MIKULÁŠSKÝ EXPRES

Datum: 2. 12. 2023 | Počet fotografií: 15

    A je to tady. Po 10 letech nejzimnější víkend. Od pátka stále sněží. Je jasné, že účast bude slabší, ale my se určitě nedáme. Není nic, co by nás mohlo odradit. Dopoledne jsme vše připravili a odpoledne se jen oblékli a čekali na děti. Letošní novinkou, kromě vstupného 50 kč, byl létající anděl, který děti vítal hned při příchodu. V kapličce čekal pro děti čaj zdarma v nebíčku, a pro dospělé medovina a grog  v peklíčku. Na platě bylo připraveno pod stanem jídlo, čertovské klobásky a párek v rohlíku. Hořel oheň, kde se mohli hříšníci ohřát a malá hernička, kde se nedočkavci mohli trochu zabavit.

          Expres vyjel na čas. Bušící čerti, řinčící řetězy a andělé na plošině, nenechali některé děti v klidu. Někteří již s brekem odcházeli, ale i ti dostali dárečky.

Lucifer vystoupil v doprovodu dvou krásných čertic, které se starali o přísun duší. Ostatní čertíci mu přinesli trůn a on již konal svou práci. Pro řídícího MIKULÁŠE si pro změnu přišli dva andělé, zatímco ostatní roznášeli cukroví. Mikuláš všechny přivítal a vyzpovídal každé dítko. Ti si za své výkony odnesli „bonbóny“. Všechno vyšlo opravdu nádherně.