Oslavy SDH Orel - děti

Datum: 22. 6. 2024 | Počet fotografií: 23

Bylo úterý večer, když zazvonil telefon. A zapeklíté vyprávění začíná. 

SDH Orel slaví tuto sobotu své založení, a chtěli tam mát ukázku dětského útoku. Bohužel domluvené sbory museli na poslední chvíli odříct. Ale kdesi v Telči se potkal hasič z SDH Hroubovice s hasičem SDH Orel, slovo dalo slovo a už putuje kontakt na SDH Lozice. A my máme volno, tak proč kolegům nevypomoct. Ano, ráno máme závody na Štěpánově, a večer v Kameničkách, ale logistika pro nás není překážkou.

Kuříkovi nám vzali mašinu a savce a zbytek se naskládal do naší "haťapky",votroubkovic. Hasičské auto bylo stále na Štěpánově. Ostatních 14 dětí dovezli rodiče přímo do Orle, ke Špejlíkovi. 21-člená skupinka v dresech byla nepřehlédnutelná. Průvod za doprovodu hudby a sirén došel na hřiště, kde proběhlo představení a požehnání praporu. Pak už jsme se začali připravovat a družstva mladších i starších předvedla zpomalené útoky, tak, aby je diváci stihli zachytit. Pak přišla pro naše děti nejzajímavější část, házení do kádě. Všichni se ochladili. Pak jsme od pořadatelů dostali párky v rohlíku a limonádku. Zkoukli jsme vystoupení dětí ze Slatiňan a vyproštění účastníků dopravní nehody. Dvě auta hasiči otevřeli, jak rybičky.

Mezi tím si mohli děti zajezdit na čtyřkolce, nebo si prohlédnout hasičskou techniku. Dále si mohli vyzkoušet útok. Na závěr ještě zapálili auto a i se sirénami uhasili. Děti byly nadšené a  spokojené odjížděli domů. NAvíc dostali ňaminky. Jo, tam se nám líbí.