ROK 2022

1. 12. 2022 -

1. 12. 2022 -

      BM                                                                         

Datum: 27. 10. 2022 | Počet fotografií: 47

Již druhý ročník, ale tentokrát Putování za bludičkami. Žádné strašení, ale hledání.....

      Začátek byl opět na sále, kde nás pohádka dostala do té správné nálady a naznačila, co nás na stezce čeká. Poté vyrazili rodiče s malými dětmi. Ostatní čekající se naučili Zombí tanec, zahráli si židličkovanou a prohnali bubliny. Odměnou jim byly bonbóny padající ze stropu, nebo mafinky.

      Stezka nás zavedla do parku. Již cestou děti musely přelézt na rozehřátí překážku. Pak tu byla bludička, která měla v nádobách poschovávaná překvapení. Pokračováním přes bludiště se objevila lesní žínka a poznávání zvířátek a hub. Kanibalka u bludného kořene dávala rozpoznat koření, kterým si ochutí chutný gulášek z těch, kteří se n trati příliš zaseknou. Poté přeskoky přes pneumatikovou opičí dráhu jsme už u dvou duchů, kde jsme pokračovali ve sportovních výkonech a pustili nás dál, ale až po překonání slalomu se svíčkami. Podlézt a máme tu pexeso s kovbojským duem a vzápětí zombie ruka se zombíkama ukazuje, jaký úkol máme splnit. Eko bludička nás zase učí třídit odpad a princeznovská bludička rozpoznávat sportovní míče. U poslední si na své přicházejí hlavně kluci. Nerf pistolemi sestřelují strašidla. Závěr putování je v kapličce, kde děti musí z písmenek, které nasbíraly během cesty, sestavit tajenku a za to dostanou balíček plný odměn. 

Na závěr si všichni opekli buřty. Děti i rodiče odcházely maximálně spokojení. 

Datum: 4. 6. 2022 | Počet fotografií: 68

Přípravy, přípravy a zase přípravy. Měsíce šití a plánování a náš den byl tady. Všechna stanoviště byla připravena a už čekáme jen na děti. Těch přišlo neuvěřitelných 74. A zhruba stejně tolik dospělých. Po přivítání královnou už se děcka rozprchla. Mohla chytat ryby, lovit z vody víčka, hádat pohádky, střílet z luku, běhat slalom, jezdit na koloběžkách, navlékat korálky, skákat v pytly a střílet z airsoftových zbraní. Mezi tím se tančilo a hrálo štronzo. Za vše dostávaly děti odměny. Když se kluci nudili, hráli fotbal. Spontánní odpoledne se zakončilo lovením překvapení z peřiny, kde byly plyšáci a polštářky. Ani poté se neodešlo a děti si stále hrály. Dospělí využili čas na "poklábosení" a občerstvení v kapličce. Velmi podařené odpoledne.

Pomohli: Aleš Honza a David Mlejnkovi, Lůca a Zuzka Mauerovi, David Láďa a Jitka Dolanští, Miloš Bára a Katka Málkovi, Martin Mates a Marcela st. Votroubkovu, Radka Martin a Marek Vesecký, Martinové Pitrovi a Klárka, Eva Jirka a Marťa Doudovi, Pavel a Honza Hladíkovi a Miruš, Joha Hrubá, Jitka Pešková, Ondra Sotona, Hanka Hrušková, 

Datum: 14. 4. 2022 | Počet fotografií: 4

Je krásné a obdivuhodné, že nepříliš stará tradice stále ještě v naší vesničce žije.

Ano, 6 našich mladých chlapců od čtvrtka do soboty chodí po vesnici a vrkáním 4 x denně nahrazují zvony, které odlétly do Říma.

Vše je zakončeno sobotou, kdy se jeden převlékne za Jidáše a je ostatními (za zradu) vozen po vesnici, kde společně koledují. 

Spálením převleku Jidáše ze slámy a rozdělením koledy, je tradice ukončena a snad bude pokračovat i příští rok.

Naši VRKÁČI: Honza Medek, Tomaš Vrátil, Fanda Dolanský, Julek Lechnýř,  Vojta a Milánek

Datum: 4. 4. 2022 | Počet fotografií: 6

22.3., 28.3., 4.4., 11.4.

Tyto datumy se holky všech věkových kategorií sešly a začaly pracovat na odměnách na připravovaný dětský karnevalový ples. Spousta "srandy" a propíchaných prstů..... Díky "ženský".

Datum: 2. 4. 2022 | Počet fotografií: 39

Ukliďme Česko aneb ukliďme vesnici

34 STATEČNÝCH z naší vesnice se v osm v sobotu 2.4., při 2°C, vrhlo na jarní úklid naší vesnice.

Ženy uspořádaly „gruntung“  hospody od půdy, přes sál po přízemí, kavárnu, nové sociální zařízení, kuchyň a výčep. Okna a veškeré plochy jim neodolaly a plně se poddali jejich jemným rukám.

Mužská část shrábla a poklidila veškerá obecní prostranství. Hrábě, lopaty, košťata a vozíky se nezastavily. Vše odváželi traktůrkem a autem s vozíkem. Kontejner na biologický odpad nebyl nikdy tak našlapán naším úklidovým komandem.

V deset malá svačinka - buchta od Hrušků,pizza od Sotonů, grog a čaj. Na oběd jsme měli všechno hotovo, takže jsme se konečně zahřáli u řízku v hospodě. Ještě na závěr kluci ryche postavili ragál na půdě, kam patří kulisy a kostými a rychle domů.

      Zastupitelé obce Lozice děkuji všem účastníkům dnešní brigády.Moc si vážíme vaší ochoty pomoci když je potřeba a to i ve svém volnu, že se na vás všechny můžeme spolehnout a doufáme, že naše spolupráce bude i nadále pokračovat, neboť je to vše vlastně pro nás jako obec. Omlouváme se za počáteční zmatky a budeme se těšit na další spolupráci teď již snad na příjemnějších akcich. Hanka
 
Všem moc děkuji za krásnou a náročnou brigádu. Občerstvení bylo taky určitě suprové,za to také  díky. Tak se můžeme těšit, zase někdy příště. DĚKUJEME SDH i určitě OBEC.???????????????? Láďa.
Datum: 5. 3. 2022 | Počet fotografií: 4

  I naše obec se přidala k pomoci uprchlíkům ve válkou zmítané Ukrajině, kterou napadlo Rusko. Vyhlásila materiální sbírku, kterou druhý den naši hasiči odvezli do Centrálního skladu v České Třebové. Tam zůstali celý den.

Více zde: