Chrudimská liga dětí v Krouné

Datum: 18. 6. 2023 | Počet fotografií: 15

Poslední závody před prázdninami. Děti již byly unavené a  některé nemocné. Ztěží jsem daly dohromady jeden tým mladších a jeden starších. Ale odjeli jsme.

 

První varování ne příliš podařené neděle přišlo hned ráno. Hanka zaspala. Účastnila se Oslav v Hroubovicích do ranních hodin a tak přeslechla budík. 35 minut zpoždění byl jen začátek. Přijeli jsme akorát na nástup, rychle postavili stan, dali si buchty od maminek a palačinky od pořadatelů a už se připravovali na svůj pokus.

Mladší ve svém nejsilnějším týmu, byli připraveni pokořit svět. Start a ejhle. Fanda zakopl o koberec kolem plata. Po něm následoval pád Ondry a i Terky. No nic. Máme ještě druhý pokus.  A zase zrada. Tlak vody nešťastně hodil rozdělovač na hadici a přiškrtil vodu. Než to Terka odhalila, uteklo spostu času. 23 místo byl obrovský propadák.

 

Starší chtěli vylepšit již tak pokažený den. Všechno bylo rozběhnuté správně. Ale najednou vylétlo béčko, mašina poskočila a začala padat z plata. Bzuk se jí držel, jak kdyby byla jeho a Tonda na náběru měl v očích smrt, ale neuhnul. Nakonec Bzuk uskočil, mašina spadla z plata na nádrž. Marcela okamžitě přiskočila, aby odlehčovala nádrž a už tu byli i ostatní muži a společnými silami  jí zvedly. Někdo jí vypnul, někdo odpojil baterku a někdo sundal přetlakový ventil. Ale voda srčela dál. To bylo divné. Až skvrny na dřevěném platě nás upozornily na to, že to není voda ale benzín. Nádrž byla prasklá a benzín stříkal ze dvou směrů. Chlapy vylili piva a chytali jsme ho do jejich kelímků. Ty pak nosili na schodiště a hlídali, protože benzín má stejnou barvu, jako prodávající se limonáda. No horor. Ještě, že nám Štěpánov půjčil kanystr. Vinary i Štěpánov nám na druhý pokus nabídl půjčení jejich mašiny.

Bzuk ale už odmítl běžet a přidali se k němu Tonda z náběru a Hanka z koše. Ostatní děti souhlasili, že je nebudeme více stresovat a tak jsme se sbalili a mazali domů. Opravdu povedená neděle. Ještě, že je konec jarní sezóny.