Okresní kolo požárního sportu v Otradově - muži

Datum: 1. 6. 2024 | Počet fotografií: 25

Áčka si vybojovali postup na okres. Bohužel se nedali dohromady a tak tuto povinnost přenechali Zbytkům, respektivě mužům B. Jenomže ze šesti mohli pouze 4. Oslovíme někoho? ANi oni nemohli. Takže na řadu přišla stará osvědčená sestava, kluci a holky. Nejdříve jsme zažádali o vyjímku, protože dle pravidel mohou v mužském družstvu startovat pouze muži. Pak jsme vyrazili na trénink do Skutče a na závěr do Otradova.

Na víkend hlásili neustálý déšť. Ale nás nic nezastaví. Rozložili jsme stan, s "občankami" se zaprezentovali a již obhlíželi trať na štafetu 4x100m. Domeček přeběhl Vojta Svoboda. Při seskoku, respektivě dopadu, vložil ještě parakotoul, ale rychle doběhl na předávku, kde byl David Bačík. 2m vysokou překážku přeletěl, jako by tam nebyla a rychlostí blesku byl u Matese Votroubka, který se neskutečně rychle popral s kladinou a hadicemi. Na závěr štafety běžel Aleš Svoboda, pro kterého hasičák nebyl žádnou zátěží. Celkově jsme se umístili na 5 místě. Cíl splněn, šli jsme dál.

100 m překážek: To jsme vyhlíželi s obavami. Mates i David běhají stovky na Českém poháru, takže "NO Stres", ale Vojta? Na tréninku přeskočil překážku z 20 pokusů jednou. Tady se do něj ale vrazil adrenalin a přeletěl jí, jako by se nechumelilo. Kladinu si pojistil chůzí a už letěl k cíli. Platný pokus. Paráda. Mates i David se do toho opřeli a i v dešti ukázali, že patří mezi špičky tohoto sportu. Celkem 6 místo. Sluší se podotknout, že David běžel ještě i v kategorii dorostu s manšími překážkami. 

Požární útok už měla být exibice. Kluky doplnili holky, se kterými běžně trénují, takže na pohodu. Koš Hanka Novotná, náběr David Bačík, stroj Marťa Doudová, béčka Vojta, dělič Aleš, útoky Mates a Katka Málková. První pokus se nedařil hned od začátku. Hanka se zasekla na koši, David se předběhl a nenabral, protože byl v kádi dřív než koš, a Katka ztratila gumičku v proudnici a ta se jí rozstřelila na čáře a pomlátila jí. NP a Katka zraněná. Vzhledem k tomu, že jsme neaspirovali na přední příčky, umožnili nám změnu proudu a do druhého pokusu nastoupila Máca Votroubková. Bohužel si tady vybral svůj díl Aleš. Na děliči zapojil jediný spoj a vše doháněl za běhu. 7. místo.

Celkově jsme obsadili 6. místo. Myslím, že jsme ostudu neudělali. Za reprezentaci okrsku i sboru děkuji. Marcela Votroubková