SDH 2022

Datum: 29. 12. 2022 | Počet fotografií: 23

   Přijali jsme pozvání SDH Štěpánova na společné bruslení na zimním stadionu ve Skutči. Byť ve čtvrtek, ale jsou přece prázdniny. 26 se nás na ledě sešlo s 30 štěpánovskými, ale všechny nás zarazila kluzkost ledu. Rolba vykonala perfektní práci a naše brusle si nemohli úplně zvyknout. 

Přesto to byla nádherná hodinka a na konci jsme uměli bruslit už úplně všichni.

Datum: 10. 12. 2022 | Počet fotografií: 19

 Hned 8 našich závodníků bylo oceněno za umístění na Chrudimské lize za rok 2022.

Mladší dívky: Anička Svobodová    9. místo

                        Terka Svobodová    14. místo

Mladší chlapci: Vlnka Vojta Novotný  14. místo

                           Bzuk Tonda Havlík   1. místo

starší chlapci: David Bačík   19. místo

                          Kopy Kopecký   14. místo

                          Vítek Hrnčál        10, místo

Starší dívky: Viky Komárková  19. místo

Na závěr byli oceněni i všichni vedoucí, kteří se dětem věnují, což bylo pro všechny překvapení. U nás to byla Marcela Votroubková st.. Diskotéka na konci naše děti moc nenadchla, ale letos poprvé se setkali venku se sněhem. Takže ¾ hodinová koulovačka byla naprosto úžasná. Snad to nikdo neonemocní.

Datum: 3. 12. 2022 | Počet fotografií: 44

                         Mikulášský expres v Lozicích. V sobotu se nám to u kapličky rojilo čerty, anděly a i Mikuláš nás navštívil. Se svým osvíceným strojem vyjeli z vrat, až jiskry lítaly. Vlek byl obklopen pekelnou výpravou a za zvuku pekelné písně, čerti snesli luciferovo křeslo, vyskákala čertovská výprava, i sám Pan Lucifer u kterého se děti mohli podepsat do knihy hříchu a za zazpívání písničky, či nějaké básničky, dostaly od Mikuláše balíček dobrot.

                       Poté, po zakoupení vstupenky na Mikulášský expres, mohli vyzkoušet jaké to je, svézt se v pekelném stroji. Kaplička se nám proměnila v Nebíčko a Peklíčko, kde bylo možné si dát něco na zahřátí

Datum: 12. 11. 2022 | Počet fotografií: 6

I dospělí museli probrat letošní sezónu, a i oni se rozhodli, že grilované maso a pivo je k tomu to nejlepší.... I když byla opravdu zima, nevadilo to skvělé zábavě. A večer jsme se přesunuli do klubovny, kde se topilo.

Datum: 5. 11. 2022 | Počet fotografií: 1

Juniorky měli za sebou opravdu skvělou sezónu a tak bylo na snadě, že chtěly sami zhodnotit minulý rok a probrat nadcházející plány.  Sotonovi nám poskytli zázemí v pergole, včetně grilu a číšníka Ondry ????.  Soudek Cideru a zbytek to, co si každý donese. Jednohubky, salát masíčko, klobásky, a tuny alkoholu. Opravdu nádherný večer.

Datum: 5. 11. 2022 | Počet fotografií: 4

Jíž máme po sezóně, a přestože budeme stále trénovat se šedesátkařemi , uklidili jsme všechny překážky. Rozebrat a odvozit….

Datum: 27. 10. 2022 | Počet fotografií: 3

 Již druhý ročník , ale tentokrát Putování za bludičkami. Žádné strašení, ale hledání.....

více zde:http://www.lozice.cz/kultura-a-zivot-v-obci/rok-2022/galerie-bludickovani-3/

Datum: 16. 11. 2022 | Počet fotografií: 9

14.10.-16.10. se Matyáš Votroubek zúčastnil také Rescue Campu.

Datum: 14. 10. 2022 | Počet fotografií: 9

Není nad to, si pořádně "nacpat " bachor. A po práci vždy více chutná. Pizza ve velkém, cola proudem a na závěr nejoblíbenější schovka. Krásné zakončení. 

Datum: 14. 10. 2022 | Počet fotografií: 13

 ZÁŘÍ / ŘÍJEN

            I naše týmy se zařadily do této osvěty. V různé časy, v různé dny, ale vždy s dobrým cílem. Juniorky v lese u Štěpánova, starší žáci na Řepnickém kopci a mladší žáci kolem Lozic. Odpadků je opravdu hodně. Přes disky na kola, přepravky, až po elektroinstalaci.

              Asi nejdojemnější byl příjezd dobrodince z Domanic, který kolem nás projížděl autem a viděl „haldu“ dětí uklízet. Dojel domů a na elektrokole nám přivezl nanuky. Nechtěl ani vyfotit, ani mi neprozradil své jméno. Tak aspoň touto cestou mu děkujeme

Datum: 9. 10. 2022 | Počet fotografií: 21

Poslední závody nejenom v tomto roce, ale vůbec poslední Branný závod požární všestrannosti ve své historii si nechtěl nechat ujít nikdo. Bohužel zasáhla nemocnost. Přesto jsme vyjeli s 20-ti členným týmem dětí a 8 dorostenci.

    Děti do toho dali opravdu všechno a běželi ze všech sil. Všichni si běh užili a to je to nejdůležitější. Mladší 24 a 34 místo, starší 29 a 33.

Smíšení dorostenci nenašli azimuty, přesto druhé místo. David Bačík, Gabča Dolanská, Míša Teplá, Kopy Kopecký, Marek Novotný.

Aleš Svoboda se překonal a zvítezil. Katka Málková zvolila nedělní běh a čtvrté místo. A stejnou taktiku zvolil Matyáš Votroubek a jemu to vyneslo 3 místo.

Jako rozhodčí nás reprezentovali Máca Votroubková, Terka Komárková, Hanka Novotná, Katka Sotonová a Iva Havlíková.

Krásný sluneční den zkazilo naše rozbité auto. Přestože tam , zpět a zase tam dojelo v pořádku, zpět už se mu nechtělo a při nastartování ani neškytlo. Dámy a děti v nesnázích nenechali hasiči ze Skutče a Chroustovic, + kolemjdoucí, ani pan Novotný, který přijel se startovacími kabely a ani pan Svoboda, který přivezl náhradní baterku. Přestože jich bylo tolik, auto si nedalo říct.  Ještě, že máme hodné rodiče i tatínky a dostali nás domů. Poté Láďa a David Dolanští dotáhli autíčko domů, kde čeká na opravu.

Datum: 2. 10. 2022 | Počet fotografií: 12

Všechny 3 týmy vyrazily na poslední závody ligy.

Muži - koš Aleš Mlejnek, náběr Martin Votroubek, stroj Marek Vesecký, béčka Honza Hladík, dělič Michal Žák, útoky David a Honza Mlejnek.   Davidovi vypadla proudnice - 10 místo

Zbytky - koš Patrik Kubelka, náběr Dominik Smejkal, stroj Aleš Svoboda, béčka Macek Votroubková, dělič Alda Svoboda, útoky Matyáš Votroubek a Vítek Hrnčál.  I tady Vítkovi vypadla proudnice a Mates prostříkal - 14 místo.

Ženy - koš Hanka Novotná, náběr Katka Sotonová, stroj Marťa Doudová, béčka Lůca Mauerová, dělič Joha Hrubá, útoky Nela Smejkalová a Kačka Málková. Nela nám nedoběhla a tudíž nenastříkala - NP.

Datum: 2. 10. 2022 | Počet fotografií: 15

8 závodníků zabojovalo. Bzuk 4, Anička 6 a Vlnka 10,,,

Datum: 25. 9. 2022 | Počet fotografií: 6

Vojta Svoboda a Aleš Svoboda se celý víkend účastnili kempu, kde vyzkoušeli snad všechny techniky záchrany života. Přes lezení, plavání, práce ve výškách a podobně. Unaveni, ale velice nadšeni....

Datum: 25. 9. 2022 | Počet fotografií: 5

I dorostenci se museli zapojit. Vzali hadice a poprvé se utkaly s myčkou aut. Výsledek byl snad dostačující.

Datum: 25. 9. 2022 | Počet fotografií: 11

   3 dorostenci a jedna žena, takové složení dorazilo na poslední závod ve sto metrů překážek. Dorostenci trénovali již 3 týdny, takže jsme neměli žádná velká očekávání.

David Bačík lehce přeskočil překážku, trochu se potrápil na kladině, a do cíle doběhl s časem 25,26s.9 místo -  Nadmíru spokojen.

Viky Komárková předvedla neskutečně vyrovnané oba pokusy. 23,02 a 14 místo.

Míša Teplá se zalekla kladiny i délky tratě, přesto čas 25,78 s a 23. místo je fajn.

Marcela Votroubková za ženy chtěla zakončit sezónu skvělým výsledkem a ten se nakonec dostavil. 19,52 a druhé místo.

Datum: 18. 9. 2022 | Počet fotografií: 16

Propršené závody. Ano, od rána jen pršelo, pršelo a pršelo. Hned po příjezdu jsme postavili stan, obalili ho bočními stěnami a děti zabalili do zbývajících plachet. Mladší onemocněli a tak zůstali doma. Ještě, že tak.  Přesto dva týmy starších mrzly.

ÁČKO opět poslepované z nejstarších a středňáků. Koš Patrik, náběr Vítek, béčka Gáby, stroj Aleš, dělič Bzuk, útoky Radim a Fanda. I když jim vše nevyšlo, jak chtěli, přesto čas 22:16 je na ně velice slušný a 14 místo.

BÉČKO již seběhané, ale tvrdé podmínky. Druhý pokus pod 20 je skvělý výsledek....

Datum: 17. 9. 2022 | Počet fotografií: 16

No přece nebudeme mít volný víkend. Když nejsme s dětmi, jedeme sami.

Na poslední chvíli jsme se rozhodli, že si zajedeme do Heřmaňáku. Netušili jsme , co čekat, ale proč to nezkusit. 

Koš Hanka Novotná, náběr Katka Sotonová, stroj Marťa Doudová, béčka Marcela Votroubková st., dělič Marcela Votroubková ml., útoky Nela Smejkalová a Terka Komárková. Podpora Matyáš Votroubek.

Z auta jsme vystoupili do nesmírné zimy. Byly jsme jediné, které měli krátké rukávy....Dresy.... Nástup ukázal, že bojujeme se 4 ženami, poté 12 mužů a 14 dětských týmů...  Vše mělo rychlý spád a než jsme se připravili, už jsme byly na řadě. Svlékly jsme všechny vrstvy a předvedly svůj nejlepší výkon 23.57. Hned jsme byly první. Druhým pokusem jsme to jen potvrdili. Pak už nezbývalo, než ukázet, že umíme slavit.  Vyhraným šampaňským jsme naplnili pohár a při tanci před pódiem celý vypili. 

Ale tomu nebyl konec. Cestou zpátky jsme se rozhodli, že se podíváme na houby. Vybaveni dalšími dvěma vyhranými flaškami, igelitovýmy pytlíky a jedním nožem, jsme vyrazili do lesa u Štěpánova. Musím říct, že nám to šlo velice dobře. Dodržováním pitného režimu a společnou diskuzí nad jedlostí, či nejedlostí nalezených hub jsme si užili další hodinku. A už nám nebyla zima. Opravdu příjemně strávený den.

Datum: 11. 9. 2022 | Počet fotografií: 31

11 dětí hájilo čest našich barev a hned 8 z nich si zaběhlo svuj osobáček....

Datum: 10. 9. 2022 | Počet fotografií: 39

Na Chroustovice jsme se opravdu těšili. Konečně rodinné závody. A my v plném počtu. Již dopředu jsme věděli, že u dětí budeme mít jen jedny soupeře v každé kategorii. Takže bedna.

Mladší A - úplně se nevedlo. Když ne koš, tak mouchy kolem terče, přesto čas 24.02 stačíl na 2. místo

Mladší B - nově postavený tým, který nebyl secvičen, ale jejich čas 23.44 je nominoval na vítězství.

Starší A - sehranější tým, ale prostřik na terči. Přesto 20.34 a vítězství

Starší B - Bzuk na mašině se lepší a lepší. Časem 20.88 zaostali jen kousek. 2 místo.

Ženy - exibice a první místo - 23.50

Muži - klukům se vůbec nedařilo. Snad vše se spojilo proti, rozdělovač nebo proud. 41.26 a 8 místo

Lozice Zbytky - třetí závod našich Elévů i s novým béčkařem Vojtou. 19.76 je katapultoval do výšin. Vlastní osobáček. To, že to bylo 4 místo jim vůbec nevadilo.

Datum: 4. 9. 2022 | Počet fotografií: 49

9 dětí zabojovalo. Největším úspěchem bylo 3 místo Vojty Vlnky Novotného.

Datum: 4. 9. 2022 | Počet fotografií: 21

A pokračujeme. 2 týmy mladších a jeden starších vyjeli do Zderazi. Celou noc pršelo, takže jsme netušili, jaká bude dráha.

Mladší A ve složení Fanda, Vlnka, Terka s Ondrou, Niky, Supr a Burák standartně potrápili strany závitu koše, a čas 22:30 stačil na 11 místo. 

Mladší B - Zachy s Milanem, Líza, Eli s Ondrou, Magda a Zdeni se chtěli jako nováčci také předvést, a i když se jim moc nevedlo, rozhodně se neztratili. 4as 28.68 stačil na 15. místo.

Starší B pustilo poprvé za stroj Bzuka a i zde byla znát jeho nezkušenost, ale někdy začít musí. Kopy, Míša, Mára, Bzuk, Gáby, Ani a Viky. Vše klaplo, jen je Bzuk trochu šetřil. Ale 11 místo není tak špatné.

 

 

Datum: 27. 8. 2022 | Počet fotografií: 0

A náročný den pokračuje. Proč ne na nočních závodech, Kluci dali jeden tým, ve složení koš Patrik Kubelka, náběr Martin Votroubek, stroj Aleš Mlejnek, béčka Honza Hladík, děliš Míča Žák, útoky Vítek Hrnčál a Matyáš Votroubek. Jeden pokus a nástřiky po tmě. Vražedná kombinace. Všechno klaplo, jen ten terč nebyl vidět. 36:34 s stačilo na 9 místo.

U žen koš Hanka Novotná, náběr Marcela Votroubková st, stroj Kačí Málková, béčka Nela Smejkalová, dělič Joha Hrubá, útoky Máca Votroubková a Terka Komárková. I tady slabě osvětlený terč odolával a dlooooouho se nechtěl rozsvíti. Neskutečných 53.68 s. Ale dali jsme to a 9 místo bereme.

I tady soutež o nejrychlejší náběr, ale únava se prostě projevily. Martin s Alešem 9:97 a Hanka s Mackem 11:34s

Datum: 27. 8. 2022 | Počet fotografií: 40

 Rok s rokem a opět závěr prázdnin v Bělé. Dopoledne patří tradičně dětem. My jsme nasadili hned 3 týmy. 2x starší a 1x mladší žáky. U mladších nás v obou pokusech zazlobil koš a tak celkově 10 místo. Útoky Fanda Dolanský s Elou Málkovou, dělič Tery Svobodová a Ondra Havlíček, béčka Niky Ondráčková, béčko do mašiny Supr Zástěra a koš Burák Maixner. Čas 26:27s.

Starší A se složila z odcházejících kluků a středních dětí. Koč Patrik Kubelka, Náběr Vítek Hrnčál, stroj Aleš Svoboda, béčka Týna Minaříková, dělič Mára Novotný a útoky Viky Komárková a Vlnka Novotný. Excelovali časem 17:38 s a všechny nás překvapili. Stačilo na 10 místo.

Starší B ve složení koš Viky Komárková, náběr Ani Svobodova, stroj Kopy Kopecký, béčka Míša Teplá, dělič Vojta Svoboda a útoky Gabča Dolanská a Bzuk Havlík. I oni si zaběhli letos svůj nejlepší čas 17:88 a stačilo to na 11. místo.

Muži: koš Aleš Mlejnek, náběr Martin Votroubek, atroj Marek Vesecký, béčka Honza Hladík, dělič Michal Žák, útoky Petr Stolín a David Stehlík, na druhý pokus Matyáš Votroubek. Pokusy byly skvěle rozběhnuté, ale myší a krtci byli proti. Svými dírami podrazili nohy útočníků. Ale i čas 20:48 stačil na stříbrné místo.

Po druhé se představilo i naše druhé, začínající , družstvo Zbytky. koš Patrik Kubelka, náběr pujčený Martin Votroubek, stroj Aleš Svoboda, béčka pujčený Honza hladík, dělič Alda Svoboda, útoky Matyáš Votroubek a Vítek Hrnčál. I tady nás trochu pozlobil košíček, ale pro začátek....Čas 22:65. 4 místo je super.

Ženy si usělaly exibici. Jako jediné družstvo si hodili trénink.. Koš Hanka Novotná, nábět Katka Sotonová, stroj Kačí Málková, béčka Marcela Votroubková st., dělič Joha Hrubá, útoky Marcela Votroubková ml a Terka Komárková.  První pokus a rybička Marcely, druhý pokus a mouchy Terky a třetí pokus a Joha s děličem. S časem 24:25 jsme opravdu nebyly spokojené, ale putovní pohár je doma. Za muže vyhráli Jenišovice. 

Na závěr jsme si ještě zkusili soutěž o nejrychlejší náběr. V mužích vyhrál Martin Votroubek a Aleš Mlejnek časek 8:48s, a v Ženách Hanka Novotná a Máca Votroubková 9:52s. 

Datum: 20. 8. 2022 | Počet fotografií: 10

I tentokrát muži se ženami vyrazili na závody a následnou zábavu do Kladna. Ale počasí bylo proti nám. Pršelo a pršelo. Už odpoledne zábavu zrušili, ale závody ne. Za vydatného deště jsme mezi prvními dorazili. My se ale ničeho nezalekneme, a tak jsme ihned postavili stan, na lavičky natáhli bočnice, pustili reproduktor a zábava mohla začít.....

Cca za půl hodky se sjelo 14 týmů a bylo rozhodnuto. Závody budou. První ženy . Noc nás trochu potrápila (32:28), ale i tak jsme získali stříbro.

Muži byli složeni z Lozic i Jenišovic. Vše se povedlo, ale terče se rozhodli, že se nerosvítí.(38:46) Ale i šesté místo bereme.

Datum: 13. 8. 2022 | Počet fotografií: 14

A další víkend a další závody. Již příjezd do Studnice nás trochu vyděsil. Závodní dráha do kopce v nás nevzbuzovala přílišnou naději. Tým mužů i žen opět v jiném složení. Takže cílem je dokončit pokus.

Ženy ve složení: Hanka Novotná koš, Marcela Votroubková st. náběr, Martina Doudová stroj, Lůca Mauerová béčka, Máca Votroubková ml dělič, Nela Smejkalová a Katka Málková na proudech.Vše klaplo jak má, jen Nela nám nedoběhla a trochu jí to rozhodilo. Přesto čas 26:81 (22:68s) s byldostačující a mi brali 10 místo.

Muže museli doplnit i naše Zbytky(druhý - začínající tým mužů). Takže na koši Patrik Kubelka ze Zbytků, Domča Smejkal na savcích také ze Zbytků, stroj Aleš Mlejnek, béčka Jan Hladík, dělič Michal Žák a na útocích Matyáš Votroubek ze Zbytků a půjčený Stolin. Zcela překvapivě se klukům zadařilo a svým nejlepším časem 18:91 (18:60) si vysloužili 13 místo.

Datum: 6. 8. 2022 | Počet fotografií: 8

Český pohár v závodě 100 m překážek pokračuje a Marcela Votroubková ml. a Matyaš Votroubek v něm nesmí chybět. Časový harmonogram je velmi krušný....

A příjezd nenaznačoval žádnou změnu. Prší a prší. Začátek závodu je odložen..... ale lépe není a tak se začíná. Za soustavného mrholení je závod plný úrazů a neplatných pokusů. Muži jsou nerozcvičení, a přesto, že se překážky neustále utírají, vše klouže. Ani Matesovi toto prostředí nevyhovuje, takže sází raději na jistotu a do cíle si lehce doklusá v čase 21:48 s a celkové 27 místo.

Na Macka se již počasí vybírá. Bodeť by ne, program se zpozdívá o 3 hodiny. Ale čekat na svůj start od 10:00 a běžet v 18:30 na pohodě rozhodně nepřidalo. No nic, Macek s drobným zaškobrtnutím na kladině zabíhá svůj standart 19:54  bere 25 místo.

Ne Českou republiku to není "špatný" u obou. Hlavně, že je vše bez zranění.

Datum: 23. 7. 2022 | Počet fotografií: 15

Oba týmy vyrazily na denní závody do Vinar. Běželi jsme hned na začátku, takže jsme chtěli být brzo doma. Ale po příjezdu jsme se dověděli, že se běhá na dvě kola a rychlý návrat se rozplynul. Byli jsme tam do osmi.

Muži: koš Adam Kaňka, náběr Mates Votroubek, stroj Aleš Mlejnek, béčka Honza Hladík, dělič Míša Žák a útoky Davidové Stehlík a Mlejnek. Bohužel jim nevyšel ani jeden pokus, asi teplo, a tak 14, místo bylo vlastně fajn.

Ženy: koš Hanka Novotná, náběr Katka Sotonová, stroj Marťa Doudová, béčka Lůca Mauerová, dělič Síma, útoka Kačí Málková a Terka Komárková. Poučili jsme se ze včerejška a vyměnili dětský dělič za dospělý. A vyplatilo se. Každý udělal svou práci na 110 % a my zaběhli svůj osobáček 21:07. Šesté místo bereme všemi deseti.

 

Datum: 22. 7. 2022 | Počet fotografií: 16

Družstvo žen/ juniorek vyrazilo na své první noční závody. Nervozita byla neskutečná.

Koš Hanka Novotná, savce Katka Sotonová, stroj Mates Votroubek, béčka Marcela Votroubková st., dělič Johy Hrubá, útoky Kačí Málkova  Tery Komárková.

Čekal nás pouze jeden jediný pokus a my chtěli dokázat , že i noční dáme. Všechno klaplo, jen béčko na děliči vylítlo a my tak časek 39.50 brali osmé místo. To ale není to nejdůležitější. Teprve tydy se ukázalo, že už jsme tým. Schopný spolupracovat a stále se zlepšovat. Možná poprvé...

Datum: 10. 7. 2022 | Počet fotografií: 8

Matyáš Votroubek a Marcela Votroubková se zúčastnili Českého poháru ve stovkách. 

Macek odhodila veškerou nervozitu a první pokus zcela na pohodičku dala za 19,57 s. Druhý se jí již tolik nepovedl, ale i s prvním jsme byli spokojeni. Celkové 22 místo.

Mates, jako rekreační běžec, překvapil. Bez tréninku tam bouchnul 20,74 s. A překvapil tím nejenom sebe. Celkové 26 místo.

Datum: 5. 7. 2022 | Počet fotografií: 6

        Ani muži nemohli zůstat pozadu a vyrazili na noční Komárov – HPL. Ženy měly jet též, ale bez vlastní mašiny s přeházeným obsazením, si netroufly. Na startu vypadalo vše perfektně. Aleš Mlejnek koš napoprvé, Martin Votroubek savce bez problémů a Marek Vesecký na vypůjčeném stroji od SDH Jenišovice nezaváhal. Pak to šlo ale z kopce. Honzovi Hladíkovi se béčko obtočilo kolem nohy a trochu ji přiškrtilo, Míšovi Žákovi uskočil rozdělovač s otevřeným prostředním ventilem a praštil ho přes stehno a na závěr Mates Votroubek honil mouchy kolem terče. David Mlejnek se trefil hned. Ale i tak skončili na 18 místě, což vlastně není tak špatné.

Datum: 5. 7. 2022 | Počet fotografií: 19

     Juniorky a Zbytky vyrazily do Trhové Kamenice na netradiční útoky. Pro muže – Lozice Zbytek – to byly vůbec první závody v kategorii muži. Kluci již nemohou běhat za děti, tak si založili své vlastní družstvo, doplněné již ostřílenými běžci. Bohužel nás o víkendu zradila mašina. Ještě že máme v družstvu běláky. SDH Bělá nám jí zapůjčila.

    Ženy se při prvním pokusu konečně našly. Jejich třetí závod a vše klaplo jak má. Od proudu po koš a na široké hadice. Časem jsme se zařadili na druhé místo. Při netradičním jsme se opravdu zasmáli. Vše připravit na plato a na startovní čáře si vylosuješ, co poběžíš. Koš Marťa – dojela ke kádi po kolenou a pak, jak zkušený basketbalista , hodila koš do kádě. Diváci viděli prázdno a poté letící koš. Savce Macek, se nenechala zaskočit, stroj Mates se neměnil, dělič Joha předvedla svůj excelentní výkon, béčka Marcela st. ,která ještě pomáhala s céčky proufařkám Hance a Katce S. Katka s razila plechovku i na dálku. Hanka chtěla zapůsobit na diváky a když přišla voda, hodila parakotoul až za čáru. Marcela musela přiskočit, vymotat ji a společnými silami dokončili útok. Toto drobné zaváhání nás posunulo na 3. místo.

Zbytky byly trošičku nervoznější. Patrik na koši, Katka S. Jim dělala náběr, stroj velký Aleš, 3 béčka Macek, dělič „malej“ Aleš, útoky Mates a Vítek.Poté, co se Patrikovi koš přicucnul ke dnu a už nešla voda, byl neplatný pokus. Nenechali se ale odradit. Ale ani druhý pokus nebyl to pravé ořechové. Koš Vítek, náběr Katka – zcela bez problémů. Patrik na děliči nestihl zapojit béčko a už ho Mates s Mackem táhli dopředu a za ním vlál malý Aleš se svými béčka i s jeho nepřipojeným. Vše zapojili a pokus dokončili. Celkově jim to stačilo na 7. místo.

Datum: 2. 7. 2022 | Počet fotografií: 19

Nejenom závody se baví naše mládež. Kondičku a společenské vztahy se dají udržovat i jinak. Tak proč ne se sousedy. A při kopané.

Kluci sestavili s pomocí kamarádů tým a postavili se na hřiště s ostatními 13 týmy na turnaj kopané. Neskutečné vedro, trochu nervů, ale hlavně skvělé výkony jim stačilo na ....místo. Vše samozřejmě za podpory fanoušků a hlavně fanynek.

Datum: 26. 6. 2022 | Počet fotografií: 19

Poslední závody před prázdninami. Všichni už jsme unavení a natěšení na volno.

Do Krouné se nám podařilo sestavit opět 3 tými. Mladší, střední (Lozice A), a starší (Lozice B).

      Už jsme konečně chtěli prolomit smůlu, kdy na trénincích dáváme dobré časy a na závodech se vždy něco pokazí.Ale ani nyní nám nebylo dáno.

     Mladší: všichni naladěni, vše vysvětleno, řádně odstartováno. Burák poprvé v roli košaře nezaváhal, Anička ,béčkařka, zkušená vše ok, na děliči Ondra s Terkou nepotřebují slov, útok Supr a Niky se Zachym. I tady nic nenasvědčovalo nějakým potížím..... Nicméně zklamala gumička a rozpojili se céčka – 54:38s. Gumičku jsme ve spolupráci se Skutčí vyměnili a čekali na druhý pokus. Bohužel ...... jsme dostatečně neukázali Suprovi jeho terč a tak se objevil u Niky a my zapisovali NP. Celkově tedy 21. místo.

Starší A. Čerstvě Anička na koši, a hned se jí smekla noha a místo nasazení koše se ocitla na zemi. 4as 27,62s. Druhý pokus, David na náběru, Týna na béčkách, Aleš na stroji, Vojta na děliči a Radim se Zdeničkou na útocích,Týna se s Davidem přetahovali o savec. Přesto čas 22.96s je jejich standartem a brali 14. místo.

Starší B: Tady jsme v pátek natrénovali nový postup strojníka a tak jsme se těšili, jak ho vyzkoušíme. Koš Viky, Náběr Vítek, béčka Míša, stroj Kopy, dělič Aleš, útok Bzuk a Jeník. S Jeníkem to trochu cuklo a s časem 22.92 jsme spokojeni rozhodně nebyli. Druhý pokus byl z našeho pohledu úchvatný. Všechno cvaklo a schození terčů v 18:60 v nás vyvolalo obrovské nadšení. Bohužel se ale nezasekla časomíra. Opakovaný pokus 21.97 nás zařadil na 13. místo. Přesto nám osmnáctku nikdo už nevezme.

Datum: 20. 6. 2022 | Počet fotografií: 18

   Nebývale silná bouře nás zastihla zcela nepřipravené. Mraky popadaných stromů a pár popadaných tašek. Narychlo, cestou z práce, vyskákat z aut a začít něco dělat. V podstatě naše první rychlá akce. To, že by se chlapci měli i obléknout do hasičského, se v tu chvíli zdálo jako naprostá ztráta času. Rychle začít uklízet a minimalizovat škody. Každý, kdo měl ruce, nohy a byl poblíž. I díky Lužským hasičům jsme již poučeni a pro příště se pokusíme se poučit ze svých chyb.

Děkujeme všem občanům za pomoc s úklidem naší vesničky.

Datum: 18. 6. 2022 | Počet fotografií: 16

      Matyáš Votroubek postoupil na kraj. Narychlo vše dotrénovat a obrnit se neskutečnou trpělivostí. To vše na něj čekalo. Příjezd v deset, v 10:30 testy - ty samo bez chybičky...., pak KFC - přežrat se a zase čekání. Až v 15:30 stovky. První pokus nic moc, ale druhým 20:40 s ,si Mates zaběhl svůj osobáček. Katapultoval se na 5. místo v kategorii starší dorost.

Dvojboj není jeho silná stránka, ale druhým pokusem se dokázal vybičovat a 18:20 bylo jeho maximum.

Celkově 5-tý na kraji je pro Lozice obrovská úspěch.

Druhý den bojovala na Kraji i Marcela Votroubková ml., a to za sbor Rychnov. Společně vybojovali druhé místo.

Datum: 17. 6. 2022 | Počet fotografií: 68

Odpoledne plné her a stmelování kolektivů..... i bublinkování....

To vše jako odměna dětem za náročnou půlku sezóny....

Datum: 12. 6. 2022 | Počet fotografií: 34

Datum: 11. 6. 2022 | Počet fotografií: 25

A náročný parný den pokračuje.Kolem 17:00 jsme se kyvadlově přepravili na hřiště ve Skutči. 3 týmy - 2x starší a 1x mladší. Děti byli již viditelně unaveni , ale proč to prostě nezkusit.

Mladší předvedli svůj konstantní výkon a stačilo to na 11. místo. Střední (mladší se staršími) měli trochu problémy na koši, a i oni brali 11. místo. Starší se snažili, ale i u nich trochu "zadek" zaspal, ale 9. místo je zatím jejich nejlepší.

Datum: 11. 6. 2022 | Počet fotografií: 20

Hned dva naši závodníci se zúčastnili okresního kola požárního sportu.

Matyáš Votroubek jako starší dorostenec.

Marcela Votroubková v týmu Rychnov ženy.

Ve velmi slunném dnu se potýkali se škvárou i sami sebou. Štafeta Mackovi opravdu vyšla , a jako tým obsadili 1. místo. Na stovkách byla v týmu nejlepší a celkově obsadila 5 místo. To útoků sice nenastoupila, ale i tak dopomohla Ryhnovu ke zlatu a postupu na Kraj.

Mates napsal testy bez chyby, ve stovkách zazářil a na dvojboji se protáhl ohnem jek levhart. Celkově, i s podzimem, zlatý a postoupil na Kraj.

Datum: 11. 6. 2022 | Počet fotografií: 14

Abychom podpořili naše kolegy, zúčastnili jsme se odlav v Bělé. Nejdříve jsme vyrazili do průvodu. Vedl nás Láďa s Martinem, naši nejvyšší....., 20 dětí a 3 vedoucí. Zabrali jsme opravdu hodně místa.

Pak se předávali vyznamenání. Na nás tedy nevyšlo, ale příště..... Celou dobu jezdili koně, které jsme notně využívali. Ukázka zásahu hasičů mela velký úspěch i ukázka práce se psy. Ani úmorné vedro nás nijak nedostalo.... V půl páte jsme se již začali stěhovat do Skutče na noční závody.

Datum: 5. 6. 2022 | Počet fotografií: 44

Druhý závod, který spadá do Chrudimské ligy je tady. Všichni chtěli ukázat, že se dokázali zlepšit. A téměř všem se to povedlo. Kromě zlepšení, byli oceněni i Vítek za 5 místo a Bzuk, který opět vyhrál.

Po náročném dopoledni jsme se skočili schladit do Sečské přehrady.

Datum: 4. 6. 2022 | Počet fotografií: 1

I my jsme se podíleli na této akci. Více najdete zde.

Datum: 4. 6. 2022 | Počet fotografií: 5

V 8:00 jsme se sešli a začali nakládat nebezpečný odpad. Jak občanů, svoje vlastní i hasičů. Konečně se uklidila stodola i hasičárna. Pomohl každy, a tak bylo za hoďku hotovo.

Pomáhali: Aleš a David Mlejnkovi, David a Láďa Dolanští, Mates Marťa a Marcela st Votroubkovi, Martin a Marek Vesecký, Jirka Douda, Miloš Málek, Honza a Pavel Hladíkovi 

Datum: 21. 5. 2022 | Počet fotografií: 43

Vyvrcholení naší celoroční činnosti je tady. Dvoudenní závody plné čekání a nervů.

Žádný rok jsme nevyjeli v takovém složení, v jakém jsme trénovali. Ani letos nebyla vyjímka. V pátek ve 21:00 se ozval Patrik, že si zlomil nohu.

Takže Bzuka přesunout ke straším, všechno přeházet, a všem nám bylo jasné, že na jakýkoli dobrý výsledek můžeme zapomenout. Ale nejdůležitější je se zúčastnit.

 

Sobota: Štafeta 4x60 –starší krásný 6 nejrychlejší zaběhnutý čas. U mladších spadl hasičák – 9. místo.

Štafeta dvojic – mladší bez ztráty kytičky a jediného trestného bodu s Aničkou na balení, která se to dověděla ráno, krásné 14 místo. Starší opět vynikající rychlost, ale trestné body nás katapultovaly na 13 místo. Musíme na tom zapracovat.

Štafeta CTIF – dějiny se opakují, u starších 7 čas, ale trestné body na 14 místo. Za vše může vyšlápnutí z dráhy/několikrát. U mladších Radimův parakotoul a celkové 12 místo.

Požární útok CTIF – pouze straší kategorie a 6 nejrychlejší čas. Ale uzle, mluvení a vodní příkop nám nadělili 60 trestňáků. I tak 8 místo skvělé.

 

Neděle: I tady jsme museli improvizovat, ale doufali jsme v dobré výsledky. Bohužel,

Vše bylo proti nám. Společné proudnice zamíchaly psychikou našich dětí víc,

než jsme čekali. U mladších nešla zapojit a tak se Burák rozhodl, že nikam

nepoběží, se slovy „ono to nejde“. A při druhém pokusu zase Zdeni honila

proudem mouchy a trvalo, než nastříkala. Takže 10 místo. Celkově nám to

stačilo na 11 místo.

U starších byli prostě ostatní družstva rychlejší. 31,54 a 31,30 nás zařadilo

na 11 pozici a celkově na 12. místo.

 

Za vedoucí spokojenost. Jsme tu od toho, aby si to děcka užili.....

Datum: 15. 5. 2022 | Počet fotografií: 28

 Se 3 družstvy jsme vyrazili na přípravu před Plamenem do Markovic. Jedny mladší a dvě starší družstva chtěla zabojovat a nejlepší výkony.

Útok mladších nemohl proběhnout lépe. Všechno klaplo, rychlost úžasná, jen Fanda desentně prostříkl, ale i tak úžasné 5 místo.

Střední - Lozice starší A - opět naprosto femonenální výkon. Míše s Vítkem vyšel náběr a i Radim s Gabčou doběhli. krásné 6. místo.

Starší - Lozice B - si vybrali nepřízeň osudu a po spadnutí koše neplatný pokus.

I ve dvojicích se opravdu blýskli, Sice tam byly chybky, ale z těch se poučíme, Celkově tedy mladší 5, starší 8 a 11.

Datum: 8. 5. 2022 | Počet fotografií: 69

Po zimně a covidu snad konečně normální závody. 8 statečných se vypravilo plna sil a očekávání. Terka Svobodová si dokázala zlepšit čas o 2 s a celkovým 21:00 obsadila 22 místo.

Radim Bačík běžel za Lozice poprvé a překvapil časem 25:30s a celkovým 38 místem

Bzuk, Antonín Havlík se konečně dočkal. Zaběhl svůj životní čas 15:44 a vybojoval 1. místo.

Ani Míša Teplá se nechtěla nechat zahanbit, ale přece jenom, překážky nás stále strašili. Takže šla raději na jistotu a časem 17.07 brala 54 místo.

Mezi staršími kluky udržel Vítek Hrnčál svůj standart a časem 14.58 bral 14 místo. David Bačík překvapil a 16.66 s bylo jeho maximum-27 místo. Kopy Vojta Kopecký poprvé ve straší kategorii a startovací čas 16.87 a 29 místo. A Mára Novotný, snad největší smolař. Loni v Hlinsku poslední závody a zlomená čéška a letos první závody a zlomené zápěstí. Zamotal se nám do hadic a pozoroval tartan z blízka.

Odpoledne jsme nastoupili do štafety 4x60. Za mladší kladina Radim, Bariéra Terka, Hasičák Matěj z Vinar a hadice Bzuk. Čas 55 byl velmi slušný...

Za starší Kladina Kopy, Bariéra Míša, hasičák David a hadice Vítek. Davidovi spadl hasičák, ale jinak 52s a opět skvělý výkon.

Datum: 6. 5. 2022 | Počet fotografií: 16

4.5. - mytí dlažby - Marcela Votroubková, Jitka Dolanská, Hanka Hrušková, Radka Vesecká a Jitka a Kamil Peškovi

6.5. -  penetrace stropu - Láďa Dolanský, Martin Vesecký

7.5. - první nátěr stěn - Láďa Dolanský, Martin Vesecký, Jirka Douda, Marcela, Máca a Mates Votroubkovi, Jarda Vašina, Johy Hrubá, Hanka Novotná, Katka Málková 

9.5. - druhý nátěr stěn-Marcela Votroubková, Jitka Pešková, Jitka Dolanská, Zuzka Mauerová 

14.5. - třetí a čtvrtý nátěr - Láďa Dolanský, Martin Vesecký, Eva Doudová, Martinové Pitrovi a Míra Dobrkovský

20. a 26.5. - holky začali stěhovat, upravovat a zkrášlovat .... Eva Doudová, Jitka Dolanská a Jitka Pešková, Radka Vesecká a Martin Pitra

Datum: 30. 4. 2022 | Počet fotografií: 29

 

pracanti: Marcela, Macek a Mates Votroubkovi, Radka, Marek a Martin Veseckovi, Jitka, Láďa, David a Olin Dolanští, Zuzka Mauerová, Hanka Hrušková, Martinové Pitrovi, Bára a Katka Málkovi, Míra Dobrkovský, Věra Vítková, Eva a Jirka Doudovi

Datum: 27. 4. 2022 | Počet fotografií: 11

Naši Junioři se "trochu" zašpinili a vystěhovali kapličku. Rozhodli jsme se vymalovat, protože se nikomu černá nelíbila. Všichni jsou pro bílou.

Trochu vážněji. Nějakým nedopatřením nám "zčačl" vnitřek kapličky. Nikdo neví jak, ani přesně kdy. Odnesl to jen sporák a skříňka. A bohužel i zdi, které zčernaly. Zřejmě to nebyl požár, jen tavení. Škody jsou "zaplať panbú" minimální. Vymalujeme si sami a nábytek jsme chtěli stejně nový.

stěhováci: Martin, Marcela a Mates Votroubkovi, Honza Hladík, Marek Vesecký, Aleš a David Mlejnkovi, a kamarád.

Datum: 23. 4. 2022 | Počet fotografií: 9

Konečně po delší době a nekonečném čekání vyrazili naši Junioři a Juniorky na první závody v tomto roce. Neměli to daleko. MEMORIÁL BOHUSLAVA MYŠKY A 1. KOLO HASIČSKÉ PERNŠTEJN LIGY v Jenišovicích.

U obou týmů došlo k lehkým změnám a tak se chtěli předvést. První přišli na řadu muži ve složení: koš Aleš Mlejnek, savce Martin Votroubek, stroj Marek Vesecký, B- Honza Hladík, dělič Míša Žák a útoky Davidové Stehlík a Mlejnek. Tréninky naznačovaly, že to nebude tak jednoduché, ale.... všem všechno klaplo, až na mašinu. Drobet se přidalo a uvolnila se svíčka. Trochu to zakuckalo a voda nikde. Škoda, levý útok 18 s, pravý 34 a celkem 16 místo.

Ženy ve složení: koš Hanka Novotná, savce Katka Sotonová, stroj Iveta Pitrová, B a dělič půjčený, útoky Nela Smejkalová a Katka Málková. Pro Katku to byli vůbec první závody a tak se chtěla úvést. Nemohla začít "lépěji". Jak gazela doběhla k čáře a zrada. Kačce nevyšel spoj a Nelča nedoběhla. Takže když vystříkla voda s ní to hodilo a srazila všechno možné, jen ne terč. Takže NP.  No neva, snad si smůlu už vybrali.

Datum: 23. 4. 2022 | Počet fotografií: 57

A první závody i pro děti. A zase. My snad nikdy neodběhneme tak, jak jsme trénovali. Pořadatelé nám nedovolili běžet s tolika družstvy, tak jsme dali aspoň 3 s 22 dětmi. A vše jsme musely rozházet. Ale skvěle jsme si to užili a nakonec z toho bylo 10, 13 a 14 místo. Naší náladu nezkazila ani rozbitá mašina, ještě ,že máme Vinary. A Matese Votroubka, jako strojníka.

     A protože se všem dařilo, všichni spojili, nastříkali a našli svůj terč, jsou i jejich vedoucí spokojení. díky všem.

Datum: 2. 4. 2022 | Počet fotografií: 1

Ukliďme Česko aneb ukliďme vesnici

34 STATEČNÝCH z naší vesnice se v osm v sobotu 2.4., při 2°C, vrhlo na jarní úklid naší vesnice. Ženy uspořádaly „gruntung“  hospody od půdy, přes sál po přízemí, kavárnu, nové sociální zařízení, kuchyň a výčep. Mužská část shrábla a poklidila veškerá obecní prostranství. Hrábě, lopaty, košťata a vozíky se nezastavily. Všichni si zaslouží náš neskutečný dík.

VÍCE:

Datum: 30. 3. 2022 | Počet fotografií: 3

Naší kladině je minimálně 30 let, takže není divu, že již není v plné kondici, proto jsme se rozhodli pro její renovaci.

Pan Havlík zařídil nákup a výměnu fošny nahoře.

28.3. Honza Mlejnek zařídil svářením potřebné úpravy.

29.3., 30.3. Marcela Votroubková ml. natřela prkna i železné nohy.

Datum: 26. 3. 2022 | Počet fotografií: 1

Marek Vesecký a Aleš Mlejnek provedli po zimě údržbu PS15 včetně výměny oleje.

Datum: 13. 3. 2022 | Počet fotografií: 16

Čtyřčlenné ženské komando se vrhlo na sestavování překážek. Muži se někde zapoměli, ale jak to tak bývá, my ženy prostě musíme zvladnout všechno.

Eva Doudová, Katka Málková, Marcela a Máca Votroubková dali dohromady dvě překážky, kladinu i nové plato. Jsme prostě "dobrý".

Datum: 12. 3. 2022 | Počet fotografií: 0

   Jako každý rok jsme se zúčastnili školení, abychom byli vzorně připraveni na vedení dětí.

Tentokrát jeli: Marcela, Máca a Matyáš Votroubkovi, Aleš Svoboda a Katka Málková.

Datum: 6. 3. 2022 | Počet fotografií: 18

Brigáda 5.3. + pomoc 6.3.  

   I naši hasiči odvezli materiální pomoc ze sbírky v naší obci do Centrálniho skladu v České třebové, kde pak celý den pomáhali. Odbavili 130 aut, většinu i s vozíky a zabalili neskutečných 595 palet. Díky všem, kteří se na této akci podíleli.

    Když ve středu večer přišla výzvy pro SDH na nedělní pomoc uprchlíkům, nelenili jsme a hned se přihlásili. První, kdo z našich řad kývnul, byli Honza a Pavel Hladíkovi, poté Marcela Votroubková st.. Druhý den ráno se přidal Matyáš Votroubek a David Mlejnek.

To už ale přišel stopstav z OSH Chrudim a požadavek pouze na 4 osoby. V sobotu ve čtyři jsme se sešli k naložení sbírky/ humanitární pomoci do auta a v sobotu odjeli 4 kluci do skladu. Dle jejich slov si sáhli až na dno svých sil, kdy kolona aut na složení dosahovala 1 km a zdálo se, že nemizí. Co balíků, pytlů, palet jim prošlo rukama. Sami pak byli hrdí, že k tomuto kolosu patří. Jen kdyby to bylo za příjemnější situace. Mnohokrát jim děkujeme.   

Datum: 25. 2. 2022 | Počet fotografií: 1

Tento pátek se sešlo několik  zástupců ze 7 sborů z našeho okrsku na obecním úřadu v Hroubovicích. 

Mezi programem bylo hodnocení uplynulýxh dvou let, které byli poznamenané covidem. Četly se zprávy jak z okrsku, tak jednotlivých sborů. Ani v této době nokdo nezahálel.

Poté byli stanoveny termíny jednotlivých akcí.

Okrskové kolo v Dolích - 21.5.2022 od 10:00, poté oslavy až do nočních hodin

11.6.2022 - Oslavy v Bělé, pouze průvod a doprovodný program

3.9.2022 - Oslavy v Chrudimy, pouze průvod i s naším praporem a doprovodným programem

VVH v roce 2023 bude v Radimi

Pak už zbývalo jen utužovat vztahy mezi sbory.

Datum: 5. 2. 2022 | Počet fotografií: 4

Jako každý rok, i letos jsme museli v rámci celoroční hry Plamen, splnit Odznaky odbornosti. I letos organizaci komplikuje Covid a různá opatření. Plnit tak smí pouze 5 dětí. Za nás to je Aleš Svoboda - odznak VELITELE. Vojta Svoboda-odznak Strojníka, Míša Teplá - odznak Preventisty.

 Měli tu s námi být i Terča Svobodová a Bzuk Havlík, ale nemoc je bohužel zastavila. Na ně přijde řada později. Všem blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci.

Update: Terka i Bzuk museli díky nemoci splnit své zkoušky Preventistů on-line. A i oni uspěli, děkujeme.

Datum: 2. 2. 2022 | Počet fotografií: 8

S prvním regálem jsme nad míru spokojeni, tak proč nevyměnit další dosluhující. Tentokrát se toho ujali Míra Dobrkovský a David Stehlík. Vystěhovali a zbourali strarý, a během chvilky už na jeho místě stál krásný , nový. Díky kluci

Datum: 21. 1. 2022 | Počet fotografií: 13

Již 5.1.2022 byl poptáván první rozvoz. Z našeho sboru se přihlásoli 15 lozičáků, ale nevybrali nás. 

Tentokrát chtěli 21.1. a jako první zareagovali Máca a Mates Votroubkovi a Iveta Pitrová. Protože byl požadavek pouze na 2, ostatní se již nehlásili. Ve čtvrtek přišlo oznámení, že jedeme a tak začali první přípravy. Vytisknout papíry a nastartovat auto. původně mělo jet jen ženské kombo, ale večer přišel požadavek ještě na muže.....

V pátek v 8:00 již tito 3 mušketýři stáli připraveni na hasičské stanici Chrudim. Po proškolení a vydání dalších papírů se vrhli na nakládání krabic. A potom už jen jezdili a předávali. V jedenáct bylo hotovo a už se mohli jet zahřívat pod dekou.

Datum: 21. 1. 2022 | Počet fotografií: 4

I naše autíčko si zaslouží trochu péče. A tak mu Aleš Mlejnek a Marek Vesecký dopřáli pěnovou koupel , zakončenou perličkou. Došlo i na mytí kol a podvozku. Chyběla pouze masáž, ale na tom chlapci ještě zapracují.