Karetní hra PRŠÍ

Datum: 18. 11. 2023 | Počet fotografií: 39

Jedním slovem naprosto úžasné. Od 7:30 se sešli holky v kuchyni, aby začali připravovat guláš. Hanka Hrušková, Bára a Kačka Málkovi, Marcela a Máca Votroubkovi, Katka Sotonová, Natky Kubelková a Stříteská, Eva Doudová.

          V 8:00 se k nim přidali kluci nahoře, aby dopřipravovali vše na hladký průběh akce. Honza Hladík, Marek Vesecký a postupně se k nim přidávali i Pavel Hladík, Ondra Zeman. David Stehlík byl ještě na nákupu.

          V 9:30 se začali trousit hráči, aby se jich v 10:00 sešlo 36. Sešli se hráči jak od Pardubic, Hroubovic, tak i z Luže. Honza H. zahájil, vysvětlil a mávnul. ????. Litý boj jsme přerušili po 2 kolech v 12:10 a doplnili síly guláškem s vdolky, který si všichni chválili. Kolem 16 hodiny bylo rozhodnuto základní kolo a přišly na řadu řízky s chlebem. Opět velmi lahodné a opět jsme za ně sklidili slova chvály. Hráči byli spokojeni jak s hrou, tak s pitím i jídlem. Nikdo netrpěl nedostatkem. Děvčata se stále starala o jejich pitný režim. Tichý sál z rána se změnil v jámu lvovou. Emoce se drali na povrch a nebylo již slyšet vlastního slova. Ale tak to má být. Karty si chtěl prostě každý užít.

          Do druhého kola nastoupilo už jen 16 hráčů a systém byl „náhlá smrt“. Rozlosovali se stoly na první hru (4 životy) a pak už jen hráli první u jednoho, druzí u druhého…. V 17:30 byl znám vítěz, pan František a všem rozdány hodnotné ceny.