomaždiště. Poskytli elektrickou energii z kapličky, odemkli sociální zařízení a postupně přebrali prohledávané úseky. My měli na starost řeku a remízky k Jenišovicím a Štěnci, a dále prázdné domy ve vsi. Dále zajistili občerstvení a tekutiny pro téměř 50 členů IZS. Kolem 13 hodiny bylo pátrání ukončeno se šťastným koncem.

JSDH Lozice: Martin Votroubek, Jan Hladík, Marcela a Máca Votroubkovi, Míra Dobrkovský a Martin Pitra

Datum: 14. 10. 2023 | Počet fotografií: 21

      Poslední závody v tomto roce a my na nich samozřejmě nemůžeme chybět. Áčka měla jet taky, ale nakonec to nedopadlo. Takže vyrazili jen Zbytky a ženy.

Zbytky se postavili na start jako první. Koš Hanka Novotná, náběr Patrik Kubelka, stroj Katka Málková, béčka David Bačík, dělič Vojta Svoboda a na útocích Máce Votroubková a Vítek Hrnčál. Drobné chybky se kupily a nedopadlo úplně dle představ, ale časem 31:31 s obsadili krásné sedmé místo.

Ženy - koš Nela Smejkalová, náběr Hanka Novotná, stroj Marťa Doudová, béčka Iveta Pitrová, dělič Máca Votroubková, útoky Míša Teplá a Viky Komárková. I když se Nela zasekla na koši, ostatni ztrátu doběhli a časem 27:88 obsadili vynikající 3. místo. Jako věrný fanoušek, řidič a trenér nemohla chybět Marcela Votroubková.

Datum: 8. 10. 2023 | Počet fotografií: 39

Hlinsko nás opět nepřekvapilo. Opět zima. A k tomu ještě déšť. Už ráno jsme nevěděli, zda máme vůbec vyjet. A na místě jsme všichni, 9 dětí a 3 dospělí, seděli v autě. Porada vedoucích rozhodla, že se poběží. U mladších měl být vedoucí u břevna i kladiny a případně zabránit pádu. Děti již byly z auta zlenivělí a nechtělo se jim běhat. Ale nedostali na výběr. A bylo to dobře. Naprosto skvělé výkony a závěrečné sluničko vylepšili již tak pěkně rozeběhnutý den.

Datum: 1. 10. 2023 | Počet fotografií: 13

         Hned první říjnový den jsme vyrazili se ženami a Zbytky na jedny z posledních závodů, kde se nám jen a jen dařilo. Ženy si zapůjčily proudařku z Vinar a zaběhly to na krásné 5.místo. U zbytku i přes menší komplikace, kdy Patrikovi cestou spadl koš a Kačk,a zapůjčena od žen, běžela béčka podruhé v životě, to dotáhli na 26.místo.

Datum: 30. 9. 2023 | Počet fotografií: 25

Poslední závody v požárním útoku a poslední možnost získat body do Chrudimské ligy. Bohužel, my už máme pouze poslední hadice. Všechny ostatní nám díky silné mašině ruply. Takže příkaz zněl jasně, pošetřit, ať máme s čím dokončit.

Mladší nám nakonec onemocněli, takže jel pouze Supr, který vypomáhal Svratouchu. Ze starších jeli dvě družstva. Počasí nám přálo i nálada byla přijatelná. 

starší A - Kopy krásně pošetřil, přesto nádherný čas 17:33s. Ano, míváme lepší, ale hadice vydrželi. Druhý pokus se zkusil "osolit", ale prostříkl rozdělovač Mára.

starší B -  Kopy i tady dodržel smluvené podmínky a čas 18:36 byl velmi uspokojující. I tady na druhém pokusu zkusil více přidat a i tady se historie opakovala, rozdělovač Marťa prostříkl.

Všichni jsme byli spokojení a nákupy v Family Centrum Chrudim nám den ještě zlepšily.

Datum: 24. 9. 2023 | Počet fotografií: 27

Poslední ligové závody a my na nich nesměli chybět. Miša Teplá 15. místo, David Bačík 16. místo a Máca Votroubková 7. místo.

Datum: 22. 9. 2023 | Počet fotografií: 18

      Jako poslední tři roky jsme se i letos s dětmi zúčastnili akce Ukliďme Česko. Vzali jsme pytle a rukavice, děti jsme naložili do auta a vyrazili směr Řepníky. Kromě klasických obalů, starého oblečení, prázdných flašek a plechovek nesměla letos chybět ani značka či pneumatika a pytle s neznámým obsahem. Cestou zpátky jsme museli jet rovnou dvakrát, abychom odvezli děti i odpad. A zase máme to okolí alespoň o trochu čistší.

Datum: 17. 9. 2023 | Počet fotografií: 22

Jelikož nám včerejší závody v Leštince nestačily, nabrali jsme ještě jeden tým starších a vyrazili na závody do Slatiňan. Čekali jsme velkou účast, ale že tam bude 47 týmů už tolik ne. My jsme se však nenechali odradit a namotivováni ze včerejších povedených závodů jsme šli do toho. Mladším se oba pokusy úžasně vydařily a vybojovali tak 17. místo. Starším A už se ale bohužel tolik nedařilo, béčko neudrželo Kopyho plný plyn a vylítlo z mašiny bez spojky. Při druhém pokusu a vyměněné hadici, která už nešla tak dobře zapojovat, se to Gabče chvíli nevedlo, ale i tak se jim pokus povedlo dokončit a umístit se na 22. místě. Druhý tým už ale na tom byl lépe. Oby pokusy se povedly, že při druhém se toho už Bzuk nebál, poslal tam plyn, a tak se celý tým poslal na 16. místo. Počasí nám celý den přálo, a tak jsme za odměnu po náročném víkendu vyrazili na zmrzlinu.

Datum: 16. 9. 2023 | Počet fotografií: 45

Další týden školy za námi a další víkend plný závodů je tu. V sobotu jsme s dětmi a dospělými vyrazili do Leštinky, kde se nám více než dařilo. Dopoledne nám běhaly děti. Terén byl lehce z kopce, ale to jim myslím vůbec nevadilo. Mladším i starším se vše povedlo tak jak mělo, takže to mladší doběhli na krásné 6.místo a starší na úžasné 2.

Během chvilky se ale prostřídali role. Skoro všechny děti jely domů odpočívat, prodloužila se trať, čímž se i více zpestřila a na řadu přišli dospělí. U Zbytků jsme si půjčili skvělé kluky z Vinar na rozdělovač a při druhém pokusu, kde se Kačka už nebála tolik přidat plyn doběhli na 6.místo. U žen měla premiéru Marťa, která poprvé běžela na závodech rozdělovač a Viky, která byla na proudu. Holky to tak dotáhly na 3.místo.

Datum: 9. 9. 2023 | Počet fotografií: 22

Do Zderazi jsme dojeli s jedním týmeme mladších a dvěma staršími. Ale už v pátek na tréninku nám zazlobila mašina a ani v sobotu to nebylo lepší. Bublala. Pravda, jen když se přidal plyn, ale bohužel.... Vyzkoušeli jsme všechno, a nakonec i odběhli.

Mladší s časem 22:56, kdy se nám rozpojili béčka, nebo céčka, obsadili 9. místo.

Lozice A si zaběhli svůj lepší čásek 17:21 a dali osmé místo. Ani LOZICE B se nenechali zahanbit a časem 19:38 brali 13. místo. Všichni spokojeni.  Přesto mašina musí na opravu.

Datum: 3. 9. 2023 | Počet fotografií: 25

POd vedením Máci Votroubkové ml. se děcka ukázali. A že se bylo na co dívat.

Datum: 2. 9. 2023 | Počet fotografií: 1

Na druhý pokus už dorazili jenom Zbytky. Holky se loučili s prázdninami na chatě. I kluci museli obměnit personál. Koš Hanka Novotná, náběr Patrik Kubelka, stroj Aleš Svoboda st., béčka David Bačík, dělič Aleš Svoboda ml., útoky Matyáš Votroubek a Vítek Hrnčál.

Nejdříve zazlobila mašina. Nechtěla naskočit. Ale za dvě hodiny a pomoci Aleše si dala říct. Pak už nic nebránilo klukům vyrazit. Pouze jeden pokus. Bohužel. Kluci, teda Mates , běžel tak strašně rychle, že si ve tmě nevšiml nástřikové čáry. Ale terč nastříkal hned, asi z metru..... Takže NP. No, tak snad příště.

Datum: 2. 9. 2023 | Počet fotografií: 0

Zbytky nemají nikdy dost. A když jich je málo, tak se prostě doplní. A tentokrát oslovili Marka Veseckého na stroj a Honzu Mlejnka na béčka. Dělič Vojta Svoboda, útoky Mates Votroubek a Vítek Hrnčál, koš Patrik Kubelka a náběr Dominik Smejkal.

O celé závidy se staral Marek a některé členy si musel trochu srovnat, protože skusili vystrčit růžky. Pak ale všechno klapalo, jak mělo. Sedlo, tak kam mělo, až tedy na druhý pokus, kdy nám zase praskla hadice. První pokus 19,13 a 19,86 s. Fakt dobrý.

Datum: 26. 8. 2023 | Počet fotografií: 3

Z Bělé jsme vyrazili na Štěpánov. Tedy jen ženy a Zbytky. Ano, počasí nehlásili pěkné, ale tajně jsme doufali. Postavili stan a začali se připravovat. Měli jsme běžet 30 a 35-tí.  Už při prvních začalo lehce pršet. Jednotlivá družstva za lehkého deštíku absolvovali svoje pokusy, až do desátého.  Pak se najednou zvedl neskutečný vítr a provazy vody nepadaly svisle, ale vodorovně. V tu chvíli se strhl na hřišti blázinec. My jsme začali balit stan, protože bychom ho neudrželi. Každý něco popadl a házeli jsme to do vozíku a auta. Blesky nám každou chvíli svítili. Mašina byla zabalená do plachty, ta jediná, byla relativně suchá. Déšť byl tak silný, že protýkalo i zadními dveřmi do auta, kde byli kluci. Holky byly na sedačkách. Z každého jenom srčela voda. Všichni měli zakázáno opustit auto (povel Marceli), takže se tam  museli poskládat. MArcela s Mackem pomáhali pořadatelům udržet stany. Stan nad časomírou náběru nás drželo asi 20 a měli jsme co dělat. Po půl hodince to nejhorší ustalo a pořadatelé se rozhodli závody ukončit. Na hřišti stála voda a byly popadané větve. Nelenili jsme a jeli domů. Přes Zbožnov, kde jsme chtěli vyhodit Hanku. Nedojeli jsme. Za Zbožnovem nás zastavil strom na silnici. Pustili jsme majáky a šli zkoumat. Stále za deště. Zčásti zprůjeznili cestu a pokračovali. Krokem, všude větve. Část lidiček jsme v Luži předali panu Svobodovi, který nám pomohl s rozvozem. A auto nechali na dvoře. Teprve v něděli jsme ho šli uklízet, respektivě výlít. 

Datum: 26. 8. 2023 | Počet fotografií: 7

I dospělí se nenechali zahanbit a v Bělé chtěli ukázat všechno, co natrénovali. U sousedů se nám vždy líbí. Ženy byly skvěle namotivovány a v základním složení, doplněni Míšou Teplou, se postavili na start. Na koši Katka Sotonová, náběr Hanka Novotná, stroj Marťa Doudová, béčka Iveta PItrová, dělič Joha Hrubá, útoky Míša a Kačka Málková. Všechno klaplo, vypadalo to na krásný čas, ale jak na" potvoru" se rozpadly savce. Takže NP. Ještě, že pořadatelé dovolili holkám druhý pokus. Tak už se nenechali zahanbit a ukázali svůj um. ZLATO.

Muži B - Zbytky - I oni se chtěli předvést, i oni doplněni DAvidem Bačíkem na béčkách. HAnka na koši, Patrik Kubelka na náběru, Aleš Svoboda na stroji, Vojta Svoboda na děliči, Kačka Málková a Vítek Hrnčál na útocích.Nové složení - nové posty. A nemohli si přát lepší začátek. Třetí místo.

Muži A. Loni jim vítezství uniklo, ale letos nedali Jenišovicím žádnou šanci. Koš Aleš Mlejnek, náběr Martin Votroubek, stroj Marek Vesecký, béčka Honza Hladík, dělič Michal Žák, útoky David Mlejnek a Jáchym. ZLATO.

Datum: 26. 8. 2023 | Počet fotografií: 16

Hned 3 týmy vyrazili po prázdninách na první boj do Bělé. Na trénink nebylo moc času, tak nebylo očekávání příliš vysoké. Opak byl ale pravdou.

Mladší časem 19:82 překvapili hlavně sami sebe a zaslouženě brali 5. místo.

Starší B - první pokus zaváhání na náběru - holky běžely poprvé spolu - ale druhý pokus 18:11 vyvolal nesčetné ovace. 11. místo

Starší A - první pokus velký špatný. Ale druhý..... housličky hadr a když se na časomíře objevilo 16:84, tak i Kopy řval radostí, že to muselo být slyšet až doma. 7. místo.

Díky vedoucím Máce a Martě, Vojtovi, alešovi a k závěru Vítkovi a Patrikovi. Ve stánku pomáhali Hanka a Kačka.

Datum: 19. 8. 2023 | Počet fotografií: 1
Datum: 19. 8. 2023 | Počet fotografií: 56

Konec prázdnin  se blíží a proto jsme vyslyšeli pozvání SDH Srbce a vypravili jsme se na Dětský den. V rámci přípravy jsme volili přesun koly. Po rovince to šlo, ale kopce jsme opravdu neměli rádi. Po příjezdu jsme zjistili informační šum, přijeli jsme o hodinu dříve. Takže jdeme ještě na vyhlídku - znova do kopce. No jo, ale v půlce cesty potkáte rybník, který přímo vybízí ke schlazení. Byla to paráda. Osvěžení nás nabudilo, a kopec se již vyběhl skoro sám. Ale vyhlídka dětem nestačila, takže ještě dál a víc. Posed nám také neodolal. Cestou zpět opět koupel a pak už jen hry v Srbcích. Skvěle připravené, od střelby po malování, svačina i pití. Opravdu děkujeme. A domů? No přece přes zmrzku a zase svačinka.  Úžasně strávené odpoledne.

Datum: 18. 8. 2023 | Počet fotografií: 10

  Další víkend a další maratón. Noční závody se celkově těší oblibě našich mladých. Tentokrát se daly dohromady Zbytky - muži B. Koš Hanka Novotná, náběr Patrik Kubelka, Stroj Katka Málková, béčka Vojta Svoboda, dělič Aleš Svoboda, útoka Matyáš Votroubek a Vítek Hrnčál.

Po nástupu nám byla nabídnuta prohlídka stanice HZS Seč. Tomu jsme nedokázali odolat. Protáhli nás všude a vždy vysvětlili, co kde kdy a jak. Ano, nejvíce se nám líbili auta....

Poté již nic nebránilo tomu, se soustředit na samotný závod. I když.... Aleš, nejzodpovědnější ze zodpovědných, si doma zapoměl helmu i pásek. Ještě ,že jsem jedna rodina. Markovice nám vše zapůjčili. Poté si domluvili strategii, protože se běželo na 3 béčka, a stím nemají kluci moc zkušennosti a vyrazili. Výstřel, košíček na první dobrou, pak si Patrik počkal a nechal předek doběhnout na domluvenou vzdálenost a spojil savce. Bohužel... se netrefil. Ale přiskočila Katka, pomohla a kluci měli platný pokus. Celkem 15. místo.

Datum: 12. 8. 2023 | Počet fotografií: 1

Obec a HASIČI uspořádali fotbálek.

Více zde 

Datum: 4. 8. 2023 | Počet fotografií: 5

      Noční závody se nám líbí. Zbytky - muži B - tedy vyrazili do Otradova. Složený tým: koš Hanka Novotná, náběr Patrik Kubelka, stroj Kačka Málková, béčka Vojta Svoboda, dělič Aleš Svoboda, útoky Matyáš Votroubek a Vítek Hrnčál. Na řadu jsme se dostali v jednu hodinu v noci. Jelikož se jednalo o nástřikové terče, Patrik i Katka raději bezpečně počkali, až kluci doběhnou. S 13. místem jsme tedy spokojeni.

Datum: 22. 7. 2023 | Počet fotografií: 21

A v krasojízdě pokračujeme. U sousedů se nám líbí, mají dobré maso i palačinky.

Zbytky - mužiB-zústávali doma, ale ŽENY v plném počtu dorazily. Vzorně připravené a plné sil. Koš Katka Sotonová, náběr Hanka Novotná, stroj Marťa Doudová, béčka Nela Smejkalová, dělič Joha Hrubá, útoky Macek Votroubková a Kačka Málková.

Ale stalo se něco nečekaného a těžko uvěřitelného. Těsně před terčem Mackovi vypadla proudnice. Takže 7. místo byla vlastně odměna.

MUŽI A - složený tým Lozice Jenišovice. koš Aleš Mlejnek, náběr Marek Dostál, stroj Marek Vesecký, béčka Roman Dostál, dělič Míša Žák, útoky Mates Votroubek a David Mlejnek. I tady zazlobil útok, Matesovi se nepodařilo zapojit před terčem proudnici. 12-té místo bylo i tady fajn. A Votroubci šli za trest pěšky domů.

Datum: 21. 7. 2023 | Počet fotografií: 11

       Prázdniny dávají našim družstvům docela zabrat. Ale i když se někteří dovolenkují, ostatní přeci mohou běžet. Takže jsme opět vyrazili namíchaní na noční závody. 

Lozice B muži - koš Joha Hrubá, náběr Hanka Novotná, stroj Katka Málková, béčka Vojta Svoboda, dělič Aleš Svoboda, útoky Macek a Mates Votroubkovi. 

Ve dvě ráno už jsme nebyli úplně free, ale složený tým do toho opět dal všechno. Krátký savec nás zdržel, čas 31:63 a celkové 14. místo nebylo vůbec špatné. 

 

Datum: 20. 7. 2023 | Počet fotografií: 1

Voda je základem hasičů a tak se i naši řeku musíme postarat. Prohloubit možné doplňovací stanice.

Datum: 9. 7. 2023 | Počet fotografií: 20

Datum: 5. 7. 2023 | Počet fotografií: 22

Neuvěřitelné se stalo skutečností. Právě dnes je den zízraků.

Stejně jako loni jsme přijali pozvání na memoriál do Trhové Kamenice. Ženy ve složení: koš Katka Sotonová, náběr Hanka Novotná, stroj Marťa Doudová, béčka Marcela Votroubková st., dělič Joha Hrubá a útoky Máce Votroubková ml., a Kačka Málková.

Zbytky - koš Marťa Doudová, náběr Patrik Kubelka, stroj Marek Vesecký, béčka Máca Votroubková ml., dělič Aleš Svoboda a útoky Matyáš Votroubek a Vítek Hrnčál.

Holky se prvním časem 25,44 dostali na druhou příčku, ale pak přišel netradiční útok, kdy si každý vylosoval pozici v útoky až na startovní čáře.  Joha běžela útok s Mackem, Marcela dělič, Kačka béčka, koš Hanka a náběr Katka. Joze to nevyšlo úplně dle představ a dotáhla k čáře až za pomoci Kačky a Marcely. 49,86. I tak 4. místo bylo úžasné.

Kluci zatím na 3B měli pouze neplatné pokusy. Takže úkol zněl jasně. Za každou cenu platný. Vše klaplo a když si Patrik zkušeně počkal s náběrem, bylo vyhráno. 24,66 s a druhý nejlepší čas. Rozlosování nemohlo vyjít lépe. Každý zůstal na své pozici. Takže druhý pokus jen potvrdil vzrůstající výkonnost a časem 23,48 si kluci zajistili 1. místo a putovní pohár k tomu. Všichni jsme se s ním vyfotili a nechali ho pořadatelům, aby jsme ho nemuseli hlídat.

Datum: 18. 6. 2023 | Počet fotografií: 15

Poslední závody před prázdninami. Děti již byly unavené a  některé nemocné. Ztěží jsem daly dohromady jeden tým mladších a jeden starších. Ale odjeli jsme.

 

První varování ne příliš podařené neděle přišlo hned ráno. Hanka zaspala. Účastnila se Oslav v Hroubovicích do ranních hodin a tak přeslechla budík. 35 minut zpoždění byl jen začátek. Přijeli jsme akorát na nástup, rychle postavili stan, dali si buchty od maminek a palačinky od pořadatelů a už se připravovali na svůj pokus.

Mladší ve svém nejsilnějším týmu, byli připraveni pokořit svět. Start a ejhle. Fanda zakopl o koberec kolem plata. Po něm následoval pád Ondry a i Terky. No nic. Máme ještě druhý pokus.  A zase zrada. Tlak vody nešťastně hodil rozdělovač na hadici a přiškrtil vodu. Než to Terka odhalila, uteklo spostu času. 23 místo byl obrovský propadák.

 

Starší chtěli vylepšit již tak pokažený den. Všechno bylo rozběhnuté správně. Ale najednou vylétlo béčko, mašina poskočila a začala padat z plata. Bzuk se jí držel, jak kdyby byla jeho a Tonda na náběru měl v očích smrt, ale neuhnul. Nakonec Bzuk uskočil, mašina spadla z plata na nádrž. Marcela okamžitě přiskočila, aby odlehčovala nádrž a už tu byli i ostatní muži a společnými silami  jí zvedly. Někdo jí vypnul, někdo odpojil baterku a někdo sundal přetlakový ventil. Ale voda srčela dál. To bylo divné. Až skvrny na dřevěném platě nás upozornily na to, že to není voda ale benzín. Nádrž byla prasklá a benzín stříkal ze dvou směrů. Chlapy vylili piva a chytali jsme ho do jejich kelímků. Ty pak nosili na schodiště a hlídali, protože benzín má stejnou barvu, jako prodávající se limonáda. No horor. Ještě, že nám Štěpánov půjčil kanystr. Vinary i Štěpánov nám na druhý pokus nabídl půjčení jejich mašiny.

Bzuk ale už odmítl běžet a přidali se k němu Tonda z náběru a Hanka z koše. Ostatní děti souhlasili, že je nebudeme více stresovat a tak jsme se sbalili a mazali domů. Opravdu povedená neděle. Ještě, že je konec jarní sezóny.

Datum: 17. 6. 2023 | Počet fotografií: 0

Ještě, že nás je tolik.

První část týmu byla na kraji v Pardubicích, druhá na lize v Moravanech a třetí na 140-cátých oslavách v Hroubovicích. V 13:30 se naši začali scházet na konci Bělé. Děti v dresech, dospělí v uniformách a rodiče. Zatažená obloha a my jako nejpočetnější skupinka v průvodu na hřiště. Koně hudba a hasičská auta. Krása. Po předání ocenění nejvíce naše děti nadchnul obrovský skákací hrad. Bohužel déšť přetrhl jejich řádění, ale ty co zůstali, z něj poté neslezli. Ve večerních hodinách se připojili i naši závodníci z Moravan a do ranních hodin jsme dělali sousedům společnost.

Datum: 17. 6. 2023 | Počet fotografií: 0

Muži a ženy vyrazili společně na další Pardubickou ligu do Moravan

Ženy si vylepšili své postavení a krásným šestým místem vzali pár bodíků. Ani muží se neztratili a brali 13 místo a 2 body.

Datum: 17. 6. 2023 | Počet fotografií: 34

Krajské kolo DOROSTU v Pardubicích a naprosto skvělý výsledky našich závodníků. Míša Teplá 3, Viky Komárková 7. Matyáš Votroubek 5, Vítek Hrnčál 13, Marek Novotný 9 ????.

V neskutečném vedru dokázali podat perfektní výkony. Vymáčkli ze sebe maximum a rozhodně se neztratili. Lozice jsou vidět i na kraji.

 

Datum: 16. 6. 2023 | Počet fotografií: 7

Ženy a muži Zbytky spojili své síly a vyrazili na noční závody. Koš Patrik Kubelka, náběr Hanka Novotná, stroj Katka Máková, béčka Joha Hrubá, rozdělovač Aleš Svoboda a na útocích Mates Votroubek a Vítek Hrnčál. 

Již příjezd na závodiště byl ve velkém stylu, kdy jsem (Marcela Votroubková st.) netrefila správný příjezd a pořadatel mi ukázal cestu. Vystoupila jsem, předala mu klíčky a s celým týmem šla napřed. Mladý muž, jako ve správném hotelu, nastoupil, objel vesnici, zaparkoval a s úsměvem mi vrátil klíčky. Služby na jedničku.

      Na startu se sešlo 18 mužů a 6 žen. My jsme běželi při stmívání a nervozita byla velká. Hlavně nemít zase neplatný pokus. Takže napohodu, žádný spěch. A vyšlo to. Katka si počkala a vodu lehkou rukou poslala na špici. A kluci  poprvé v této sezóně zabodovali. Vynikajícím časem obsadili šesté místo.

 

Datum: 11. 6. 2023 | Počet fotografií: 23

Teplá Míša 14,2   11.místo (st. dívky)

Charouzová Hana 18,01    41. místo (st.dívky)

Svobodová Terka   17,59    10. místo (ml. dívky)

David Bačík        (st. chlapci)

Marek Novotný    16,56  (st. chlapci)

Bzuk Havlík   14,88  (st. chlapci)

Datum: 10. 6. 2023 | Počet fotografií: 15

        S dvěmi mladšími týmy žáků jsme v 17 hodin dojeli na noční závody ve Skutči. Sobota večer, děti unavené, sen každého vedoucího J. A hned šok. Lozice A i B běží hned po sobě a hned první. Nebyl čas na trému a nervozitu, hned jdeme. Ačko předvedlo naprosto heroický výkon a odměnou byl devatenáckový čas a 8. místo. Sbalit hadice a rovnou béčko. Bez vydechnutí... A i jim se vedlo a dvacítkový čas a 11. místo. Trocha hraní a v 21:00 se sušenkou v puse domů.

Starší dorazili na 20:00 a i oni měli startovní číslo 1. Tady nás trochu pozlobil košíček, ale i 13. místo je pěkné. Odjížděli jsme kolem jedné v noci J.

Datum: 10. 6. 2023 | Počet fotografií: 18

Když už byli kluci rozjetí, hodili si další závody, tentokrát ve Slepoticích Pardubickou ligu. Natrosto stejné složení jako na okrese. Na koši Aleš Mlejnek, náběr Martin Votroubek, stroj Marek Vesecký, béčka Honza Hladík, dělič Michal Žák a útoky Matyáš Votroubek a Vítek Hrnčál.

Bohužel, opravdu bohužel si Vítek vybral snad všechno špatné, co jde a po čtvrté v jeden den, nezapojil céčka. NP a 17. místo. Kluci na něj byli opravdu naštvaní, tady se ho ale zastal David Stehlík a uklidnil situaci. Vítek s Matesem totiž trénují s druhým družstvem Zbytků, tudíž může být v přítomnosti starších nervozní.

Datum: 10. 6. 2023 | Počet fotografií: 26

Muži A a 7 dorostenců jednotlivců se připravovali na reprezentaci na Okresním kole v Otradově. Dorostenců bylo tak málo, že je nakonec zrušili a rovnou postoupili na Krajské kolo do Pardubic.

Za muže do štafety 4x100m nastoupil na domeček Matyáš Votroubek. Překonání mu nevyšlo jako na tréninku, ale vše dohnal během a již předával Michalovi Žákovi, který ladným skokem překonal dvoumetrovou bariéru. Vítek Hrnčál s přebranou štafetou uchopil hadice, vyběhl na 1,2m vysokou kladinu a...... vypadla mu proudnice. Nenechal se rozhodit, vše provedl tak, jak se má a už předával Honzovi Hladíkovi, který přenesl hasící přístroj a „umřel“ v cíli. Platný pokus a páté místo byl skvělý začátek.

Do závodu „100 m překážek“ nastoupili chlapci plni odhodlání. Matyáš Votroubek předvedl heroický výkon a časem 20:92 obsadil 12 místo. Vítek Hrnčál, kterému v prvním pokusu opět vypadla proudnice, se ve druhém zlepšil na 21:90 a 15. místo. A Michal Žák časem 22:18 obsadil 18 místo. Celkově (sečtením časů) jsme si udrželi pátou příčku.

Na požární útok jsme si věřili. Na koši Aleš Mlejnek, náběr Martin Votroubek, stroj Marek Vesecký, béčka Honza Hladík, dělič Michal Žák a útoky Matyáš Votroubek a Vítek Hrnčál. Ale nebylo nám dáno. První pokus a Víťa ztratil proudnici – 44:77. A na druhém pokusu nám opět vylétlo béčko z děliče-NP.

Nicméně 5. místo na okresním kole je naprostý úspěch. Gratulace.

Marcela Votroubková ml. Podpořila svým během družstvo ze Štěpánova, které obsadilo 4. místo.

Jako vedoucí, trenéři a fanoušci byly Marcela Votroubková st. a David Stehlík.

Datum: 3. 6. 2023 | Počet fotografií: 0

Nejenom sportem je živ hasič. V sobotu pomáhali hasiči s nakládáním nebezpečného odpadu a zároveň vyčistili hasičskou stodolu. Za hoďku nebylo co řešit. Díky.

Datum: 3. 6. 2023 | Počet fotografií: 19

kluci postoupili na okresní kolo, a tak neponechali nic náhodě a vyrazili i na trénink do SKutče. Domeček, velká kladina a velká bariéra. Na závěr předávky. Myslím, že nám neudělají ostudu.

Matyáš Votroubek, Vítek Hrnčál a Michal Žák. 

Datum: 28. 5. 2023 | Počet fotografií: 34

Zachy - 27:18

Tery - 18:58

Bzuk 15:39

Kopy - 15:55

David - 16:26

Mára - 17:94

Viky - 14:07

Míša - 15:33

Hanka - 18:48

 

Datum: 27. 5. 2023 | Počet fotografií: 0

Zbytky (muži B) a ženy vyrazili na noční závody do Zderazi. Standartně běželi mezi posledními, ale neubralo to ne jejich zápalu. První běželi ženy ve složení Terka s Mackem na špici, Joha na děliči, Nela na béčkách, stroj Kačka, Míša náběr a Hanka koš. A nemohlo to dopadnout lépe. Vše klaplo a nejlepší čas tohoto roku a 6 místo. U zbytků trochu pozlobil stroj s Kačkou, ale jinak taky skvělé a 15 místo. KOš Patrik, náběr Míša, béčka Vojta, dělič Aleš, a útoky Mates s Vítkem.

Datum: 20. 5. 2023 | Počet fotografií: 58

Neuvěřitelné..... tímto slovem bych zhodnittla nysazení našich dětí. O výsledcích nemluvím, ale týmovost našich dětí mě přesvědčila a stále přesvědčuje o tom, že má práce a práce všech vedoucích a instruktorů má smysl. Dva dny na slunci, ve vedru a přesto žádný zádrhel. Děcka šlapaly jak hodinky. Všude jsme byli včas, nikdo " neremcal". Každý do svého výkonu dal vše, co mohl. Ve štafetách nám to moc nešlo, ale v útocích se mladší umístili na 5 a starší na šestém místě. Celkově to u obou stačilo na 11 místo. Prostě paráda.

Datum: 14. 5. 2023 | Počet fotografií: 14

Jen s jedněma staršíma a jedněm mladšíma jsme vyrazili k sousedům do Markovic. Počasí nám přálo, první opalovačka. Mladší předvedli svůj nejlepší výkon v sezóně. V útoku to nemohlo být lepší, každý na svém místě a 5 nejlepší čas. Na dvojicích se nám nechtěla sbalit hadice, ale i tam patí, takže nakonec jsem urvali páté místo.

U starších si svou chvilku vybral RAdim. Jeho běk na útoku připomínal procházku na mole, a tak 10 místo. Stejný výsledek i na dvojicích. takže 10.

Datum: 13. 5. 2023 | Počet fotografií: 14

NArychlo jsme vyrazili na Chrudimskou ligu do Chrudimi. Široké hadice a ošklivé počasí, no kdo by to nebral....

První se na start postavili Zbytky. Vlastně poprvé běžel Vojta na 3 béčka. Trénoval to jenom jednou. A i tady to nedopadlo dobře. Zadek byl moc rychlý, takže voda nám ho zalila, neroztáhla se béčka a tím pádem útočníci nedoběhli. NP - 14 místo. Ale my to dáme... koš Páťa, náběr Mates, straj Aleš S.,béčka Vojta S, dělič Alda, útoky Vítek a David Stehlík.

Ženy - konečně , zmrzlé, došly na řadu. Namotivované a připravené na vše. Skoro. Na startu vše klaplo. Hanka koš, půjčená Míše ze Štěpánova náběr, MArťa mašina a počkala si, až doběhne Nela s Mackem k terčům a osolila. Bohužel nevydrželo béčko u rozdělovače a bouchlo. MArcela st. ho s proudící vodou táhla k Joze k děliči, zapojili a prasklo znova. NP. Bohužel nevydržela spojka. 14 místo.

Datum: 7. 5. 2023 | Počet fotografií: 18

Letošní první závody a naše oslabená účast. Terka předvedla svůj standartní výkon 19:61 s. Holky se vyšvihly. Viky 14:70 s a Míša 14:46s. Obě obrovské zlepšení. U kluků to bylo...... velmi zajímavé. Bzuk poprvé na velké překážce a naprosto úžasný výkon 15:76 s. David si držel svoje časem 16:59 s. Kopy si vybral smůlu a zároveň štestí zároveň. Nevybral překážku a následoval hrozivý pád. Kopy se oklepal a i když lehce omráčen, doběhl do cíle. Všichni ho ocenili obrovským potleskem. Čas 18:17 s. Mára po dvouch zraněních a ročním výpadku zaběhl hezký startovní čas 21:56 s. Paráda.

Štafetu 4x60 m si zaběhli kluci. Nemohli se domluvit, tak jsme losovali. Kladina Bzuk, David velká překážka, Kopy hasičák a Marek hadice. Výkonem 48:16 obsadili z 31 týmů 12 místo. Paráda.

 

Datum: 6. 5. 2023 | Počet fotografií: 61

Hujerovic vyrazili. 7 týmů vyrazilo na Okrskovou soutěž v Hroubovicich. Mladší první a druhé místo. Starší první a druhé místo. Protivníkem byly dva týmy z Luže, ale naše děti se nenechaly zaskočit.

Ženy první místo. Tady se jim v konkurenci postavil tým Hroubovic, posilněn Mácou v útoku. Loni sice vyhráli, ale letos hplky neponechali nic náhodě.

Muži Zbytky - bohužel naplatny pokus, takže osmé místo. Muži A první místo. K tomu není co dodat. A prostě nejlepší, B Zbytky - Patrikovi spadnul koš, ale i to se stane. Poučení pro příště.

Datum: 22. 4. 2023 | Počet fotografií: 39

Na podmáčené hřiště, kde by se včera prý dala pěstovat rýže, se podívali tři naše týmy. Čvachtali jsem hned při příjezdu. Ani celodenní slunce rto nestihlo vysušit.

Starší družstvo předvedlo svůj 18,71

čas,a to zazlobil koš. U druhého pokusu nám prasklo céčko. Přesto 16 místo splnilo naše očekávání.

Za mladší A se poprvé oběvila Líza na koši a na proudu znovuvrácený Tonda. Byli jak housličky a 20s stačilo na sedmé místo. Paráda.

Mladší B a naši malinký. Zachy, Nik a Milan. 21 s bylo jejich maximum a desáté místo - naprostá spokojenost. Ve Skutči jsme byli od 8 až do 16:00 a děti byly naprosto úžasní.

Datum: 22. 4. 2023 | Počet fotografií: 2

Nakonec jen muži A odjeli hájit naše barvy k sousedům na první závody. Zbytky a ženy měli obrovskou marodku, takže pojedou příště.

Kluci chtěli "prubnout" naší novou mašinu. Časem 19:40 ukořistili 15. místo. Zazlobil košíček a proud, ale přeci, hlavně, že si zaběhli.

Datum: 21. 4. 2023 | Počet fotografií: 9

Opakování je matka moudrosti a trénink dělá mistra. Aleš Mlejnek a Martin Votroubek o tom vědí své...... Řežou a řežou...

 

Datum: 15. 4. 2023 | Počet fotografií: 2

 Katka Málková, Marcela, Máca a Mates Votroubci se školili na nová pravidla hry Plamen. A nebylo to vůbec jednoduché. V jednotlivých krocích nám byly představeny změny a na závěr jsme psali nové testy. Pořádně jsme se zapotili. Uvidíme na soutežích, co jsme si odnesli.

Datum: 14. 4. 2023 | Počet fotografií: 0

Natka Kubelková a Aleš Svoboda si poprvé zkusili školení rozhodčích pro děti. Směrnice měli nastudované, takže to pro ně byla zábava. Ani testy jim nedělaly problémy.

Datum: 14. 4. 2023 | Počet fotografií: 1

Protože 3 naše týmy běhají Pardubickou ligu, zúčastnili se Marek Vesecký a Honza Hladík školení pravidel a změn. Bedlivě poslouchali, a poté vše přetlumočili.

Datum: 14. 4. 2023 | Počet fotografií: 10

První povodně po dvou letech jsou tady. Přestože chodilo hodně upozornění na povodně, noc začala nevinně. Jen se zvedala voda, sem tam kláda, až..... se jedna šprajcla u modrého mostu. Ať se kluci snažili sebevíc, nehli s ní. A tak nezbývalo, než si nechat pomoc. KOPIS a lužští hasiči. Ani jim se ale nedařilo, a stromy byly už dva. A tak přichází na řadu Poovodí Labe a traktor. Než dorazí, zkusili lozičtí hasiči stáhnout stavidla na jezu. To pomáhá a ruční pilkou se daří větve nařezat a uvolnit stromy z pilířů. Traktor se odvolal, stavidla se vytáhla. Bohužel se ale zasekl na bílém mostě. A tak vše znova. I tady se společnými silami podařilo vše uvolnit. Celé to trvalo 4 hodinky. Pak už se jen celou noc hlídalo a ráno se vydechlo...

Zasahující hasiči i dobrovolnici: Láďa Dolanský, Marek Vesecký, David Stehlík, David Mlejnek, Mirek Dobrkovský, Martin Votroubek, Honza Hladík, Mates Votroubek, Martin Vesecký, Jirka Douda, Marcela Votroubková st. a starostka Bára Málková.

Datum: 25. 3. 2023 | Počet fotografií: 4

V ZD máme uklizen písek v protipovodňových pytlích od poslední povodně v roce 2021. Pytle ale již dosloužily a bylo nutné rozhodnout, kam s ním. Našlo se tedy nové místo. Pytle se vysypaly do radlice a písek odvezl. Účast byla velká, a tak bylo za chvíli hotovo.

Datum: 24. 3. 2023 | Počet fotografií: 15

I tento rok jsme se zapojili do celonárodní akce Ukliďme Česko. Nepořádek je stále i když chodíme na ta stejná místa. Stačí jen příjezdové cesty do vesnice. Rukavice, pytla a vyrazili jsme. Při 10 pytlech jsme se museli vratit. A i dnes jsme se nestačili divit, co všechno lidi vyhodí do příkopů.

Datum: 19. 3. 2023 | Počet fotografií: 13

Letošní první brigáda ????

Trocha práce dětem nikdy neublíží. A navíc, když si dávají dohromady své vlastní překážky. Najít je ve stodole, kvůli nim celou vystěhovat, pak přijít na správnou technologii přenosu na delší vzdálenost, a nakonec sešroubovat. Při třetí části už "děcka" přišly na to, že pokud rozloží své síly, je to lehčí. Klíče drželi někteří též poprvé. A kladina dvakrát složená už také vypadala, jak má. Už jen otřít, zátěžová zkouška a můžeme začít trénovat.

 

Datum: 18. 3. 2023 | Počet fotografií: 1

Opravdu vydařená akcička. Více zde:

Datum: 7. 3. 2023 | Počet fotografií: 1

Dnes jsme si přivezli novou mašinu. PS12 s výkonem 1,9. Krásná, zelená. Už teď se těšíme na sezónu.

Datum: 18. 2. 2023 | Počet fotografií: 0

17.2.-18.2.2023

Martin Votroubek, Aleš Mlejnek a Marek Vesecký nejprve plnili celý leden a část února on-lin testy s prezentacemi na velitele jednotek. A následně pátek a sobotu strávili v sídle HZS Chrudim, kde se zúčastnili přednášek na zdokonalení nabitých vědomostí. Na závěr si prohlédli hasičskou zbrojnici.

Datum: 12. 2. 2023 | Počet fotografií: 22

I třetí bruslení bylo uchvacující. Schází se nás čím dál tím víc. Za Lozice 39 lidiček. Znova jsem se rozdělili na hokejisty a krasobruslaře. Honička i hokej byli náplní celé hodinky. Všechny nás bolely nohy. Třeba to vyjde ještě jednou.

Datum: 4. 2. 2023 | Počet fotografií: 2

Vojta Svoboda byl poslední z našich zástupců, který se pokusil oslnit rozhodčí ve Skutči při plnění Odznaku odbornosti CVIČITEL.  Přijeli jsme o 40 minut dříve a vyplatilo se. Trefili jsme se do chvilky, kdy se čekalo na další tým, a tak nás hned vzali. Vojta si ani nestihl sundat bundu ????. Test nás trochu potrápil, ale dvě chybky poté vysvětlil. Pak si ho už vzal pan Branda a podrobil ho podrobným otázkám. Tady se Vojta nedal zastrašit a bez jakýchkoli okolků dokázal, že na něj si nikdo nepřijde. A na závěr už jen velitelské schopnosti v pořadovém cvičení. Tady jsem musela nastoupit i já, Marcela Votroubková st. Na pořadové cvičení si nemohli vybrat nikoho horšího. Pravá a levá je pro mě španělská vesnice. Ještě, že nehodnotili mě. A Vojtovi nevadilo, že se točím na druhou stranu, než velí….. Ale odznak je náš.

Datum: 28. 1. 2023 | Počet fotografií: 2

Jako každý rok jsme se rozhodli splnit Zkoušky odbornosti. Tentokrát nás obhajovali:

                    Terka Svobodová a Burák Maixner – strojník Junior

                    Hanka Charouzová – preventista

Všichni byli naučeni perfektně, i když to zkoušející museli občas lovit, ale splnili jsme. Díky všem.

Datum: 15. 1. 2023 | Počet fotografií: 19

I v letošním roce jsme pro fyzickou přípravu zvolili led ve Skutči. Tentokrát se led rozdělil pro hokejisty a krasobruslaže a evidentně to všem prospělo. Bylo to úžasná hodinky plná rychlosti a pádů.