Okrskové kolo v Lozicích (muži, ženy a děti)

Datum: 11. 5. 2024 | Počet fotografií: 95

Letos na nás vyšlo pořádání okrskové soutěže. Protože jsme soutěž nedělali dostatečně dlouho, věnovali jsme přípravě opravdovou pozornost. Obec Lozice věnovala finanční prostředky na zakoupení všech 86 medailí a 30 diplomů. Marcela a Máca je vybrali ve firmě SABÉ v Hradci Králové. Tamtéž vybrali i poháry pro ženy i muže. Na tyto přispěl okrsek Luže.

Jitka Dolanská zařizovala všechny ceny, věnovala tomu mnoho večerů a pak spoustu nervů, aby vše přišlo včas. 65 batohů pro děti přišlo na poslední chvíli. Nákupy v JIPu Pardubice zajistili Jitka Pešková, Jitka Dolanská, Radka Vesecká a řidič Marcela Votroubková. Vše koordinoval samozřejmě Láďa Dolanský. Samotné souteži předcházeli brigády, do kterých se zapojili všechny generace.

V sobotu ráno jsme ještě připravovali, když již přijeli Hroubovice a hned začali natáček dronem. Pak postupně dojeli i ostatní sbory. Láďa na nástupu všechny přivítal a postupně předával slovo starostce obce Báře Málkové, starostovi ookrsku Kubovi Macháčkovi, hlavnímu rozhodčímu panu Budinskému. Poté vysvětlil pravidla požárních útoků a Máca Votroubková ml. stovek, které letos byli doplňkovou disciplínou.

Paralelně běhali děti útoky a dospělí stovky. Tam byli jako rozhodčí: starter David Stehlík, závodčík Katka Málková, kladina Mates Votroubek a Kamča Šillerová, cíl Vojta Svoboda a Vítek Hrnčál, časomíra Patrik Kubelka a Hanka Novotná, zapisovatel Iveta Pitrová a hlavní rozhodčí Máca Votroubková ml. Přihlášeno bylo 13 mužů a 10 žen. Sice byli nějaké neschopenky, ale takovou účast jsme nečekali. Ano, měli jsme naše, místní, podmínky. Trať měřila 60m a překážky byly dětské. Přesto dospělí běhali jak o život a o dobré výkony nebyla nouze. Všichni si zaslouží obdiv, protože někteří to běželi poprvé a zřejmě i na posled. Mezi muži kraloval Milan Slabý, mezi ženami Máca Votroubková.

V požárních útocích dětí začalo SDH Luže. Všechny pokusy absolvovali na výbornou a my se třásli, zda je zvládneme porazit. Naši nejmladší se nám do toho trochu zamotali, ale dokončili za 30:79. Mladší překonali sami sebe a čas 18:81 byl jejich nejlepším. Starší A  neponechali nic náhodě a všem ukázali, jak se to u nás běhá -16:97. Ani B se nechtělo nechat zahanbit, ale příroda byla proti nim, respektivě náběr- 24:97. Přesto jsme brali všechna první místa a u starších i druhé.

Při vyhlášení byly všechny děti odměněny medailí a batůžkem s ňaminkami.

Pak už přišly na řadu oba pokusy žen. Lítý boj mezi Hroubovicemi a Lozicemi byl i cítit. Lozice chtěli obhájit, Hroubovice zvítězit. A vyhráli Lozice časem 21:85. 

I u mužů jsme měli dvě želízka v ohni a i tady jsme chtěli nechat pohár doma. Muži A běželi jako první a časem 18:28 nenechali nikoho na pochybách, že tomu tak bude. Nikdo jiný nepokořil čas 20 vteřin, až na Lozice B. Ty si chtěli vyběhnout respekt Lozic A a tak do toho dali vše. Časem 19:94 toho dosáhli. I stříbra. Naši chlapci z Béčka běhali i v ostatních družstvech. V podstatě za Bělou běžel i celý náš předek. I proto byli třetí.

Startér byl Petr Štrbka, zapisovatelkou Katky Sotonová a Málková, nosičem časů Aleš Mlejnek, Marťa Doudová a Marceli Votroubkové. Starší se později přesunula i na rozhodčího. Láďa Dolanský, jako velitel sboru, korzoval mezi všemi.

Nádhené fotky nám zařídil Tomáš Pitra.

A ještě informace ze zákulisí, protože nejen na bitevním poli/hřišti se odehrávali všechny bitvy. Závod s časem zažívala i obsluha v kapličce a vedle. V podstatě ani nevím, kde kde byl, ale snad na nikoho nezapomenu. U klobás se s grilem prali Ondra Zeman, Zuzka a Míša. Marek Vesecký se staral o dřevo a vypomáhal všude, kde bylo potřeba. Za barem byli Martin Pitra a Klárka Dvořáková, o kuchyň se starali Radka Vesecká, Jitka Pešková a Jitka Dolanská. Výdejce jídla byl Michal Ondráček. Parkováček a elektrikář Martin Pitra st. Tak velký nápor soutěžících a diváků jsme si asi nikdo nepředstavil. Ruce se nikomu nezastavili a byla jen otázka času, kdy něco dojde. Tady se ale osvědčila Zuzka, a jako DPD postupně objela Chrudim, na podruhé Skuteč a na potřetí Luži. Ale myslím, že vše ustáli a všichni byli spokojeni. Všem, opravdu všem patří obrovské poděkování.

Večerní párty už byla jen třešnička na dortu.