Stovky v Jablonci

Datum: 24. 3. 2024 | Počet fotografií: 40

Hned 3 naši zástupci vyrazili na první letošní závody. Vstávání ve 4 ráno máme naučený. Cesta ubíhala po nové dálnici krásně, závodníci se stihli ještě prochrupnout a za dvě hoďky jsme byli tam.

První nás překvapil sníh. Ano, již týden jsme byli zvýklí na 14 stupňů a tady sníh a teploměr ukazoval 1 stupeň. Fuj.

Přesunuli jsme se do haly a doufali, že bude vyhřívaná. Registrace proběhla bez problémů, v hale teplo a hned druhé překvapení. Pořadatelé luxovali trať. No, sobotní trénink byl na trávě, takže si dokážete představit, jak vypadali podrážky.

Ještě že v autě máme dezinfekci z dob Covidu a smetáček na sníh. Každý si je vypuríroval k dokonalosti. A nyní nám již nic nebránilo se plně věnovat rozcvičení a samotnému běhu. Překážky ani dlouhou trať zatím neviděl ani jeden.

Máca Votroubková byla první. V sobotu se jí nedařilo a tak se bála překážky. Ale na běhu to nebylo znát. Časem 19:97s se jí vrátilo seběvědomí. Druhý pokus už byl o poznání jistější, ale chybka lávky. Zapoměla si přidělat proudnici a takjí do cíle musela držet v ruce. Překvapení na ní bylo znát, ale 19:58 stačilo na 26 místo ze 122 závodnic.

Mates Votroubek s Vítkem Hrnčálem se již rozcvičovali. Nezalekli se ani překážky a ani kladiny. Takže jak se jim bude vést na dráze? Nádherně. Vše jim sedlo a chlapci předvedli to nejlepší, co v nich je. Mates 20:66s a 42 místo  105 závodníků, a Vítek 21:89s a 58 místo z 105. Jsem na ně opravdu pyšná. Marcela Votroubková st.